İvrindi · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylamasıİvrindi ilçesi
%66,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
23.415 geçerli oy · katılım %92,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İvrindi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %66,3 ile birinci; 23.415 geçerli oy, katılım %92,0.
İvrindi
Kayıtlı seçmen 25.976 · Oy kullanan 23.889 (katılım %92,0) · Geçerli 23.415 · Geçersiz 474
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.513 | %66,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.902 | %33,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 7Eylül Mah. | 3 | 1.015 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Akçal Mah. | 1 | 140 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,4 |
| Ayaklı Mah. | 1 | 283 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Aşağıkaleoba Mah. | 1 | 160 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Bedrettin Mah. | 6 | 2.084 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Bozören Mah. | 3 | 996 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Büyükfındık Mah. | 2 | 483 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Büyükılıca Mah. | 1 | 194 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Büyükyenice Mah. | 4 | 1.485 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Demirciler Mah. | 1 | 158 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Değirmenbaşı Mah. | 2 | 521 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Döşeme Mah. | 1 | 122 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Erdel Mah. | 2 | 176 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Eriklikömürcü Mah. | 1 | 63 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Evciler Mah. | 2 | 509 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Gebeçınar Mah. | 1 | 273 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Geçmiş Mah. | 1 | 361 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 238 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Gökçeyazı Mah. | 3 | 983 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Gömeniç Mah. | 1 | 140 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Gözlüçayır Mah. | 2 | 177 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Gümeli Mah. | 2 | 544 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 165 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Haydar Mah. | 1 | 204 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Hüseyinbeyobası Mah. | 1 | 189 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Ilıcakpınar Mah. | 1 | 50 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Karaçepiş Mah. | 2 | 562 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Kayapa Mah. | 2 | 689 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Kaşağıl Mah. | 1 | 224 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Kılcılar Mah. | 1 | 94 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Kına Mah. | 1 | 103 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Kınık Mah. | 1 | 332 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Kıpıklar Mah. | 1 | 176 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Kışladere Mah. | 1 | 202 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Kocaeli Mah. | 2 | 500 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Kocaoba Mah. | 1 | 207 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Korucu Mah. | 2 | 679 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.535 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Kuşdere Mah. | 1 | 179 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Küçükfındık Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Küçükılıca Mah. | 1 | 165 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Küçükyenice Mah. | 2 | 478 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Kiraz Ören Mah. | 2 | 422 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Mallıca Mah. | 1 | 344 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Okçular Mah. | 2 | 402 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 219 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 350 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Pelitören Mah. | 1 | 133 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Sakarya Mah. | 3 | 880 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Sarıca Mah. | 1 | 111 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Sarıpınar Mah. | 1 | 160 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Sofular Mah. | 2 | 328 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Soğanbükü Mah. | 2 | 701 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Susuzyayla Mah. | 1 | 214 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 108 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Topuzlar Mah. | 2 | 413 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,6 |
| Yaren Mah. | 1 | 98 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yağlılar Mah. | 2 | 694 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 115 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Yukarıkaleoba Mah. | 1 | 91 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Yürekli Mah. | 2 | 433 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Çarkacı Mah. | 1 | 207 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Çatalan Mah. | 1 | 217 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Çelimler Mah. | 1 | 224 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 291 | %97,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Çukurlar Mah. | 1 | 273 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Çukuroba Mah. | 1 | 170 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 239 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| İkizce Mah. | 1 | 173 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |