Gercüş · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGercüş ilçesi
%53,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.928 geçerli oy · katılım %76,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gercüş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %53,9 ile birinci; 9928 geçerli oy, katılım %76,7.
Gercüş
Kayıtlı seçmen 13.307 · Oy kullanan 10.201 (katılım %76,7) · Geçerli 9.928 · Geçersiz 273
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.355 | %53,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.573 | %46,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akburç Köyü | 1 | 112 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Akyar Köyü | 1 | 182 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Ardıç Köyü | 1 | 18 | %144,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 142 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Arıca Köyü | 1 | 237 | %65,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Aydınca Köyü | 1 | 50 | %70,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Aydınlı Köyü | 1 | 141 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Babnir Köyü | 1 | 194 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Bağlarbaşı Mah. | 6 | 1.911 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 109 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Bağözü Köyü | 1 | 103 | %41,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Başarköy | 1 | 28 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Başova Köyü | 1 | 54 | %96,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Becirman Köyü | 1 | 138 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Boğazköy | 1 | 157 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Cevizli Köyü | 1 | 11 | %136,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Dereli Köyü | 1 | 44 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 43 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Doruk Köyü | 1 | 155 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Düzmeşe Köyü | 1 | 40 | %115,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Eymir Köyü | 1 | 80 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Geçitköy | 1 | 91 | %67,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Gökçe Köyü | 1 | 130 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Gökçepınar Köyü | 1 | 363 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 257 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Gürbüz Köyü | 1 | 40 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Güzelöz Köyü | 1 | 128 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Hisar Köyü | 1 | 355 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Kantar Köyü | 1 | 104 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Karalan Köyü | 1 | 83 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Kayalar Köyü | 1 | 75 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kayapınar-Pınarbaşı Mah. | 2 | 692 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Kayapınar-Yeşilyurt Mah. | 2 | 683 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Kesiksu Köyü | 1 | 101 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| Kırkat Köyü | 1 | 361 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Kışlak Köyü | 1 | 36 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 22 | %113,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Kozlu Köyü | 1 | 253 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Koçak Köyü | 1 | 334 | %66,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Kutlu Köyü | 1 | 21 | %128,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Kömürcü Köyü | 1 | 183 | %75,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Nurlu Köyü | 1 | 178 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 552 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Poyraz Köyü | 1 | 40 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Rüzgarlı Köyü | 1 | 154 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Sargın Köyü | 1 | 47 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Seki Köyü | 1 | 215 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Serinköy | 1 | 17 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Taşçı Köyü | 1 | 52 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Tepecik Köyü | 1 | 226 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Ulaş Köyü | 1 | 157 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Yakıtlı Köyü | 1 | 199 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Yamanlar Köyü | 1 | 145 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Yassıca Köyü | 1 | 62 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Yayladüzü Köyü | 1 | 140 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yemişli Köyü | 1 | 272 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 126 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Yolağzı Mah. | 3 | 1.086 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Yüceköy | 1 | 187 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Çalışkan Köyü | 1 | 43 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Çukuryurt Köyü | 1 | 346 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Çukurçeşme Mah. | 2 | 640 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 94 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Özler Köyü | 1 | 68 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |