Patnos · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıPatnos ilçesi
%72,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
38.095 geçerli oy · katılım %59,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Patnos ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %72,4 ile birinci; 38.095 geçerli oy, katılım %59,1.
Patnos
Kayıtlı seçmen 65.637 · Oy kullanan 38.805 (katılım %59,1) · Geçerli 38.095 · Geçersiz 710
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27.585 | %72,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.510 | %27,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 14 Nisan Mah. | 5 | 1.765 | %55,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Abdulvehap Küfrevi Mah. | 3 | 927 | %50,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Ahmed-İ Hani Mah. | 3 | 1.132 | %58,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Akdilek Köyü | 2 | 492 | %58,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Aktepe Köyü | 1 | 314 | %47,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Akyemiş Köyü | 1 | 47 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Akçaören Köyü | 1 | 74 | %54,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Alatay Köyü | 2 | 455 | %43,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Alpaslan Mah. | 9 | 3.076 | %62,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Andaçlı Köyü | 1 | 385 | %56,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 |
| Armutlu Köyü | 1 | 121 | %66,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Atatürk Mah. | 12 | 4.432 | %65,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Aşağıgöçmez Köyü | 1 | 111 | %64,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Aşağıkamışlı Köyü | 1 | 200 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,2 |
| Badişan Mah. | 3 | 961 | %52,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Baltacık Köyü | 1 | 287 | %55,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 188 | %58,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Baştarla Köyü | 1 | 101 | %61,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,0 |
| Bozoğlak Köyü | 2 | 750 | %44,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Budak Köyü | 1 | 288 | %50,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,7 |
| Cami Mah. | 3 | 960 | %62,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.429 | %64,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Dağalan Köyü | 1 | 298 | %58,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Dedeli-Akbulut Mah. | 1 | 361 | %50,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Dedeli-Budak Mah. | 1 | 53 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Dedeli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 36 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Dedeli-Değirmen Mah. | 1 | 206 | %51,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Dedeli-Merkez Mah. | 2 | 483 | %60,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Dedeli-Yeşilova Mah. | 1 | 150 | %53,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Dedeli-Çaybaşı Mah. | 1 | 277 | %44,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Dedeli-Üzümlü Mah. | 1 | 99 | %60,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Demirören Köyü | 1 | 291 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Derecik Köyü | 1 | 213 | %48,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,7 |
| Değirmendüzü Köyü | 5 | 1.608 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Doğansu Köyü | 5 | 1.822 | %63,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Düzceli Köyü | 1 | 86 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Dizginkale Köyü | 1 | 37 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Edremit Köyü | 1 | 84 | %64,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Ergeçli Köyü | 2 | 695 | %42,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Eryılmaz Köyü | 1 | 39 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Esenbel Köyü | 1 | 111 | %63,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Eskikonak Köyü | 2 | 637 | %62,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,8 |
| Gençali Köyü | 2 | 526 | %54,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Gökoğlu Köyü | 2 | 418 | %60,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 207 | %56,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,9 |
| Gönlüaçık Köyü | 1 | 276 | %55,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 163 | %59,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Günbeli Köyü | 1 | 228 | %57,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Gündüz Köyü | 1 | 66 | %54,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Güvercinli Köyü | 1 | 114 | %74,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Hacılar Köyü | 1 | 170 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Hasandolu Köyü | 1 | 228 | %62,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Hisarköy | 1 | 24 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Karatoklu Köyü | 1 | 157 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Karbasan Köyü | 1 | 144 | %50,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Kazanbey Köyü | 3 | 1.110 | %54,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 |
| Kaş Köyü | 1 | 83 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Keçelbaba Köyü | 1 | 33 | %63,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 127 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Kızkapan Köyü | 1 | 231 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Konakbeyi Köyü | 2 | 431 | %59,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Koçaklar Köyü | 1 | 374 | %62,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Kucak Köyü | 1 | 161 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Kuruyaka Köyü | 1 | 167 | %63,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,1 |
| Kuşkaya Köyü | 1 | 312 | %55,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Köseler Köyü | 1 | 104 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Kürekli Köyü | 1 | 192 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Meydandağı Köyü | 1 | 152 | %70,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Mollaibrahim Köyü | 1 | 315 | %61,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 34 | %50,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Ortadamla Köyü | 2 | 549 | %55,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Oyacık Köyü | 1 | 286 | %55,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Pirömer Köyü | 1 | 331 | %57,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 |
| Sanayi Mah. | 4 | 1.332 | %61,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Sarıdibek Köyü | 1 | 116 | %58,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Sarısu Mah. | 3 | 884 | %56,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Sağrıca Köyü | 1 | 267 | %59,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Selahaddini Eyyubi Mah. | 6 | 2.029 | %60,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Serhad Mah. | 4 | 1.166 | %55,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Suluca Köyü | 2 | 472 | %60,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Susuz Köyü | 1 | 218 | %61,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Süphan Dağı Mah. | 3 | 1.088 | %55,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Sütlü Pınar Mah. | 6 | 2.268 | %61,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Tanyeli Köyü | 1 | 325 | %42,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Taşkın Köyü | 1 | 378 | %59,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Tepeli Köyü | 1 | 294 | %59,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Tepeönü Köyü | 1 | 79 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Turgut Özal Mah. | 2 | 670 | %58,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Usluca Köyü | 1 | 119 | %54,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Uzunca Köyü | 1 | 237 | %67,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Uzungün Köyü | 1 | 162 | %62,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Yalçınkaya Köyü | 3 | 943 | %62,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.578 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Yeşil Çimen Mah. | 5 | 1.652 | %55,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 68 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 20 | %45,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Yukarıdamla Köyü | 2 | 481 | %54,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Yukarıgöçmez Köyü | 3 | 1.025 | %45,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Yukarıkamışlı Köyü | 1 | 279 | %63,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,7 |
| Yukarıkülecik Köyü | 1 | 307 | %63,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Yunusemre Mah. | 9 | 3.049 | %51,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Yurtöven Köyü | 1 | 87 | %51,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yüncüler Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 203 | %61,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Zincirkale Köyü | 1 | 64 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Zirekli Köyü | 3 | 849 | %52,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 35 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Çakırbey Köyü | 2 | 581 | %50,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 143 | %53,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Çaputlu Köyü | 2 | 440 | %54,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Çatmaoluk Köyü | 1 | 49 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Çavuşköy | 1 | 388 | %62,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Çay Mah. | 7 | 2.301 | %59,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Çukurbağ Köyü | 2 | 755 | %52,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Çimenli Köyü | 1 | 34 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Çiçek Köyü | 1 | 49 | %63,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Örendik Köyü | 1 | 238 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Özdemir Köyü | 2 | 689 | %54,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Ürküt Köyü | 1 | 372 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Üçoymak Köyü | 1 | 59 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| İnönü Mah. | 3 | 977 | %58,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |