Artvin Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıArtvin Merkez ilçesi
%52,0
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
22.083 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artvin Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %52,0 ile birinci; 22.083 geçerli oy, katılım %88,9.
Artvin Merkez
Kayıtlı seçmen 25.248 · Oy kullanan 22.452 (katılım %88,9) · Geçerli 22.083 · Geçersiz 369
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11.482 | %52,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.601 | %48,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlat Köyü | 1 | 108 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Alabalık Köyü | 1 | 124 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Ağıllar Köyü | 1 | 39 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Aşağımaden Köyü | 2 | 411 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Bakırköy | 1 | 103 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Balcıoğlu Mah. | 3 | 1.051 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Ballıüzüm Köyü | 1 | 47 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Bağcılar Köyü | 1 | 83 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Beşağıl Köyü | 1 | 187 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Dere Mah. | 10 | 2.579 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Derinköy | 1 | 31 | %109,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,6 |
| Dokuzoğul Köyü | 1 | 96 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Dikmenli Köyü | 1 | 86 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Erenler Köyü | 2 | 199 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Fıstıklı Köyü | 1 | 116 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 114 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Hızarlı Köyü | 1 | 98 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Kalburlu Köyü | 1 | 57 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Köseler Köyü | 1 | 33 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Okumuşlar Köyü | 1 | 17 | %105,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 223 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Orta Mah. | 9 | 3.042 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Ortaköy | 4 | 847 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Oruçlu Köyü | 1 | 72 | %98,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Pırnallı Köyü | 1 | 135 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Sakalar Köyü | 1 | 197 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 234 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Sarıbudak Köyü | 1 | 103 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Seyitler Köyü | 5 | 1.473 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Sümbüllü Köyü | 1 | 142 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 134 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Tütüncüler Köyü | 1 | 282 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Varlık Köyü | 1 | 175 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Vezirköy | 1 | 209 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Yanıklı Köyü | 4 | 307 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.043 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Yukarımaden Köyü | 2 | 153 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 50 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| Çamlık Mah. | 8 | 2.758 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Çarşı Mah. | 15 | 5.172 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Çayağzı Mah. | 7 | 1.519 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,1 |
| Çimenli Köyü | 1 | 72 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Şehitlik Köyü | 2 | 327 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |