Arhavi · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıArhavi ilçesi
%55,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.492 geçerli oy · katılım %86,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arhavi ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %55,0 ile birinci; 14.492 geçerli oy, katılım %86,8.
Arhavi
Kayıtlı seçmen 16.915 · Oy kullanan 14.684 (katılım %86,8) · Geçerli 14.492 · Geçersiz 192
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.974 | %55,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.518 | %45,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arılı Köyü | 1 | 132 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Aşağı Hacılar Mah. | 3 | 975 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Aşağışahinler Köyü | 1 | 70 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Balıklı Köyü | 1 | 103 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Başköy | 1 | 131 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Boyuncuk Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Boğaziçi Mah. | 13 | 4.522 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 627 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Derecik Köyü | 1 | 109 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Dereüstü Köyü | 1 | 148 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Dülgerli Köyü | 1 | 129 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Dikyamaç Köyü | 1 | 85 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Güneşli Köyü | 1 | 78 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Güngören Köyü | 1 | 191 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Gürgencik Köyü | 1 | 32 | %106,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Kale Mah. | 2 | 414 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 |
| Kavakköy | 1 | 356 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Kemerköprü Köyü | 1 | 105 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Kestanealan Köyü | 1 | 108 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Konaklı Köyü | 1 | 195 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,3 |
| Küçükköy | 1 | 55 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kireçlik Köyü | 1 | 104 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Musazade Mah. | 17 | 5.741 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Ortaköy | 1 | 87 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Sırtoba Köyü | 1 | 118 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Soğucak Köyü | 1 | 77 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Tepeyurt Köyü | 1 | 106 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Ulaş Köyü | 1 | 120 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Ulukent Köyü | 1 | 171 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Yemişlik Mah. | 1 | 263 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 60 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Yolgeçen Köyü | 1 | 324 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Yukarı Hacılar Mah. | 2 | 714 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Yukarışahinler Köyü | 1 | 162 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Üçırmak Köyü | 1 | 165 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Üçler Köyü | 1 | 85 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Şenköy | 1 | 29 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |