Çıldır · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇıldır ilçesi
%52,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.144 geçerli oy · katılım %77,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çıldır ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,1 ile birinci; 5144 geçerli oy, katılım %77,7.
Çıldır
Kayıtlı seçmen 6.722 · Oy kullanan 5.223 (katılım %77,7) · Geçerli 5.144 · Geçersiz 79
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.680 | %52,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.464 | %47,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdarı Köyü | 1 | 52 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Akkiraz Köyü | 1 | 171 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Akçakale Köyü | 1 | 150 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Akçıl Köyü | 1 | 60 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 36 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Aşağıcambaz Köyü | 1 | 170 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Aşıkşenlik Mah. | 1 | 223 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Baltalı Köyü | 1 | 72 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Başköy | 1 | 77 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Damlıca Köyü | 1 | 122 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Dedekorkut Mah. | 1 | 237 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 40 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Dirsekkaya Köyü | 1 | 81 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Eskibeyrehatun Köyü | 1 | 353 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 232 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Gölbelen Köyü | 1 | 307 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Gölebakan Köyü | 1 | 320 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Güvenocak Köyü | 1 | 191 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Karakale Köyü | 1 | 189 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Kayabeyi Köyü | 1 | 113 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Kaşlıkaya Köyü | 1 | 100 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Kenarbel Köyü | 1 | 144 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Kenardere Köyü | 1 | 67 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 122 | %64,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Kurtkale Köyü | 1 | 182 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Kuzukaya Köyü | 1 | 28 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Meryemköy | 1 | 107 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Sabaholdu Köyü | 1 | 165 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Saymalı Köyü | 1 | 129 | %60,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Sazlısu Köyü | 1 | 183 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Semihaşakir Köyü | 1 | 88 | %68,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Suhara Mah. | 1 | 179 | %66,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Taşdeğirmen Köyü | 1 | 211 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Ufuktepe Mah. | 1 | 290 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Yakınsu Mah. | 1 | 229 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 320 | %70,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Yenibeyrehatun Köyü | 1 | 44 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Yıldırımtepe Mah. | 1 | 132 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Yukarıcambaz Köyü | 1 | 252 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Çankaya Mah. | 1 | 105 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| Çay Mah. | 1 | 144 | %70,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 |
| Öncül Köyü | 1 | 239 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Övündü Köyü | 1 | 66 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |