Balya · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBalya ilçesi
%52,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.856 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,2 ile birinci; 9856 geçerli oy, katılım %91,4.
Balya
Kayıtlı seçmen 10.962 · Oy kullanan 10.021 (katılım %91,4) · Geçerli 9.856 · Geçersiz 165
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.144 | %52,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.712 | %47,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbaş Mah. | 1 | 166 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Alidemirci Mah. | 1 | 218 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Bengiler Mah. | 1 | 316 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Danişment Mah. | 2 | 434 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Dereköy Mah. | 2 | 537 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 174 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 327 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Enverpaşa Mah. | 2 | 631 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Farsak Mah. | 1 | 88 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Gökmusa Mah. | 1 | 96 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Göktepe Mah. | 1 | 86 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Göloba Mah. | 1 | 139 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Habipler Mah. | 1 | 225 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Hacıhüseyin Mah. | 2 | 421 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Havutbaşı Mah. | 1 | 135 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Ilıca Mah. | 2 | 412 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 149 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 132 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Karlık Mah. | 1 | 56 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 151 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Kayalar Mah. | 2 | 426 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 138 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Kaşıkçı Mah. | 1 | 70 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Koca Camii Mah. | 2 | 740 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Kocabük Mah. | 1 | 204 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Koyuneri Mah. | 1 | 357 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Mancılık Mah. | 1 | 327 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Medrese Mah. | 1 | 77 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Müstecap Mah. | 1 | 174 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |
| Narlı Mah. | 1 | 236 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Orhanlar Mah. | 1 | 294 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Patlak Mah. | 1 | 45 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Semizköy Mah. | 1 | 89 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Söbücealan Mah. | 1 | 49 | %104,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Yarışalanı Mah. | 1 | 123 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 223 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Yazlık Mah. | 1 | 60 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Yenikavak Mah. | 2 | 415 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Çakallar Mah. | 1 | 267 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Çalova Mah. | 1 | 208 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Çamavşar Mah. | 2 | 522 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Çamucu Mah. | 1 | 326 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Çarmık Mah. | 1 | 380 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Çukurcak Mah. | 1 | 75 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 84 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Örenköy Mah. | 1 | 160 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |