Gölbaşı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGölbaşı ilçesi
%62,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
26.292 geçerli oy · katılım %79,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölbaşı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,6 ile birinci; 26.292 geçerli oy, katılım %79,7.
Gölbaşı
Kayıtlı seçmen 33.521 · Oy kullanan 26.725 (katılım %79,7) · Geçerli 26.292 · Geçersiz 433
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.446 | %62,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.846 | %37,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktoprak Köyü | 1 | 115 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Akçabel Köyü | 1 | 387 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Akçakaya Köyü | 1 | 93 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Asfalt Mah. | 6 | 2.116 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Aşağıazaplı Köyü | 1 | 260 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Aşağıkarakuyu Köyü | 1 | 263 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Aşağınasırlı Köyü | 1 | 281 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Balkar-Asfalt Mah. | 2 | 706 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Balkar-Cumhuriyet Mah. | 2 | 625 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 79 | %102,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Belören-Cumhuriyet Mah. | 2 | 544 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Belören-Merkez Mah. | 3 | 881 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Cankara Köyü | 1 | 79 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.418 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.445 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Gedikli Köyü | 1 | 383 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Hacılar Köyü | 1 | 151 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 342 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Harmanlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 269 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Harmanlı-Kalemkas Mah. | 1 | 232 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Harmanlı-Yeni Mah. | 2 | 393 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Harmanlı-Çakmak Mah. | 1 | 211 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 334 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Hürriyet Mah. | 6 | 1.918 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Karabahşılı Köyü | 1 | 93 | %104,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Karaburun Köyü | 2 | 648 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Kurugeçit Mah. | 3 | 856 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Kösüklü Köyü | 1 | 135 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Küçükören Köyü | 1 | 150 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Meydan Köyü | 1 | 292 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Mimar Sinan Mah. | 16 | 5.742 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Ozan Köyü | 2 | 650 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Savran Köyü | 1 | 399 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 349 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Yavuz Selim Mah. | 6 | 1.966 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 95 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.329 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Yenikent Mah. | 6 | 1.947 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Yeniköy | 1 | 162 | %104,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 398 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Yukarıkarakuyu Köyü | 1 | 246 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Yukarınasırlı Köyü | 2 | 588 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Yukarıçöplü Köyü | 1 | 173 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Çatalağaç Köyü | 1 | 218 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 247 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Çelikköy | 1 | 256 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Örenli Köyü | 1 | 57 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |