Adıyaman Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAdıyaman Merkez ilçesi
%62,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
143.436 geçerli oy · katılım %77,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Adıyaman Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,0 ile birinci; 143.436 geçerli oy, katılım %77,8.
Adıyaman Merkez
Kayıtlı seçmen 187.051 · Oy kullanan 145.471 (katılım %77,8) · Geçerli 143.436 · Geçersiz 2.035
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 88.904 | %62,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54.532 | %38,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Köyü | 1 | 50 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Ahmethoca Köyü | 1 | 148 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Akdere Köyü | 1 | 118 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Akhisar Köyü | 1 | 86 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Akpınar Köyü | 2 | 478 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Akyazı Köyü | 1 | 95 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Akçalı Köyü | 1 | 181 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Albet Köyü | 1 | 73 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Altınşehir Mah. | 30 | 10.945 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Alibey Köyü | 1 | 68 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Alitaşı Mah. | 16 | 5.652 | %69,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Atakent Köyü | 2 | 537 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Ataköy | 1 | 66 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Ağaçkonak Köyü | 1 | 80 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 |
| Ağcin Köyü | 1 | 238 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Ağveren Köyü | 1 | 98 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Ağikan Köyü | 1 | 116 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Bahçecik Mah. | 10 | 3.551 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Bahçelievler Mah. | 22 | 8.044 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Barbaros Hayrettin Mah. | 5 | 1.621 | %70,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Battalhüyük Köyü | 1 | 157 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Bağdere Köyü | 1 | 350 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 232 | %99,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Bağpınar Kuyucak Köyü | 1 | 156 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Bağpınar Köyü | 1 | 58 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Başpınar Köyü | 1 | 118 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Bebek Köyü | 1 | 267 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 155 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 206 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Boztepe Köyü | 1 | 78 | %109,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Börkenek Köyü | 1 | 397 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Büklüm Köyü | 1 | 201 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Büyükkavaklı Köyü | 2 | 577 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Büyükkırıklı Köyü | 1 | 53 | %64,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 33 | 12.267 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Damdırmaz Köyü | 1 | 236 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Damlıca Köyü | 1 | 102 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Dardağan Köyü | 1 | 191 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Davuthan Köyü | 1 | 192 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Derinsu Köyü | 1 | 168 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Doyran Köyü | 1 | 383 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 218 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Durak Köyü | 1 | 380 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Durukaynak Köyü | 1 | 198 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Düzce Köyü | 1 | 233 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 61 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Ekinci Köyü | 1 | 61 | %98,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Elmacık Köyü | 1 | 295 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Esence Köyü | 1 | 47 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.610 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Eskihüsnümansur Köyü | 1 | 28 | %121,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Eskisaray Mah. | 3 | 891 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Fatih Mah. | 17 | 6.017 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,2 |
| Gökçay Köyü | 1 | 162 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Gölpınar Köyü | 1 | 43 | %109,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Gözebaşı Köyü | 1 | 299 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Göztepe Köyü | 1 | 98 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Gümüşkaya Köyü | 3 | 978 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Güneşli Köyü | 1 | 180 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,3 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 205 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Girik Köyü | 1 | 169 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 197 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Hasancık Köyü | 1 | 335 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Hasankendi Köyü | 1 | 345 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Hocaömer Mah. | 1 | 342 | %59,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Ilıcak Köyü | 1 | 105 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Işıklı Köyü | 1 | 82 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Kalburcu Köyü | 1 | 139 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kapcami Mah. | 2 | 478 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 59 | %105,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Karagöl Köyü | 1 | 313 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Karahöyük Köyü | 1 | 304 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Karakoç Köyü | 1 | 119 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Karapınar Mah. | 22 | 7.881 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Kavak Köyü | 1 | 65 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Kayacık Köyü | 1 | 164 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,3 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 68 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Kayalı Köyü | 1 | 22 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kayalık Mah. | 16 | 5.821 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Kayaönü Köyü | 2 | 714 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Kaşköy | 1 | 186 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Kemerkaya Köyü | 1 | 190 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Kındırali Köyü | 1 | 289 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Kızılcahöyük Köyü | 1 | 200 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Kızılcapınar Köyü | 1 | 276 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Koruköy | 1 | 90 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Kozan Köyü | 1 | 83 | %97,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Koçali Köyü | 1 | 310 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 188 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Kuyulu Köyü | 3 | 953 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kuşakkaya Köyü | 1 | 243 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 |
| Kuştepe Köyü | 1 | 317 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Kömür-Bahçelievler Mah. | 1 | 136 | %113,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Kömür-Cumhuriyet Mah. | 1 | 286 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Kömür-Esence Mah. | 1 | 109 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Kömür-Gazi Mah. | 1 | 44 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Kömür-Hasankan Mah. | 1 | 259 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Kömür-Hürriyet Mah. | 2 | 515 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Kömür-Mustafa Yücel Özbilgin Mah. | 1 | 134 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Kömür-Serintepe Mah. | 1 | 226 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Kömür-Yakacık Mah. | 1 | 135 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Kömür-Yeşilyurt Mah. | 1 | 264 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Külafhüyük Köyü | 1 | 354 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Küçükhasancık Köyü | 1 | 132 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Lokman Köyü | 1 | 112 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Malazgirt Mah. | 12 | 4.217 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Malpınarı Köyü | 1 | 61 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Mara Mah. | 3 | 799 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Mehmet Akif Mah. | 12 | 4.533 | %75,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Mestan Köyü | 1 | 139 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Musalla Mah. | 3 | 1.032 | %69,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 6 | 2.056 | %69,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Olgunlar Köyü | 1 | 153 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Oluklu Köyü | 1 | 101 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Ormaniçi Köyü | 1 | 124 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Palanlı Köyü | 1 | 117 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Payamlı Köyü | 1 | 89 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Paşamezrası Köyü | 1 | 157 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Pınaryayla Köyü | 2 | 482 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Rezip Köyü | 2 | 451 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Sarıharman Köyü | 2 | 479 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 113 | %107,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Serhatlı Köyü | 1 | 198 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Sıratut Mah. | 3 | 824 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Sümerevler Mah. | 33 | 11.687 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Siteler Mah. | 25 | 9.089 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Taşgedik Köyü | 1 | 59 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 245 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Tecir Köyü | 1 | 57 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Tekpınar Köyü | 1 | 308 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Terman Köyü | 1 | 296 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Toptepe Köyü | 1 | 242 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Turgut Reis Mah. | 13 | 4.667 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Türkiye Petrolleri Mah. | 3 | 780 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| Ulucami Mah. | 3 | 858 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Uludam Köyü | 1 | 260 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Uzunköy | 1 | 169 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Uzunpınar Köyü | 1 | 284 | %63,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Uğurca Köyü | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Varlık Köyü | 1 | 201 | %99,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Varlık Mah. | 5 | 1.853 | %62,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Yarmakaya Köyü | 2 | 539 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Yavuz Selim Mah. | 8 | 2.680 | %68,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Yayladamı Köyü | 1 | 63 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Yaylakonak-Karaçalı Mah. | 1 | 331 | %103,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Yaylakonak-Merkez Mah. | 1 | 220 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Yaylakonak-Zivar Mah. | 1 | 142 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Yaylakonak-Çatderesi Mah. | 1 | 147 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Yaylakonak-Çimenke Mah. | 1 | 99 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Yaylakonak-İncekoz Mah. | 1 | 200 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 296 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Yazlık Köyü | 1 | 97 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Yedioluk Köyü | 1 | 122 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,1 |
| Yeni Mah. | 50 | 17.802 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Yeni Sanayi Mah. | 17 | 6.105 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 98 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Yenigüven Köyü | 1 | 283 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Yeniköy | 1 | 50 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Yenipınar Mah. | 1 | 285 | %69,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 67 | %103,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 31 | 11.257 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Yunus Emre Mah. | 12 | 4.220 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Zey Köyü | 2 | 438 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Ziyaretpayamlı Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Çakmaklar Köyü | 1 | 161 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Çamgazi Köyü | 1 | 155 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 140 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Çamyurdu Köyü | 1 | 206 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Çatalağaç Köyü | 1 | 160 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 41 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Çaylı Köyü | 1 | 20 | %130,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Çemberlitaş Köyü | 2 | 552 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Çençeng Köyü | 1 | 158 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Çınarik Köyü | 1 | 64 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Çobandede Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Örenli Mah. | 2 | 638 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Üçdirek Köyü | 1 | 11 | %163,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| İmamağa Mah. | 18 | 6.413 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| İncebağ Köyü | 1 | 242 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| İnceler Köyü | 1 | 88 | %106,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| İpekli Köyü | 1 | 94 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Şemikan Köyü | 1 | 84 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Şerefli Köyü | 1 | 322 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |