%41,4
AK PARTİ birinci
109.908 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %41,4 ile birinci; 109.908 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 130.100 · Oy kullanan 114.885 (katılım %88,3) · Geçerli 109.908 · Geçersiz 4.977
Ereğli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 45.443 | %41,4 |
| CHP | 43.046 | %39,2 |
| MHP | 9.374 | %8,5 |
| BBP | 5.176 | %4,7 |
| İYİ | 4.867 | %4,4 |
| SAADET | 612 | %0,6 |
| DSP | 610 | %0,6 |
| DP | 439 | %0,4 |
| BTP | 186 | %0,2 |
| VATAN | 155 | %0,1 |
Seçilenler
- Rıfkı Gültekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hayrettin Kartal · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Kemal Karaca · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Aksoy · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Engin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Şanver Aktağ · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiköy | 2 | 574 | %97,4 | AKP | %49,8 |
| Akarca Mah. | 13 | 4.141 | %84,9 | CHP | %62,0 |
| Akkaya Köyü | 1 | 125 | %92,8 | AKP | %74,0 |
| Akköy | 1 | 242 | %96,7 | CHP | %66,5 |
| Alacabük Köyü | 1 | 233 | %94,4 | AKP | %44,8 |
| Alaplısofular Köyü | 1 | 291 | %95,2 | AKP | %41,7 |
| Artıklar Köyü | 1 | 259 | %99,2 | AKP | %63,9 |
| Asarlı Köyü | 1 | 252 | %90,9 | AKP | %46,5 |
| Aydın Köyü | 1 | 275 | %87,3 | AKP | %76,3 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 785 | %92,5 | AKP | %56,6 |
| Aşağıhocalar Köyü | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %63,5 |
| Aşağıkayalıdere Köyü | 1 | 127 | %97,6 | AKP | %42,1 |
| Bakırlık Köyü | 1 | 314 | %96,8 | AKP | %69,0 |
| Balı Mah. | 3 | 759 | %90,7 | CHP | %49,0 |
| Ballıca Köyü | 1 | 313 | %94,9 | CHP | %59,7 |
| Bayat Köyü | 3 | 835 | %93,2 | CHP | %44,1 |
| Bağlık Mah. | 46 | 14.716 | %84,8 | CHP | %51,6 |
| Başören Köyü | 1 | 308 | %96,1 | AKP | %45,9 |
| Başörendoğancılar Köyü | 1 | 243 | %95,1 | AKP | %59,9 |
| Belen Mah. | 3 | 730 | %94,0 | AKP | %39,8 |
| Belenyeni Mah. | 3 | 1.021 | %87,0 | AKP | %44,1 |
| Bölücek Mah. | 3 | 732 | %89,3 | CHP | %41,7 |
| Cemaller Köyü | 2 | 431 | %96,1 | AKP | %52,8 |
| Danişmentli Köyü | 2 | 686 | %94,0 | AKP | %50,6 |
| Davutlar Köyü | 1 | 269 | %95,5 | AKP | %43,0 |
| Dağlar Mah. | 1 | 293 | %96,9 | CHP | %56,3 |
| Dağlıca Köyü | 3 | 946 | %95,9 | AKP | %46,8 |
| Dedeler Köyü | 2 | 564 | %94,7 | AKP | %50,3 |
| Düzpelit Köyü | 1 | 131 | %98,5 | AKP | %54,4 |
| Elma Tepe Mah. | 10 | 3.403 | %86,3 | AKP | %45,7 |
| Elmacı Köyü | 2 | 403 | %91,1 | AKP | %53,1 |
| Emirali Köyü | 2 | 356 | %84,6 | AKP | %55,4 |
| Esenköy | 1 | 208 | %94,2 | AKP | %64,7 |
| Esenler Köyü | 1 | 286 | %95,8 | AKP | %58,5 |
| Fındıklı Köyü | 3 | 612 | %95,9 | AKP | %51,9 |
| Gebeköy | 1 | 329 | %94,2 | CHP | %34,6 |
| Göktepe Mah. | 3 | 665 | %94,6 | AKP | %47,5 |
| Güldere Mah. | 2 | 523 | %90,1 | AKP | %55,4 |
| Güllük Köyü | 1 | 235 | %96,6 | AKP | %64,2 |
| Gülüç-Bekyeri Mah. | 6 | 2.042 | %89,8 | AKP | %46,2 |
| Gülüç-Merkez Mah. | 6 | 1.966 | %89,6 | AKP | %53,9 |
| Gülüç-Çengel Mah. | 2 | 670 | %86,7 | AKP | %44,8 |
| Gülüç-Örencik Mah. | 3 | 810 | %92,4 | AKP | %57,9 |
| Güneşli Köyü | 1 | 286 | %89,9 | AKP | %47,0 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 228 | %94,7 | AKP | %35,7 |
| Hacıosmanlar Köyü | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %51,7 |
| Hacıuslu Köyü | 1 | 185 | %92,4 | AKP | %71,2 |
| Halaşlı Köyü | 1 | 288 | %97,6 | AKP | %39,2 |
| Hamzafakılı Mah. | 4 | 892 | %93,8 | CHP | %34,1 |
| Hasankahyalar Köyü | 2 | 352 | %94,3 | AKP | %47,9 |
| Hasbeyler Köyü | 1 | 161 | %86,3 | CHP | %36,4 |
| Işıklı Köyü | 2 | 412 | %96,8 | AKP | %52,5 |
| Kandilli-Armutçuk Mah. | 2 | 368 | %93,5 | AKP | %42,9 |
| Kandilli-Geyikbeli Mah. | 2 | 501 | %89,6 | CHP | %46,3 |
| Kandilli-Gökçeler Mah. | 2 | 676 | %95,6 | CHP | %57,5 |
| Kandilli-Yeni Mah. | 2 | 459 | %93,3 | AKP | %52,7 |
| Kandilli-Şehitlik Mah. | 2 | 588 | %91,5 | AKP | %45,1 |
| Karakavuz Köyü | 2 | 366 | %100,0 | CHP | %61,5 |
| Kavaklık Mah. | 11 | 3.647 | %82,8 | CHP | %44,5 |
| Kaymaklar Köyü | 2 | 564 | %85,1 | AKP | %64,7 |
| Kepez Mah. | 35 | 11.513 | %84,5 | CHP | %41,6 |
| Kestaneci Mah. | 3 | 1.019 | %91,6 | CHP | %61,7 |
| Ketenciler Köyü | 2 | 680 | %95,2 | AKP | %57,0 |
| Keşkek Köyü | 3 | 500 | %95,4 | AKP | %61,5 |
| Kırmacı Mah. | 6 | 1.797 | %87,0 | CHP | %48,3 |
| Kıyıcak Mah. | 2 | 532 | %87,8 | AKP | %55,6 |
| Kızılca Köyü | 2 | 444 | %96,9 | AKP | %38,5 |
| Kızılcapınar Köyü | 3 | 747 | %90,6 | MHP | %34,5 |
| Kışla Mah. | 5 | 1.680 | %86,1 | CHP | %49,6 |
| Kocaali Mah. | 3 | 542 | %94,5 | CHP | %57,9 |
| Korubaşı Mah. | 4 | 1.137 | %90,8 | CHP | %47,8 |
| Kurtlar Köyü | 2 | 445 | %95,1 | AKP | %49,9 |
| Köseler Mah. | 2 | 657 | %91,8 | CHP | %48,8 |
| Külah Köyü | 1 | 322 | %93,8 | AKP | %49,1 |
| Kirencik Köyü | 1 | 170 | %90,6 | AKP | %62,3 |
| Kirmanlı Mah. | 5 | 1.497 | %87,4 | CHP | %60,5 |
| Murtaza Mah. | 10 | 3.028 | %84,3 | AKP | %43,1 |
| Müftü Mah. | 15 | 5.077 | %84,2 | CHP | %55,5 |
| Orhanlar Mah. | 10 | 2.999 | %84,6 | CHP | %65,0 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 333 | %97,0 | AKP | %45,9 |
| Ormanlı-Merkez Mah. | 2 | 386 | %95,1 | AKP | %44,2 |
| Ormanlı-Sarıkaya Mah. | 3 | 727 | %92,2 | AKP | %48,4 |
| Ormanlı-Seyit Ahmetli Mah. | 1 | 147 | %98,0 | MHP | %49,3 |
| Ormanlı-Sinitli Mah. | 2 | 506 | %92,5 | AKP | %32,0 |
| Ortacı Köyü | 3 | 925 | %94,5 | MHP | %42,3 |
| Ortaköy | 1 | 158 | %90,5 | AKP | %55,5 |
| Osmanlar Köyü | 1 | 307 | %97,4 | AKP | %43,0 |
| Ovaköy | 1 | 292 | %93,2 | AKP | %63,0 |
| Pembeciler Köyü | 1 | 350 | %94,6 | AKP | %55,9 |
| Pınarcık Köyü | 3 | 704 | %85,2 | AKP | %47,6 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 211 | %96,2 | CHP | %33,0 |
| Rüşanlar Köyü | 1 | 205 | %88,8 | AKP | %52,2 |
| Sakallar Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %82,2 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 116 | %97,4 | AKP | %45,8 |
| Sarıkaya Köyü | 2 | 700 | %93,3 | AKP | %44,3 |
| Sarıkokmaz Mah. | 22 | 7.054 | %84,0 | AKP | %44,9 |
| Serintepe Köyü | 1 | 165 | %97,0 | AKP | %42,9 |
| Sofular Köyü | 2 | 379 | %95,8 | AKP | %52,5 |
| Soğanlıyürük Köyü | 4 | 1.006 | %94,5 | AKP | %36,7 |
| Sücüllü Köyü | 2 | 408 | %94,4 | AKP | %46,6 |
| Süleymanbeyler Köyü | 4 | 1.094 | %92,1 | AKP | %50,3 |
| Süleymanlar Mah. | 16 | 5.328 | %85,4 | CHP | %61,2 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 203 | %94,6 | AKP | %61,0 |
| Tepeören Köyü | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %45,8 |
| Terziköy | 2 | 420 | %96,0 | CHP | %45,0 |
| Topallı Köyü | 1 | 237 | %94,5 | AKP | %61,2 |
| Topçalı Mah. | 2 | 367 | %98,1 | AKP | %43,8 |
| Toyfanlı Köyü | 2 | 502 | %95,8 | AKP | %53,6 |
| Uludağ Köyü | 1 | 113 | %86,7 | AKP | %75,3 |
| Uzunmehmet Mah. | 14 | 4.497 | %85,9 | AKP | %44,5 |
| Uzunçayır Mah. | 3 | 745 | %86,0 | CHP | %52,4 |
| Vakıf Köyü | 1 | 150 | %94,7 | AKP | %70,8 |
| Velidağ Köyü | 1 | 96 | %101,0 | AKP | %73,5 |
| Yalnızçam Köyü | 2 | 417 | %94,2 | AKP | %67,1 |
| Yaraşlıyürük Köyü | 2 | 553 | %95,5 | AKP | %44,2 |
| Yazıcılar Köyü | 3 | 906 | %94,7 | AKP | %41,6 |
| Yazıören Köyü | 1 | 191 | %96,3 | AKP | %47,5 |
| Yenidoğancılar Köyü | 1 | 217 | %93,6 | AKP | %63,7 |
| Yeniköy | 1 | 187 | %94,7 | AKP | %69,2 |
| Yeşilköy | 1 | 349 | %92,3 | AKP | %56,0 |
| Yukarıhocalar Köyü | 1 | 194 | %66,0 | AKP | %80,4 |
| Yunuslu Köyü | 4 | 1.052 | %94,3 | AKP | %56,6 |
| Zindancılar Köyü | 1 | 233 | %97,9 | AKP | %50,2 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 255 | %98,0 | AKP | %52,9 |
| Çayırlı Köyü | 2 | 375 | %94,4 | AKP | %51,0 |
| Çaylıoğlu Köyü | 2 | 368 | %87,2 | AKP | %46,7 |
| Çevlik Köyü | 1 | 85 | %94,1 | AKP | %60,0 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 173 | %97,1 | CHP | %39,7 |
| Çiğdemli Köyü | 3 | 774 | %95,5 | AKP | %40,0 |
| Ömerli Mah. | 6 | 1.785 | %86,5 | CHP | %46,5 |
| Ören Mah. | 7 | 2.187 | %87,3 | AKP | %47,1 |
| Öğberler Köyü | 2 | 362 | %84,8 | AKP | %55,0 |
| Üveyikli Köyü | 3 | 728 | %98,8 | AKP | %62,4 |
| Üçköy | 1 | 299 | %84,3 | CHP | %46,4 |
| İmranlar Köyü | 2 | 397 | %95,5 | AKP | %54,9 |
| İskenderli Köyü | 1 | 188 | %95,2 | AKP | %69,5 |
| Şamlar Köyü | 3 | 708 | %88,6 | AKP | %51,0 |