Çelikhan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇelikhan ilçesi
%63,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.958 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çelikhan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %63,5 ile birinci; 8958 geçerli oy, katılım %88,5.
Çelikhan
Kayıtlı seçmen 10.330 · Oy kullanan 9.143 (katılım %88,5) · Geçerli 8.958 · Geçersiz 185
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.692 | %63,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.266 | %36,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 210 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 25 | %112,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Askerhan Köyü | 1 | 125 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Bahçeli Evler Mah. | 2 | 601 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Başpınar Mah. | 2 | 445 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Bozgedik Köyü | 1 | 63 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Cami Mah. | 2 | 545 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 405 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Fatih Köyü | 1 | 63 | %107,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Fatih Mah. | 2 | 538 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Gölbağı Köyü | 2 | 161 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Kalecik Köyü | 1 | 76 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Karagöl Köyü | 1 | 52 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 12 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Korucak Köyü | 1 | 187 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 |
| Köseuşağı Köyü | 1 | 118 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Mahmut Nedim Ökmen Mah. | 4 | 1.415 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Merkez Mah. | 1 | 194 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Mutlu Köyü | 1 | 66 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Pınarbaşı-Aktaş Mah. | 1 | 121 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Pınarbaşı-Balıkburun Mah. | 1 | 170 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Pınarbaşı-Cami Mah. | 2 | 672 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Pınarbaşı-Hacılar Mah. | 2 | 668 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Pınarbaşı-Kaya Mah. | 1 | 352 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Pınarbaşı-Kurudere Mah. | 1 | 248 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Pınarbaşı-Çamlıyayla Mah. | 1 | 23 | %121,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Pınarbaşı-İnönü Mah. | 1 | 61 | %106,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Recep Köyü | 2 | 167 | %101,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Yağızatlı Köyü | 1 | 75 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 91 | %106,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 268 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 72 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 979 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Zafer Mah. | 2 | 734 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Çampınar Köyü | 1 | 42 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| İncirli Köyü | 1 | 68 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Şerefhan Köyü | 2 | 218 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |