Sincik · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSincik ilçesi
%94,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.887 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sincik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %94,6 ile birinci; 9887 geçerli oy, katılım %90,8.
Sincik
Kayıtlı seçmen 10.982 · Oy kullanan 9.974 (katılım %90,8) · Geçerli 9.887 · Geçersiz 87
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.353 | %94,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 534 | %5,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 175 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 |
| Alancık Köyü | 1 | 363 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Arıkonak Köyü | 1 | 158 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 |
| Ayengin Mah. | 1 | 275 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Balkaya Köyü | 1 | 210 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 161 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Dilektepe Köyü | 2 | 491 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Eskiköy | 1 | 218 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Fatih Mah. | 1 | 307 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Geçitli Köyü | 1 | 71 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 338 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Hüseyinli Köyü | 3 | 439 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Karaköse Köyü | 1 | 140 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Karaman Mah. | 4 | 1.311 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Mahmutoğlu Mah. | 1 | 210 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Narlı Köyü | 1 | 116 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Onur Mah. | 2 | 647 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 172 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Sakız Köyü | 2 | 212 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Serince Köyü | 1 | 164 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 |
| Subaşı Köyü | 1 | 81 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Söğütlübahçe Köyü | 1 | 240 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Taşkale Köyü | 1 | 181 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Yarpuzlu Köyü | 1 | 392 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Zeynel Aslan Mah. | 1 | 202 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çamdere Köyü | 4 | 1.058 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Çat Köyü | 2 | 267 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Çatbahçe Köyü | 3 | 635 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| İnlice-Fırat Mah. | 2 | 282 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| İnlice-Karadağ Mah. | 1 | 146 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| İnlice-Taşlıca Mah. | 1 | 143 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| İnlice-Tuna Mah. | 1 | 148 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| İnlice-Çınar Mah. | 1 | 224 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| İnlice-Çükan Mah. | 1 | 251 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| İnlice-Özbilgin Mah. | 1 | 223 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Şahkolu Köyü | 1 | 113 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Şahinbeyler Köyü | 1 | 157 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 |