Muratpaşa · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMuratpaşa ilçesi
%69,0
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
324.734 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muratpaşa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %69,0 ile birinci; 324.734 geçerli oy, katılım %85,5.
Muratpaşa
Kayıtlı seçmen 382.687 · Oy kullanan 327.306 (katılım %85,5) · Geçerli 324.734 · Geçersiz 2.572
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 223.977 | %69,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 100.757 | %31,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altındağ Mah. | 18 | 6.775 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.911 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Balbey Mah. | 3 | 781 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Barbaros Mah. | 1 | 123 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Bayındır Mah. | 18 | 6.703 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 24 | 8.914 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Demircikara Mah. | 11 | 4.165 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Deniz Mah. | 15 | 5.346 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| Doğuyaka Mah. | 10 | 3.588 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| Dutlubahçe Mah. | 23 | 8.449 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Elmalı Mah. | 2 | 735 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Ermenek Mah. | 15 | 5.353 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Etiler Mah. | 30 | 10.894 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Fener Mah. | 35 | 13.020 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Gebizli Mah. | 19 | 6.956 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Gençlik Mah. | 14 | 5.024 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Güvenlik Mah. | 30 | 11.015 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Güzelbağ Mah. | 10 | 3.563 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Güzeloba Mah. | 68 | 25.035 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Güzeloluk Mah. | 17 | 6.354 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Haşimişcan Mah. | 4 | 1.188 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Kılınçarslan Mah. | 1 | 311 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Kırcami Mah. | 6 | 2.134 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Kızılarık Mah. | 41 | 15.514 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Kızılsaray Mah. | 10 | 3.746 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Kızıltoprak Mah. | 49 | 17.843 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Kışla Mah. | 7 | 2.538 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Konuksever Mah. | 43 | 15.628 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Mehmetçik Mah. | 5 | 1.551 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| Meltem Mah. | 26 | 9.700 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Memurevleri Mah. | 16 | 5.940 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Meydankavağı Mah. | 56 | 20.603 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Muratpaşa Mah. | 26 | 9.610 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Sedir Mah. | 18 | 6.724 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Selçuk Mah. | 1 | 85 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Soğuksu Mah. | 23 | 8.389 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Sinan Mah. | 17 | 6.166 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,5 |
| Tahılpazarı Mah. | 5 | 1.606 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Tarım Mah. | 4 | 1.365 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Topçular Mah. | 2 | 472 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Tuzcular Mah. | 1 | 75 | %101,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Varlık Mah. | 21 | 7.797 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Yenigöl Mah. | 3 | 1.043 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Yenigün Mah. | 47 | 17.354 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Yeşilbahçe Mah. | 35 | 12.756 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Yeşildere Mah. | 10 | 3.777 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.315 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Yıldız Mah. | 20 | 7.446 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Yüksekalan Mah. | 19 | 7.014 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Zerdalilik Mah. | 18 | 6.493 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Zümrütova Mah. | 4 | 1.259 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Çaybaşı Mah. | 18 | 6.547 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Çağlayan Mah. | 49 | 18.426 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Üçgen Mah. | 21 | 7.992 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Şirinyalı Mah. | 37 | 13.576 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |