Merzifon · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMerzifon ilçesi
%51,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
51.847 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Merzifon ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,8 ile birinci; 51.847 geçerli oy, katılım %89,5.
Merzifon
Kayıtlı seçmen 58.702 · Oy kullanan 52.516 (katılım %89,5) · Geçerli 51.847 · Geçersiz 669
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26.842 | %51,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25.005 | %48,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abidehatun Mah. | 5 | 1.708 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Akpınar Köyü | 1 | 166 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Aksungur Köyü | 1 | 115 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Aktarla Köyü | 1 | 111 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Akören Köyü | 2 | 486 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Alıcık Köyü | 1 | 330 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Alişar Köyü | 1 | 135 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Aşağıbük Köyü | 1 | 33 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 181 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Bahçelievler Mah. | 23 | 8.045 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Balgöze Köyü | 1 | 162 | %97,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Bayat Köyü | 1 | 82 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 54 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Bağlarbaşı Mah. | 7 | 2.361 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Bulak Köyü | 1 | 266 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Buğdaylı Mah. | 2 | 456 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Büyükçay Köyü | 1 | 98 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Camicedit Mah. | 3 | 784 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Demirpınar Köyü | 1 | 66 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Derealan Köyü | 1 | 99 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Diphacı Köyü | 1 | 224 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Elmayolu Köyü | 1 | 95 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Esentepe Köyü | 1 | 70 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Eski Camii Mah. | 1 | 233 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Eymir Köyü | 1 | 227 | %99,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Gazimahbup Mah. | 3 | 1.001 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Gelinsini Köyü | 1 | 39 | %105,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Gökçebağ Köyü | 1 | 232 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 175 | %99,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Hacet Köyü | 1 | 15 | %126,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Hacıbalı Mah. | 5 | 1.744 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Hacıhasan Mah. | 2 | 617 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Hacıyakup Köyü | 1 | 73 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Hanköy | 1 | 254 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Harmanlar Mah. | 15 | 5.314 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Hayrettinköy | 1 | 120 | %98,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Hırka Köyü | 1 | 200 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Hocasüleyman Mah. | 2 | 433 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 214 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 101 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Karamağara Köyü | 1 | 130 | %103,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Karamustafapaşa Köyü | 1 | 179 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Karatepe Köyü | 1 | 188 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 261 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| Kayadüzü Köyü | 4 | 1.104 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Kıreymir Köyü | 1 | 85 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Kızıleğrek Köyü | 1 | 232 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Koçköy | 1 | 56 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kuyuköy | 1 | 60 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Kümbet Hatun Mah. | 1 | 241 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Küçükçay Köyü | 1 | 78 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Mahsen Mah. | 22 | 7.542 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.831 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Muşruf Köyü | 2 | 765 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Naccar Mah. | 1 | 188 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Nusratiye Mah. | 3 | 917 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Ortabük Köyü | 1 | 33 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Ortaova Köyü | 1 | 265 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Osmanoğlu Köyü | 1 | 53 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Oymaağaç Köyü | 1 | 108 | %98,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Oymak Köyü | 1 | 52 | %98,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Pekmezci Köyü | 1 | 54 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 62 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 289 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Sarıköy | 1 | 278 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 |
| Sazlıca Köyü | 1 | 95 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Selimiye Köyü | 1 | 51 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Sofular Mah. | 15 | 4.892 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Tavşan Mah. | 2 | 462 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Türkoğlu Köyü | 1 | 28 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 89 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Yakupköy | 1 | 251 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Yalnız Köyü | 1 | 128 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 67 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Yeni Mah. | 15 | 4.972 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Yenice Köyü | 1 | 61 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 33 | %106,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 68 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 222 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Yukarıbük Köyü | 1 | 55 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 3.994 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 93 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Çavundur Köyü | 1 | 181 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 309 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Çayırköy | 1 | 15 | %126,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 119 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Çobanören Köyü | 1 | 150 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| İnalanı Köyü | 1 | 72 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Şeyhyeni Köyü | 1 | 77 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |