Ağrı Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAğrı Merkez ilçesi
%53,6
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
62.789 geçerli oy · katılım %70,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ağrı Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %53,6 ile birinci; 62.789 geçerli oy, katılım %70,3.
Ağrı Merkez
Kayıtlı seçmen 91.022 · Oy kullanan 63.978 (katılım %70,3) · Geçerli 62.789 · Geçersiz 1.189
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33.626 | %53,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 29.163 | %46,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 19 | 6.905 | %60,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Abide Mah. | 24 | 8.312 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Ahmetbey Köyü | 1 | 96 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Akbulgur Köyü | 1 | 104 | %72,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Akçay Köyü | 1 | 83 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Alpaslan Mah. | 7 | 2.481 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Anakaya Köyü | 1 | 128 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Arakonak Köyü | 1 | 119 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Aslangazi Köyü | 1 | 270 | %67,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Ağılbaşı Köyü | 1 | 38 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Aşağı Pamuktaş Köyü | 1 | 161 | %63,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Aşağıağadeve Köyü | 1 | 75 | %56,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Aşağıdürmeli Köyü | 1 | 54 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Aşağıkent Köyü | 1 | 96 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Aşağıküpkıran Mah. | 3 | 1.013 | %66,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,4 |
| Aşağısaklıca Köyü | 1 | 192 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Aşağıyoldüzü Köyü | 1 | 114 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Aşkale Köyü | 2 | 639 | %62,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Badıllı Köyü | 1 | 249 | %69,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.602 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Balıksu Köyü | 2 | 401 | %58,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Balkaynak Köyü | 1 | 49 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Ballıbostan Köyü | 2 | 666 | %56,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Baloluk Köyü | 2 | 553 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Başkent Köyü | 1 | 125 | %71,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Başçavuş Köyü | 1 | 106 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 88 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Beşbulak Köyü | 1 | 94 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 129 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Boztoprak Köyü | 1 | 241 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Bölükbaşı Köyü | 1 | 129 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Cumaçay Köyü | 1 | 247 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.899 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Dedemaksut Köyü | 1 | 124 | %58,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Doğutepe Köyü | 1 | 170 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 87 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Dönerdere Köyü | 1 | 192 | %69,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Eliaçık Köyü | 2 | 527 | %59,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Esenköy | 1 | 201 | %67,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Eskiharman Köyü | 1 | 341 | %55,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Eğribelen Köyü | 1 | 229 | %70,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Fatih Mah. | 15 | 5.423 | %64,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.431 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Fırat Mah. | 40 | 14.701 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Gazi Mah. | 10 | 3.469 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Geçitalan Köyü | 1 | 187 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 240 | %61,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Güneysu Köyü | 1 | 48 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Güvendik Köyü | 1 | 88 | %65,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Güvenli Köyü | 1 | 88 | %60,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Hacısefer Köyü | 1 | 19 | %115,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Hanoba Köyü | 1 | 47 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 |
| Hıdır Köyü | 1 | 130 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.607 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Kalender Köyü | 1 | 265 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Karasu Köyü | 2 | 490 | %66,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Kavacık Köyü | 1 | 62 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Kavakköy | 1 | 93 | %66,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,7 |
| Kayabey Köyü | 1 | 203 | %62,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 14 | 4.575 | %68,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Kazlı Köyü | 1 | 249 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Kocataş Köyü | 1 | 50 | %68,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 67 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Kovancık Köyü | 1 | 98 | %45,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Kumlugeçit Köyü | 1 | 177 | %59,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.783 | %70,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Leylek Pınar Mah. | 5 | 1.809 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 11 | 4.133 | %61,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Mollaali Köyü | 1 | 55 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Mollaosman Köyü | 1 | 111 | %55,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Murat Köyü | 1 | 377 | %70,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Murat Mah. | 6 | 2.197 | %68,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Murathan Köyü | 1 | 221 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Ortakent Köyü | 1 | 141 | %62,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Ortayokuş Köyü | 1 | 285 | %58,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Otlubayır Köyü | 1 | 32 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Ozanlar Köyü | 1 | 268 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 199 | %60,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Sabuncu Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Sarıca Köyü | 1 | 182 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Sarıdoğan Köyü | 1 | 93 | %67,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Sarıharman Köyü | 1 | 82 | %57,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 22 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Sağırtaş Köyü | 1 | 73 | %61,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Sıtkıye Mah. | 10 | 3.504 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Soğan Eleşkirt Köyü | 1 | 83 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Soğancumaçay Köyü | 1 | 120 | %61,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Suçatağı Köyü | 1 | 208 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 115 | %67,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Taypınar Köyü | 1 | 49 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Taştekne Köyü | 1 | 272 | %64,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Tellisırt Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Tezeren Köyü | 1 | 360 | %70,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Uzunveli Köyü | 1 | 150 | %55,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Uçarkaya Köyü | 1 | 135 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Yakınca Köyü | 2 | 532 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Yalnızkonak Köyü | 1 | 94 | %45,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Yavuz Mah. | 11 | 3.819 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Yaylaköy | 1 | 78 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Yazıcı Köyü | 1 | 97 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Yazılı Köyü | 1 | 258 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Yığıntepe Köyü | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Yolluyazı Köyü | 1 | 264 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Yolugüzel Köyü | 1 | 134 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 274 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Yorgunsöğüt Köyü | 1 | 17 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Yukarıağadeve Köyü | 1 | 273 | %64,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Yukarıdürmeli Köyü | 1 | 57 | %61,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Yukarıküpkıran Köyü | 2 | 747 | %61,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Yukarıpamuktaş Köyü | 1 | 83 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Yukarısaklıca Köyü | 1 | 93 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Yukarıyoldüzü Köyü | 1 | 126 | %69,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Yurtpınar Köyü | 1 | 116 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 154 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 181 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 236 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çatalipaşa Köyü | 1 | 203 | %57,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Çayırköy | 1 | 63 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Çobanbeyi Köyü | 1 | 59 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Çukuralan Köyü | 1 | 292 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| Çukurçayır Köyü | 1 | 329 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 29 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Özveren Köyü | 1 | 93 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |