Yusufeli · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYusufeli ilçesi
%74,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
12.844 geçerli oy · katılım %82,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yusufeli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %74,8 ile birinci; 12.844 geçerli oy, katılım %82,7.
Yusufeli
Kayıtlı seçmen 15.814 · Oy kullanan 13.079 (katılım %82,7) · Geçerli 12.844 · Geçersiz 235
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.605 | %74,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.239 | %25,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahalt Mah. | 1 | 40 | %52,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Alanbaşı Köyü | 2 | 340 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Altıparmak Köyü | 3 | 339 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Arpacık Köyü | 1 | 97 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Avcılar Köyü | 1 | 61 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Bademkaya Köyü | 1 | 54 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 84 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Bakırtepe Köyü | 1 | 108 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Balalan Köyü | 1 | 78 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Balcılı Köyü | 1 | 92 | %60,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Bıçakçılar Köyü | 4 | 380 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Bostancı Köyü | 3 | 335 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 56 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 139 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Darıca Köyü | 2 | 169 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Dağeteği Köyü | 1 | 84 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Demirdöven Köyü | 3 | 72 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Demirkent Köyü | 1 | 258 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Demirköy | 2 | 107 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 273 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Dokumacılar Köyü | 3 | 268 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Erdemler Mah. | 1 | 66 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Erenköy | 1 | 121 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Esendal Köyü | 2 | 137 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Esenyaka Köyü | 1 | 193 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Gümüşözü Köyü | 1 | 42 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Günyayla Köyü | 1 | 60 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Hasanağa Mah. | 1 | 18 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 26 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Irmakyanı Köyü | 1 | 75 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Kazım Karabekir Mah. | 1 | 63 | %49,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Kaçkar Mah. | 4 | 1.174 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kılıçkaya Köyü | 3 | 702 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Kınalıçam Köyü | 1 | 228 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 66 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Köprügören Köyü | 1 | 198 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Küplüce Köyü | 1 | 111 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Kirazalan Köyü | 2 | 128 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Livane Mah. | 3 | 846 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Merkez Mah. | 2 | 585 | %56,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Meşecik Köyü | 1 | 75 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Morkaya Köyü | 2 | 313 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Mutlugün Köyü | 1 | 106 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Narlık Köyü | 1 | 81 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Ormandibi Köyü | 1 | 101 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Pamukçular Köyü | 2 | 460 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Sancak Mah. | 3 | 944 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Sebzeciler Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Serinsu Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 47 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Tarakçılar Köyü | 1 | 50 | %68,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Taşkıran Köyü | 2 | 278 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Tekkale Köyü | 2 | 541 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Yamaçüstü Köyü | 3 | 220 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 97 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Yaylalar Köyü | 2 | 155 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 151 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Yeniköy | 1 | 115 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 113 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yüksekoba Köyü | 1 | 67 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yüncüler Köyü | 1 | 277 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Zeytincik Köyü | 1 | 31 | %109,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 88 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 32 | %53,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Çeltikdüzü Köyü | 1 | 189 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Çevreli Köyü | 3 | 569 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Çıralı Köyü | 1 | 100 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Çoruh Mah. | 6 | 1.880 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Özgüven Köyü | 1 | 59 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Öğdem Köyü | 2 | 77 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| İnanlı Köyü | 1 | 13 | %123,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| İşhan Köyü | 1 | 259 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |