Karataş · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKarataş ilçesi
%62,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
14.857 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karataş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %62,1 ile birinci; 14.857 geçerli oy, katılım %88,0.
Karataş
Kayıtlı seçmen 17.041 · Oy kullanan 14.995 (katılım %88,0) · Geçerli 14.857 · Geçersiz 138
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.223 | %62,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.634 | %37,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalı Mah. | 2 | 485 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Ataköy Mah. | 1 | 251 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Bahçe Mah. | 4 | 1.515 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,1 |
| Bebeli Mah. | 1 | 251 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Damlapınar Mah. | 1 | 182 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Develiören Mah. | 1 | 16 | %143,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Dolaplı Mah. | 1 | 49 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Gölkaya Mah. | 1 | 126 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Hacıhasan Mah. | 1 | 118 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Hasırağacı Mah. | 1 | 173 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Helvacı Mah. | 1 | 227 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Kapı Mah. | 1 | 198 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Karagöçer Mah. | 2 | 496 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Karataş Mah. | 1 | 195 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.527 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Kemaliye Mah. | 8 | 2.947 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Kesik Mah. | 1 | 235 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Kırhasan Mah. | 1 | 60 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Kızıltahta Mah. | 1 | 169 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 84 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Meletmez Mah. | 1 | 68 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Orta Mah. | 2 | 470 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Oymaklı Mah. | 1 | 162 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Sarımsak Mah. | 1 | 16 | %112,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Sirkenli Mah. | 2 | 415 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Tabaklar Mah. | 2 | 466 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Tabur Mah. | 1 | 98 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Terliksiz Mah. | 1 | 80 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Topraklı Mah. | 1 | 81 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Tuzkuyusu Mah. | 1 | 181 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Tuzla Mah. | 4 | 1.311 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Yassıveren Mah. | 1 | 74 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Yemişli Mah. | 2 | 405 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.387 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Yenimurat Mah. | 1 | 75 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Yüzbaşı Mah. | 1 | 150 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Çakırören Mah. | 1 | 229 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 178 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Çağşırlı Mah. | 1 | 167 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Çukurkamış Mah. | 1 | 143 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Çimeli Mah. | 1 | 182 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| İnneplihüyüğü Mah. | 1 | 123 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| İsahacılı Mah. | 1 | 276 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |