Gülağaç · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGülağaç ilçesi
%70,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.607 geçerli oy · katılım %79,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülağaç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,5 ile birinci; 10.607 geçerli oy, katılım %79,0.
Gülağaç
Kayıtlı seçmen 13.618 · Oy kullanan 10.753 (katılım %79,0) · Geçerli 10.607 · Geçersiz 146
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.474 | %70,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.133 | %29,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akmezar Köyü | 2 | 630 | %58,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Atatürk Mah. | 1 | 274 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Bekarlar Köyü | 2 | 742 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Camiliören Köyü | 2 | 428 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Demirci-Eskicami Mah. | 1 | 318 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Demirci-Kalealtı Mah. | 3 | 1.068 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Demirci-Kurtuluş Mah. | 2 | 630 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Demirci-Yenipazar Mah. | 2 | 760 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Fatih Mah. | 2 | 545 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Gülpınar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 618 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Gülpınar-Fatih Mah. | 1 | 292 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Gülpınar-Koyunlu Mah. | 1 | 291 | %63,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Gülpınar-Pınarbaşı Mah. | 2 | 385 | %70,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Gülpınar-Tuzla Mah. | 2 | 452 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 582 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Kızılkaya Köyü | 3 | 906 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Meydan Mah. | 2 | 746 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 98 | %66,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 203 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Saratlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 185 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Saratlı-Karşıyaka Mah. | 1 | 300 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Saratlı-Meydan Mah. | 1 | 235 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 |
| Saratlı-Zafer Mah. | 1 | 353 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Saratlı-İstiklal Mah. | 1 | 377 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Sofular Köyü | 2 | 748 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Süleymanhüyüğü Köyü | 1 | 208 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 291 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Çatalsu Köyü | 1 | 210 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| İstiklal Mah. | 2 | 743 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |