Eskil · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıEskil ilçesi
%80,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.671 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eskil ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,4 ile birinci; 16.671 geçerli oy, katılım %88,9.
Eskil
Kayıtlı seçmen 19.080 · Oy kullanan 16.958 (katılım %88,9) · Geçerli 16.671 · Geçersiz 287
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.407 | %80,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.264 | %19,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlık Mah. | 1 | 287 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Bayramdüğün Köyü | 1 | 256 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Başaran Köyü | 2 | 467 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Büğet Köyü | 2 | 484 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Celil Köyü | 1 | 286 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.439 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Eşmekaya-Camikebir Mah. | 1 | 299 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Eşmekaya-Kayacık Mah. | 3 | 841 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Eşmekaya-Yeni Mah. | 1 | 344 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Eşmekaya-Yeşilyurt Mah. | 2 | 382 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.183 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 592 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Filikçi Köyü | 1 | 380 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Gümüşdüğün Köyü | 1 | 172 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Güneşli Köyü | 3 | 1.052 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 771 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 432 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Katrancı Köyü | 1 | 321 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Kökez Köyü | 1 | 364 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Merkez Mah. | 16 | 4.694 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Mimar Sinan Mah. | 4 | 668 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Sağsak Köyü | 1 | 292 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 1 | 362 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Yıldırım Mah. | 3 | 455 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Zafer Mah. | 3 | 678 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Çukuryurt Köyü | 2 | 431 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Çulfa Mah. | 2 | 616 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| İstiklal Mah. | 2 | 532 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |