Çine · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇine ilçesi
%53,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
34.837 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çine ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %53,3 ile birinci; 34.837 geçerli oy, katılım %89,2.
Çine
Kayıtlı seçmen 39.784 · Oy kullanan 35.470 (katılım %89,2) · Geçerli 34.837 · Geçersiz 633
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18.570 | %53,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.267 | %46,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdam Mah. | 1 | 50 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Akçaova Mah. | 5 | 1.794 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Alabayır Mah. | 2 | 449 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Altınabat Mah. | 1 | 236 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Altınova Mah. | 1 | 241 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Bahçearası Mah. | 2 | 394 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 97 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Bedirler Mah. | 1 | 128 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Bereket Mah. | 1 | 258 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Bucak Mah. | 1 | 153 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Bölüntü Mah. | 1 | 201 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Camızağılı Mah. | 2 | 402 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Cumalı Mah. | 2 | 408 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.935 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Dereli Mah. | 1 | 86 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Dorumlar Mah. | 1 | 183 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| Doğanyurt Mah. | 1 | 375 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Dutluoluk Mah. | 1 | 302 | %100,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Elderesi Mah. | 1 | 295 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Esentepe Mah. | 1 | 161 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Eskiçine Mah. | 2 | 526 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Evciler Mah. | 6 | 1.973 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Gökyaka Mah. | 2 | 513 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Hacıpaşalar Mah. | 1 | 272 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Hallaçlar Mah. | 1 | 252 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Hamitabat Mah. | 12 | 4.238 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 75 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Kabalar Mah. | 2 | 217 | %96,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Kabataş Mah. | 2 | 332 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Kadılar Mah. | 1 | 133 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Kahraman Mah. | 3 | 846 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 216 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Karakollar Mah. | 4 | 1.289 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Karanfiller Mah. | 1 | 65 | %104,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Karğı Mah. | 1 | 266 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Kasar Mah. | 1 | 242 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Kavşıt Mah. | 2 | 416 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Kırkışık Mah. | 2 | 156 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Kırksakallar Mah. | 1 | 241 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Kızılgüney Mah. | 1 | 48 | %106,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Kuruköy Mah. | 2 | 652 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Kirazderesi Mah. | 1 | 112 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Mutaflar Mah. | 3 | 898 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Ovacık Mah. | 2 | 429 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Saraçlar Mah. | 2 | 391 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Sarıköy Mah. | 1 | 152 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Sarıoğlu Mah. | 4 | 1.227 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 182 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Sağlık Mah. | 1 | 142 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Seferler Mah. | 3 | 573 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Soğancılar Mah. | 6 | 2.170 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Soğukoluk Mah. | 2 | 388 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Subaşı Mah. | 2 | 173 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 95 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Tatarmemişler Mah. | 1 | 243 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 37 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 122 | %99,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Topçam Mah. | 2 | 576 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Umurköy Mah. | 2 | 501 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 244 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.240 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 476 | %97,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 133 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Yolboyu Mah. | 2 | 461 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Yörükler Mah. | 1 | 129 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Çaltı Mah. | 3 | 824 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Çatak Mah. | 1 | 147 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Çöğürlük Mah. | 1 | 232 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Özeren Mah. | 1 | 88 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 125 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| İbrahimkavağı Mah. | 2 | 381 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.777 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |