Ortaköy · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıOrtaköy ilçesi
%78,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
18.708 geçerli oy · katılım %81,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ortaköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %78,3 ile birinci; 18.708 geçerli oy, katılım %81,9.
Ortaköy
Kayıtlı seçmen 23.227 · Oy kullanan 19.026 (katılım %81,9) · Geçerli 18.708 · Geçersiz 318
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.647 | %78,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.061 | %21,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 385 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Balcı Mah. | 3 | 945 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Bozkır Köyü | 2 | 532 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Camuzluk Köyü | 1 | 124 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Ceceli Köyü | 1 | 154 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Cumalı Köyü | 1 | 211 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Devedamı Köyü | 2 | 425 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Durhasanlı Köyü | 1 | 153 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Esentepe Mah. | 3 | 1.038 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.361 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Gökkaya Köyü | 2 | 661 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Gökler Köyü | 1 | 316 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Hacımahmutuşağı Köyü | 1 | 131 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Hacıibrahimuşağı Köyü | 1 | 211 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Harmandalı Köyü | 2 | 773 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Hıdırlı Köyü | 1 | 108 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Hocabeyli Köyü | 1 | 144 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Karapınar Köyü | 1 | 74 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Karşı Mah. | 3 | 1.077 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Kızılay Mah. | 4 | 1.205 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Kümbet Köyü | 2 | 426 | %73,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Maltepe Mah. | 3 | 1.103 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 5 | 1.532 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Namlıkışla Köyü | 1 | 207 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Ozancık Köyü | 2 | 633 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Oğuzlar Köyü | 1 | 70 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 129 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Plevne Mah. | 7 | 2.432 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Pirli Köyü | 1 | 47 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 78 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Salarıalaca Köyü | 2 | 429 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Salarıgödeler Köyü | 1 | 51 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Sarıkaraman Köyü | 3 | 827 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Satansarı Köyü | 1 | 317 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Seksenuşağı Köyü | 1 | 204 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Yeni Mah. | 3 | 888 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Yıldırımlar Köyü | 1 | 152 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Zafer Mah. | 3 | 969 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Çankaya Mah. | 3 | 922 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Çetin Köyü | 1 | 373 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Çiftevi Köyü | 1 | 324 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.086 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |