Taşova · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıTaşova ilçesi
%66,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
21.836 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %66,8 ile birinci; 21.836 geçerli oy, katılım %88,1.
Taşova
Kayıtlı seçmen 25.243 · Oy kullanan 22.247 (katılım %88,1) · Geçerli 21.836 · Geçersiz 411
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.578 | %66,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.258 | %33,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpaslan Köyü | 3 | 983 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Altınlı Köyü | 1 | 69 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Alçakbel Köyü | 1 | 178 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Andıran Köyü | 1 | 227 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Ardıçönü Köyü | 1 | 59 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Arpaderesi Köyü | 1 | 199 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Ballıca Köyü | 2 | 402 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Belevi Köyü | 2 | 584 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Boraboy Köyü | 2 | 674 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.058 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Dereköy | 1 | 156 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Dereli Köyü | 2 | 445 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Destek Köyü | 2 | 543 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Devre Köyü | 1 | 178 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Doğu Mah. | 3 | 1.063 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Durucasu Köyü | 1 | 166 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Dutluk Köyü | 1 | 101 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 275 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Elmakırı Köyü | 1 | 184 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Esençay Köyü | 2 | 701 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Gemibükü Köyü | 1 | 187 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Geydoğan Köyü | 1 | 334 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 42 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Güngörmüş Köyü | 1 | 107 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Gürsu Köyü | 1 | 290 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Güvendik Köyü | 1 | 113 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 235 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Hüsnüoğlu Köyü | 1 | 100 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Ilıcaköy | 1 | 139 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 37 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Karabük Köyü | 1 | 194 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Karamuk Köyü | 1 | 107 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Karlık Köyü | 1 | 126 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Karsavul Köyü | 1 | 136 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Kavaloluğu Köyü | 1 | 239 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Kırkharman Köyü | 1 | 182 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Kızgüldüren Köyü | 1 | 199 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 113 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Kozluca Köyü | 1 | 165 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Kumluca Köyü | 1 | 179 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Mercimekköy | 1 | 385 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Mülkbükü Köyü | 1 | 271 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Sanayii Mah. | 3 | 771 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Sepetli Köyü | 2 | 451 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Sofualan Köyü | 1 | 149 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 116 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Tekke Köyü | 2 | 516 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Tekpınar Köyü | 1 | 51 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Tepe Mah. | 5 | 1.523 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Türkmendamı Köyü | 1 | 118 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Uluköy | 3 | 838 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Yayladibi Köyü | 1 | 154 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Yaylasaray Köyü | 2 | 517 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Yemişen Mah. | 5 | 1.543 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 857 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Yenidere Köyü | 1 | 116 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Yerkozlu Köyü | 2 | 591 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Yeşilırmak Mah. | 5 | 1.695 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 91 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 220 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Yolaçan Köyü | 1 | 108 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Yukarıbaraklı Köyü | 2 | 417 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Çakırsu Köyü | 1 | 272 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 31 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Çambükü Köyü | 1 | 123 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Çaydibi Köyü | 2 | 686 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Çılkıdır Köyü | 1 | 107 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Özbaraklı Köyü | 2 | 416 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Şahinler Köyü | 2 | 439 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Şeyhli Köyü | 1 | 202 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |