Batman Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBatman Merkez ilçesi
%71,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
241.465 geçerli oy · katılım %80,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Batman Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %71,8 ile birinci; 241.465 geçerli oy, katılım %80,6.
Batman Merkez
Kayıtlı seçmen 306.493 · Oy kullanan 247.154 (katılım %80,6) · Geçerli 241.465 · Geçersiz 5.689
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 173.444 | %71,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 68.021 | %28,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 11 | 3.935 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Akoba Köyü | 2 | 484 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 |
| Akyürek Mah. | 4 | 1.180 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Akça Köyü | 1 | 334 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Aydınlıkevler Mah. | 14 | 5.027 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Bahçelievler Mah. | 31 | 11.556 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Balpınar-Segirkan Mah. | 3 | 1.054 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Balpınar-Seyrantepe Mah. | 3 | 910 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Balpınar-Yeniköy Mah. | 2 | 523 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Balpınar-Yenimahalle Mah. | 3 | 1.027 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Bayındır Mah. | 21 | 7.735 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Bayraklı Köyü | 1 | 396 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Bağlar Mah. | 14 | 5.078 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Belde Mah. | 50 | 18.617 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 |
| Beşevler Mah. | 13 | 4.728 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Bıçakçı Köyü | 2 | 511 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Binatlı Köyü | 4 | 1.572 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Cudi Mah. | 35 | 12.940 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.098 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Demirbilek Köyü | 1 | 51 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Demirlipınar Köyü | 2 | 522 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Doluca Köyü | 1 | 280 | %82,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Diktepe Köyü | 2 | 448 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Fatih Mah. | 31 | 11.592 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Gap Mah. | 24 | 8.980 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Gültepe Mah. | 55 | 20.511 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Güneykent Mah. | 9 | 3.337 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Güneşli Köyü | 1 | 255 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Güvercin Köyü | 1 | 154 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Girbereşik Mah. | 3 | 954 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Huzur Mah. | 13 | 4.939 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.278 | %77,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Hilal Mah. | 22 | 7.813 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |
| Karayün Köyü | 2 | 644 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Kardelen Mah. | 11 | 4.080 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Karşıyaka Mah. | 14 | 5.002 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Kayabağı Köyü | 1 | 238 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Kesmeköprü Köyü | 1 | 105 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 |
| Kılıç Köyü | 1 | 364 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Kısmet Mah. | 7 | 2.447 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Kocalar Köyü | 2 | 654 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,8 |
| Korik Mah. | 21 | 7.954 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Kuyubaşı Köyü | 3 | 891 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Kösetarla Köyü | 2 | 466 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Kültür Mah. | 52 | 18.800 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Meydan Mah. | 4 | 1.370 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Oymataş Köyü | 3 | 829 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Pazaryeri Mah. | 23 | 8.659 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Petrol Mah. | 24 | 9.121 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Petrolkent Mah. | 30 | 11.171 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Pınarbaşı Mah. | 14 | 5.018 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Raman Mah. | 6 | 2.220 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Recepler Köyü | 2 | 423 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Sağlık Mah. | 18 | 6.257 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Seyitler Mah. | 26 | 9.139 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Suçeken Köyü | 1 | 274 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Site Mah. | 3 | 973 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Tilmerc Mah. | 28 | 9.974 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Urganlı Köyü | 1 | 225 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Yakıtlı Köyü | 1 | 49 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Yaylıca Köyü | 2 | 782 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,8 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 177 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Yediyol Köyü | 1 | 25 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.430 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Yenişehir Mah. | 13 | 4.752 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 7 | 2.604 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,1 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 129 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 118 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 |
| Yolveren Köyü | 1 | 35 | %54,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Ziyagökalp Mah. | 7 | 2.477 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Çamlıca Mah. | 22 | 7.458 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Çamlıtepe Mah. | 43 | 15.799 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Çarıklı Köyü | 2 | 490 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Çarşı Mah. | 3 | 1.088 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Çay Mah. | 8 | 2.964 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 154 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Çevrimova Köyü | 2 | 736 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Çeşmebaşı Köyü | 1 | 72 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| İluh Mah. | 7 | 2.376 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| İrmi Mah. | 3 | 1.043 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Şafak Mah. | 19 | 7.145 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Şirinevler Mah. | 7 | 2.473 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |