Karacasu · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKaracasu ilçesi
%51,7
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
12.276 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacasu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %51,7 ile birinci; 12.276 geçerli oy, katılım %87,2.
Karacasu
Kayıtlı seçmen 14.363 · Oy kullanan 12.517 (katılım %87,2) · Geçerli 12.276 · Geçersiz 241
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.344 | %51,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.932 | %48,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alemler Mah. | 2 | 551 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Ataeymir Mah. | 3 | 954 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Ataköy Mah. | 3 | 866 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Aşağıgörle Mah. | 1 | 141 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Bahçeköy Mah. | 1 | 167 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| Bereketli Mah. | 1 | 200 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Büyükdağlı Mah. | 1 | 112 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Bingeç Mah. | 1 | 65 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Cabi Mah. | 3 | 921 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,1 |
| Cuma Mah. | 2 | 720 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Dedeler Mah. | 1 | 96 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 185 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Dikmen Mah. | 1 | 183 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Esençay Mah. | 2 | 569 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Geyre Mah. | 3 | 663 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Görle Mah. | 1 | 173 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Güzelbeyli Mah. | 1 | 220 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 81 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Hacıhıdırlar Mah. | 1 | 86 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Işıklar Mah. | 2 | 391 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Karabağlar Mah. | 1 | 56 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Karacaören Mah. | 1 | 318 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Küçükdağlı Mah. | 2 | 508 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Nargedik Mah. | 1 | 108 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,7 |
| Palamutçuk Mah. | 1 | 375 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 209 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Tepecik Mah. | 1 | 199 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Yaykın Mah. | 2 | 508 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Yaylalı Mah. | 7 | 2.513 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Yazır Mah. | 1 | 343 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Yenice Mah. | 3 | 823 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 123 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 63 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 72 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Yolaltı Mah. | 1 | 174 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 181 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Çamarası Mah. | 1 | 80 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Çamköy Mah. | 1 | 366 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |