Amasra · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAmasra ilçesi
%50,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
9.525 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Amasra ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %50,8 ile birinci; 9525 geçerli oy, katılım %84,4.
Amasra
Kayıtlı seçmen 11.580 · Oy kullanan 9.777 (katılım %84,4) · Geçerli 9.525 · Geçersiz 252
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.842 | %50,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.683 | %49,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Köyü | 1 | 115 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Ahatlar Köyü | 1 | 245 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Akkonak Köyü | 1 | 120 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Aliobası Köyü | 1 | 228 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Bostanlar Köyü | 1 | 112 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Boztepe Mah. | 1 | 200 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Cumayanı Köyü | 1 | 142 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Esenler Köyü | 1 | 177 | %67,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 756 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Gömü Köyü | 1 | 394 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Göçkün Köyü | 1 | 134 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Göçkündemirci Köyü | 1 | 213 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Hatipler Köyü | 1 | 78 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| Kalaycı Köyü | 1 | 148 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Kaleiçi Mah. | 1 | 206 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Kaleşah Mah. | 4 | 1.418 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Karakaçak Köyü | 1 | 252 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Kazpınarı Köyü | 1 | 364 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Kocaköy | 2 | 405 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Kum Mah. | 7 | 2.372 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Makaracı Köyü | 2 | 420 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Saraydüzü Köyü | 1 | 325 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Tarlaağzı Köyü | 1 | 241 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Topallar Köyü | 1 | 59 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Topderesi Köyü | 1 | 133 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Yahyayazıcılar Köyü | 1 | 232 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Yukarısal Köyü | 1 | 262 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Çakrazboz Köyü | 1 | 153 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Çakrazova Köyü | 1 | 141 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Çakrazşeyhler Köyü | 1 | 265 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Çanakçılar Köyü | 1 | 383 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| İnciğez Köyü | 1 | 223 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| İnpiri Köyü | 1 | 163 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 201 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 |
| Şükürler Köyü | 1 | 300 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |