Sandıklı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSandıklı ilçesi
%70,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
34.767 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sandıklı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,5 ile birinci; 34.767 geçerli oy, katılım %85,1.
Sandıklı
Kayıtlı seçmen 41.751 · Oy kullanan 35.526 (katılım %85,1) · Geçerli 34.767 · Geçersiz 759
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24.520 | %70,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.247 | %29,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akharım-Dikmen Mah. | 2 | 437 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Akharım-Hisar Mah. | 3 | 827 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Akharım-Çiğiltepe Mah. | 2 | 473 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Akın Köyü | 1 | 201 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Alacami Köyü | 1 | 91 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Alagöz Köyü | 1 | 171 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Alamescit Köyü | 1 | 171 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Arızlar Köyü | 1 | 174 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Asmacık Köyü | 1 | 15 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Ballık Köyü | 2 | 597 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Başağaç Köyü | 1 | 337 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Başkuyucak Köyü | 1 | 45 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Baştepe Köyü | 2 | 426 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Bektaş Köyü | 2 | 604 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Celiloğlu Köyü | 1 | 74 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Cuma Mah. | 3 | 912 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Daylık Köyü | 1 | 147 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Dodurga Köyü | 1 | 215 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Dutağacı Köyü | 1 | 189 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Ece Mah. | 16 | 5.655 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Ekinhisar Köyü | 1 | 345 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Emirhisar Köyü | 1 | 240 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.002 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Gökçealan Köyü | 1 | 84 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Gürsu Köyü | 1 | 91 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Hırka Köyü | 2 | 403 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Hisar Mah. | 6 | 2.276 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 386 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Karadirek Köyü | 2 | 404 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Karasandıklı Köyü | 1 | 193 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Kargın Köyü | 1 | 254 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Kevser Mah. | 3 | 889 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Kınık Köyü | 1 | 214 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Kızık Köyü | 2 | 657 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Kızılca Köyü | 1 | 327 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Koçgazi Köyü | 1 | 68 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Koçhisar Köyü | 1 | 385 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Kusura Köyü | 2 | 653 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 266 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Menteş Köyü | 2 | 560 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Nasuhoğlu Köyü | 1 | 110 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Odaköy | 1 | 174 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Otluk Köyü | 1 | 155 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Reşadiye Köyü | 2 | 796 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Saltık Köyü | 1 | 267 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Sazak Mah. | 2 | 629 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Selçik Köyü | 1 | 106 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Sorkun Köyü | 2 | 675 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Soğucak Köyü | 1 | 75 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Susuz Köyü | 1 | 44 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Tapduk Emre Mah. | 2 | 673 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Yanıkören Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Yavaşlar Köyü | 2 | 574 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Yayman Köyü | 1 | 81 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 181 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yumruca Köyü | 1 | 79 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Yunus Emre Mah. | 2 | 727 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Zafer Mah. | 3 | 1.086 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Çakır Mah. | 19 | 6.557 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Çambeyli Köyü | 1 | 320 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çay Mah. | 4 | 1.431 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Çevrepınar Köyü | 1 | 243 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Çomoğlu Köyü | 1 | 43 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Çukurca Köyü | 1 | 57 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Çiğiltepe Köyü | 2 | 424 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Örenkaya Köyü | 3 | 1.032 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Örmekuyu Köyü | 1 | 72 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Ülfeciler Köyü | 1 | 138 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Ürküt Köyü | 1 | 188 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| İstasyon Mah. | 3 | 1.102 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Şeyhyahşi Köyü | 1 | 33 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Şirinevler Mah. | 6 | 2.179 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |