Çamlıdere · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇamlıdere ilçesi
%80,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.326 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çamlıdere ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,5 ile birinci; 6326 geçerli oy, katılım %87,0.
Çamlıdere
Kayıtlı seçmen 7.405 · Oy kullanan 6.440 (katılım %87,0) · Geçerli 6.326 · Geçersiz 114
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.094 | %80,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.232 | %19,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahatlar Mah. | 1 | 101 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Akkaya Mah. | 1 | 87 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Alakoç Mah. | 1 | 122 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Atça Mah. | 1 | 148 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Avdan Mah. | 1 | 148 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Avşarlar Mah. | 1 | 59 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Bardakçılar Mah. | 1 | 67 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Bayındır Mah. | 1 | 91 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Beyler Mah. | 2 | 603 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Beşbeyler Mah. | 1 | 234 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Buğralar Mah. | 2 | 417 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Bökeler Mah. | 1 | 121 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Dağkuzören Mah. | 1 | 157 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Doymuş Mah. | 1 | 61 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Doğancı Mah. | 1 | 52 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 216 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Dörtkonak Mah. | 1 | 260 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Eldelek Mah. | 1 | 105 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Elmalı Mah. | 1 | 229 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Elvanlar Mah. | 1 | 69 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Elören Mah. | 1 | 76 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Gümele Mah. | 1 | 65 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Güney Mah. | 1 | 68 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 434 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Kuyubaşı Mah. | 1 | 54 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 110 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Körler Mah. | 1 | 182 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Meşeler Mah. | 1 | 73 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Muzrupağacın Mah. | 1 | 188 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Müsellim Mah. | 1 | 66 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Orta Mah. | 1 | 41 | %104,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Osmansin Mah. | 1 | 232 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Pelitçik Mah. | 1 | 144 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Peçenek Mah. | 1 | 183 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 225 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Tatlak Mah. | 1 | 120 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Yahyalar Mah. | 1 | 146 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Yahşihan Mah. | 1 | 58 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Yayalar Mah. | 1 | 345 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Yediören Mah. | 1 | 53 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 121 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Yoncatepe Mah. | 1 | 123 | %65,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Çamköy Mah. | 1 | 93 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Çukurören Mah. | 1 | 215 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Ömerağa Mah. | 1 | 341 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Örenköy Mah. | 1 | 65 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Özmüş Mah. | 1 | 186 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| İnceöz Mah. | 1 | 51 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |