Sinanpaşa · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSinanpaşa ilçesi
%75,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
25.529 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sinanpaşa ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %75,4 ile birinci; 25.529 geçerli oy, katılım %88,1.
Sinanpaşa
Kayıtlı seçmen 29.646 · Oy kullanan 26.109 (katılım %88,1) · Geçerli 25.529 · Geçersiz 580
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.235 | %75,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.294 | %24,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetpaşa-Dibekbaşı Mah. | 2 | 422 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Ahmetpaşa-Gölcük Mah. | 2 | 533 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Ahmetpaşa-Halkalı Mah. | 1 | 329 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Ahmetpaşa-Küçüktepe Mah. | 2 | 396 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Ahmetpaşa-Yukarı Mah. | 1 | 242 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Ahmetpaşa-Çiğiltepe Mah. | 1 | 220 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Akpınar Mah. | 1 | 264 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 187 | %98,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Akören-Bağdat Mah. | 3 | 852 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Akören-Fatih Mah. | 2 | 482 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Akören-Yıldırım Beyazıt Mah. | 3 | 855 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 524 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 161 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 496 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Balmahmut Köyü | 1 | 400 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Başkimse Köyü | 1 | 77 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Boyalı Köyü | 2 | 511 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Bulca Köyü | 2 | 665 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 183 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Düzağaç-Cumhuriyet Mah. | 2 | 423 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Düzağaç-Fatih Mah. | 2 | 421 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Düzağaç-Işık Mah. | 2 | 527 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Düzağaç-Zafer Mah. | 1 | 300 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Elvanpaşa Köyü | 1 | 288 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Eyice Köyü | 1 | 127 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 392 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Garipçe Köyü | 3 | 873 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Gezler Köyü | 1 | 124 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Güney-Aşağı Mah. | 2 | 402 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Güney-Orta Mah. | 2 | 435 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Güney-Yeni Mah. | 1 | 205 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Güney-Yukarı Mah. | 2 | 407 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Güney-Çalışlar Mah. | 1 | 210 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 287 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kayadibi Köyü | 2 | 485 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Kılıçarslan-Atatürk Mah. | 2 | 536 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Kılıçarslan-Cumhuriyet Mah. | 2 | 452 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kılıçarslan-Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 450 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Kılıçarslan-Kocatepe Mah. | 2 | 479 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Kınık Köyü | 3 | 871 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Kırka-Atatürk Mah. | 2 | 444 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Kırka-Fatih Mah. | 1 | 342 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Kırka-Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 408 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Kırka-Yıldırım Beyazıt Mah. | 1 | 295 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Küçükhüyük-Atatürk Mah. | 1 | 292 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Küçükhüyük-Cumhuriyet Mah. | 1 | 278 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Küçükhüyük-Fatih Mah. | 1 | 348 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Küçükhüyük-Kurtuluş Mah. | 1 | 190 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Küçükhüyük-Zafer Mah. | 1 | 301 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Nuh Köyü | 2 | 579 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Saraycık Köyü | 1 | 174 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Serban-Cumhuriyet Mah. | 1 | 293 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Serban-Hozman Mah. | 1 | 91 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Serban-Hisar Mah. | 1 | 272 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Serban-Köprübaşı Mah. | 1 | 239 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Serban-Kümbet Mah. | 1 | 117 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Serban-Orta Mah. | 1 | 140 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Tazlar Köyü | 1 | 322 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Taşoluk-Bahçelievler Mah. | 3 | 925 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Taşoluk-Cumhuriyet Mah. | 1 | 222 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Taşoluk-Hürriyet Mah. | 2 | 428 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Taşoluk-Yeni Mah. | 2 | 392 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Taşoluk-Çankaya Mah. | 1 | 340 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Taşoluk-Çınarlı Mah. | 1 | 360 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Tınaztepe-Ambar Mah. | 1 | 340 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Tınaztepe-Bahçelievler Mah. | 1 | 313 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Tınaztepe-Fatih Mah. | 2 | 494 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Tınaztepe-Saray Mah. | 1 | 340 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Tınaztepe-Yeni Mah. | 1 | 368 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Tınaztepe-Zafer Mah. | 1 | 326 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Tokuşlar Köyü | 3 | 873 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Yıldırımkemal Köyü | 1 | 160 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Yukarı Mah. | 2 | 544 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Yürükmezarı Köyü | 1 | 105 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Çatkuyu Köyü | 1 | 53 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Çayhisar Köyü | 1 | 194 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Çobanözü Köyü | 2 | 607 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Çiğiltepe Mah. | 1 | 299 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Öğretmenler Mah. | 1 | 177 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| İğdeli Köyü | 1 | 77 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |