Konyaaltı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKonyaaltı ilçesi
%72,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
109.900 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Konyaaltı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %72,8 ile birinci; 109.900 geçerli oy, katılım %86,3.
Konyaaltı
Kayıtlı seçmen 128.363 · Oy kullanan 110.804 (katılım %86,3) · Geçerli 109.900 · Geçersiz 904
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 79.955 | %72,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 29.945 | %27,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdamlar Mah. | 2 | 386 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,9 |
| Akkuyu Mah. | 8 | 3.034 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,1 |
| Altınkum Mah. | 17 | 6.307 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Arapsuyu Mah. | 13 | 4.884 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Aydınlık Mah. | 3 | 772 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Aşağıkaraman Mah. | 4 | 1.210 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Bahtılı Mah. | 3 | 1.063 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Demircilik Mah. | 1 | 171 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Doyran Dağ Mah. | 2 | 455 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Doyran Mah. | 2 | 566 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Doyran Çamlıbel Mah. | 2 | 419 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 |
| Geyikbayırı Mah. | 2 | 555 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Gökdere Mah. | 1 | 68 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Gökçam Mah. | 1 | 377 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Gürsu Mah. | 27 | 9.984 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,1 |
| Hacısekililer Mah. | 2 | 474 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Hurma Mah. | 44 | 16.546 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Hisarçandır Mah. | 2 | 566 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Karatepe Mah. | 2 | 759 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Kır Mah. | 2 | 478 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 123 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Kuşkavağı Mah. | 6 | 2.082 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Liman Mah. | 29 | 10.684 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Molla Yusuf Mah. | 20 | 7.560 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 21 | 7.721 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Sarısu Mah. | 12 | 4.261 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Suiçecek Mah. | 1 | 321 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Siteler Mah. | 34 | 12.443 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Toros Mah. | 19 | 7.203 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Uluç Mah. | 14 | 5.040 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Uncalı Mah. | 34 | 12.660 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Yarbaşçandır Mah. | 2 | 383 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Yeni Mah. | 1 | 292 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 220 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Çakırlar Mah. | 3 | 1.058 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,0 |
| Çağlarca Mah. | 1 | 282 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Çitdibi Mah. | 1 | 91 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Öğretmenevleri Mah. | 18 | 6.668 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Üçoluk Mah. | 1 | 197 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |