Ardahan Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıArdahan Merkez ilçesi
%59,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
22.527 geçerli oy · katılım %79,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardahan Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %59,5 ile birinci; 22.527 geçerli oy, katılım %79,2.
Ardahan Merkez
Kayıtlı seçmen 28.882 · Oy kullanan 22.869 (katılım %79,2) · Geçerli 22.527 · Geçersiz 342
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13.397 | %59,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.130 | %40,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyaka Köyü | 1 | 170 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Alagöz Köyü | 1 | 193 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Altaş Köyü | 1 | 96 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Ardıçdere Köyü | 1 | 114 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Atatürk Mah. | 3 | 852 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Açıkyazı Köyü | 1 | 78 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 77 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Ağzıpek Köyü | 1 | 179 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Aşağıkurtoğlu Köyü | 1 | 148 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 |
| Balıkçılar Köyü | 1 | 82 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Bayramoğlu Köyü | 1 | 349 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Bağdaşan Köyü | 2 | 679 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Beşiktaş Köyü | 1 | 244 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Büyüksütlüce Köyü | 1 | 159 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Binbaşar Köyü | 1 | 219 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Dağcı Köyü | 1 | 342 | %63,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Dağevi Köyü | 1 | 133 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Dedegül Köyü | 1 | 134 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Derindere Köyü | 1 | 45 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Değirmenli Köyü | 1 | 158 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Edegül Köyü | 1 | 80 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 167 | %68,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 125 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 102 | %67,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Güzçimeni Köyü | 1 | 80 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Hacıali Köyü | 1 | 345 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Halilefendi Mah. | 7 | 1.777 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Höçvan Bucağı Hasköy | 2 | 469 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Kaptanpaşa Mah. | 9 | 2.979 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Karagöl Mah. | 14 | 5.142 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Kartalpınar Köyü | 1 | 198 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Kazlıköy | 1 | 114 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Kıraç Köyü | 1 | 24 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Kocaköy | 1 | 108 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Köprücük Köyü | 1 | 135 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Küçüksütlüce Köyü | 1 | 214 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Lehimli Köyü | 1 | 276 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Meşedibi Köyü | 1 | 328 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Nebioğlu Köyü | 1 | 390 | %70,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 |
| Ortageçit Köyü | 1 | 151 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Otbiçen Köyü | 1 | 132 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Ovapınar Köyü | 1 | 216 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Samanbeyli Köyü | 1 | 270 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Sarıyamaç Köyü | 1 | 64 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Sugöze Köyü | 1 | 155 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Sulakyurt Köyü | 2 | 713 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Tazeköy | 1 | 301 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Taşlıdere Köyü | 1 | 312 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Tepeler Köyü | 1 | 352 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Tepesuyu Köyü | 1 | 175 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Tunçoluk Köyü | 2 | 555 | %74,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Uzunova Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Yalnızçam Hasköy | 1 | 227 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 299 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 122 | %74,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.570 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Yokuşdibi Köyü | 1 | 100 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Yukarıkurtoğlu Köyü | 1 | 278 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Çalabaş Köyü | 1 | 226 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Çamlıçatak Köyü | 2 | 650 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Çataldere Köyü | 1 | 211 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Çatalköprü Köyü | 1 | 188 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 182 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Çetinsu Köyü | 1 | 224 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Çeğilli Köyü | 1 | 127 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Çimenkaya Köyü | 1 | 82 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Ölçek Köyü | 2 | 452 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Ömerağa Köyü | 1 | 109 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| İnönü Mah. | 8 | 2.914 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |