Posof · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıPosof ilçesi
%66,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.166 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Posof ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %66,2 ile birinci; 4166 geçerli oy, katılım %83,7.
Posof
Kayıtlı seçmen 5.082 · Oy kullanan 4.255 (katılım %83,7) · Geçerli 4.166 · Geçersiz 89
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.758 | %66,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.408 | %33,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akballı Köyü | 1 | 39 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Alabalık Köyü | 1 | 80 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Alköy | 1 | 126 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Arılı Köyü | 1 | 40 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Armutveren Köyü | 1 | 69 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Asmakonak Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Aşıkzülali Köyü | 1 | 180 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Aşıküzeyir Köyü | 1 | 17 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Balgöze Köyü | 1 | 147 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Baykent Köyü | 1 | 111 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Binbaşıeminbey Köyü | 1 | 77 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Demirdöver Köyü | 1 | 73 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Derindere Köyü | 1 | 127 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Doğrular Mah. | 1 | 56 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Erim Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Gönülaçan Köyü | 1 | 57 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Gümüşkavak Köyü | 1 | 38 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Günbatan Köyü | 1 | 47 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Günlüce Köyü | 1 | 69 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Gürarmut Köyü | 1 | 77 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Kaleönü Köyü | 1 | 73 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Kalkankaya Köyü | 1 | 30 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kayınlı Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kırköy | 1 | 33 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Kolköy | 1 | 166 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Kopuzlu Köyü | 1 | 15 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Kumlukoz Köyü | 1 | 96 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Kurşunçavuş Köyü | 1 | 38 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.496 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Sarıdarı Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 18 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Savaşır Köyü | 1 | 64 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Söğütlükaya Köyü | 1 | 117 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Süngülü Köyü | 1 | 367 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Sütoluk Köyü | 1 | 61 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Taşkıran Köyü | 1 | 59 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Türkgözü Köyü | 1 | 168 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Uğurca Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Yaylaaltı Köyü | 1 | 20 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Yeniköy | 1 | 165 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 65 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Yurtbaşı Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Yurtbekler Köyü | 1 | 105 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Çakırkoç Köyü | 1 | 16 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Çambeli Köyü | 1 | 126 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Çamyazı Köyü | 1 | 52 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Çayırçimen Köyü | 1 | 29 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 58 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| İncedere Köyü | 1 | 51 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |