%51,2
AK PARTİ birinci
37.137 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Devrek ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %51,2 ile birinci; 37.137 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 46.346 · Oy kullanan 39.622 (katılım %85,5) · Geçerli 37.137 · Geçersiz 2.485
Devrek İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 19.004 | %51,2 |
| CHP | 10.754 | %29,0 |
| MHP | 3.793 | %10,2 |
| İYİ | 1.958 | %5,3 |
| SAADET | 911 | %2,5 |
| DSP | 274 | %0,7 |
| BBP | 258 | %0,7 |
| VATAN | 126 | %0,3 |
| BTP | 59 | %0,2 |
Seçilenler
- İsmet Bostancı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Serpil Özmen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Uzundal · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- İsa Bükrü · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Devrek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 1 | 269 | %66,9 | AKP | %66,9 |
| Ahmetoğlu Köyü | 1 | 279 | %89,6 | AKP | %63,9 |
| Aksu Köyü | 2 | 420 | %85,7 | AKP | %56,3 |
| Akçabey Köyü | 1 | 259 | %91,1 | AKP | %64,5 |
| Akçasu Köyü | 1 | 275 | %94,9 | AKP | %47,2 |
| Alparslan Köyü | 2 | 463 | %89,4 | AKP | %59,6 |
| Ataköy | 2 | 363 | %91,5 | AKP | %53,0 |
| Ağalar Mah. | 6 | 2.055 | %84,7 | AKP | %43,1 |
| Bakırcılar Köyü | 1 | 122 | %94,3 | AKP | %61,3 |
| Başlarkadı Köyü | 1 | 330 | %91,2 | AKP | %67,5 |
| Bılık Köyü | 2 | 393 | %87,8 | AKP | %52,1 |
| Burhanoğlu Köyü | 2 | 502 | %87,9 | AKP | %42,9 |
| Bölücek Köyü | 2 | 496 | %72,8 | AKP | %54,6 |
| Bük Köyü | 1 | 283 | %89,1 | AKP | %63,9 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 329 | %86,9 | AKP | %57,1 |
| Derebulaca Köyü | 1 | 167 | %91,0 | AKP | %45,1 |
| Durupınar Köyü | 1 | 271 | %83,4 | AKP | %50,9 |
| Erenler Köyü | 1 | 307 | %90,6 | CHP | %41,0 |
| Ermekoğlu Köyü | 1 | 122 | %94,3 | AKP | %63,8 |
| Eski Mah. | 8 | 2.536 | %83,9 | CHP | %42,3 |
| Eveyikli Köyü | 1 | 158 | %92,4 | AKP | %48,9 |
| Eğerci Köyü | 2 | 573 | %74,5 | AKP | %36,7 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 288 | %96,2 | AKP | %51,5 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 342 | %92,4 | AKP | %56,3 |
| Gürçeşme Köyü | 1 | 109 | %96,3 | AKP | %65,0 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 164 | %94,5 | AKP | %52,4 |
| Halilbeyoğlu Köyü | 1 | 317 | %89,6 | AKP | %48,9 |
| Hatipler Köyü | 1 | 243 | %91,8 | AKP | %66,5 |
| Hışıroğlu Köyü | 2 | 371 | %92,7 | AKP | %61,3 |
| Hüseyinçavuşoğlu Köyü | 1 | 271 | %87,1 | AKP | %69,4 |
| Kabaca Köyü | 1 | 322 | %83,5 | AKP | %70,0 |
| Karabaşlı Köyü | 1 | 339 | %83,8 | AKP | %48,4 |
| Karacaören Köyü | 2 | 355 | %81,4 | AKP | %62,5 |
| Karakoçlu Köyü | 2 | 352 | %89,2 | AKP | %63,7 |
| Karşıyaka Mah. | 12 | 4.031 | %85,1 | AKP | %47,1 |
| Komşular Köyü | 1 | 250 | %93,6 | AKP | %48,6 |
| Kozlugüney Köyü | 1 | 89 | %84,3 | AKP | %63,9 |
| Kozlukadı Köyü | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %77,1 |
| Kozluçay Köyü | 1 | 223 | %87,4 | AKP | %67,6 |
| Kurudere Köyü | 1 | 235 | %87,7 | AKP | %60,8 |
| Kuzca Köyü | 1 | 114 | %65,8 | AKP | %35,7 |
| Madencioğlu Köyü | 1 | 155 | %85,8 | AKP | %52,5 |
| Mahmutoğlu Köyü | 2 | 530 | %97,2 | AKP | %65,1 |
| Mekekler Köyü | 1 | 97 | %94,9 | CHP | %43,2 |
| Mumcuoğlu Köyü | 1 | 209 | %93,3 | AKP | %51,4 |
| Müfettişler Köyü | 1 | 309 | %87,1 | AKP | %54,7 |
| Müstakimler Köyü | 1 | 99 | %101,0 | AKP | %57,6 |
| Nizamlar Köyü | 1 | 298 | %87,6 | AKP | %68,2 |
| Osmanbeyler Köyü | 2 | 298 | %93,0 | AKP | %44,6 |
| Oğuzhan Köyü | 2 | 422 | %83,4 | AKP | %63,1 |
| Pelitli Köyü | 1 | 243 | %88,9 | MHP | %53,0 |
| Pınarönü Köyü | 2 | 545 | %92,1 | AKP | %54,0 |
| Purtuloğlu Köyü | 1 | 116 | %57,8 | AKP | %45,2 |
| Sabunlar Köyü | 4 | 408 | %83,1 | AKP | %58,9 |
| Sarnaz Köyü | 1 | 90 | %85,6 | AKP | %60,3 |
| Serdaroğlu Köyü | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %59,4 |
| Seyisoğlu Köyü | 1 | 226 | %82,7 | AKP | %50,0 |
| Sofular Köyü | 2 | 433 | %92,2 | AKP | %53,2 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 170 | %96,5 | AKP | %60,7 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 288 | %89,2 | AKP | %65,5 |
| Taşkesen Köyü | 1 | 125 | %90,4 | MHP | %38,1 |
| Tellioğlu Köyü | 1 | 203 | %85,2 | AKP | %64,8 |
| Tohumlar Köyü | 1 | 126 | %91,3 | AKP | %56,3 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 212 | %88,2 | AKP | %74,3 |
| Türkmenoğlu Köyü | 1 | 172 | %92,4 | AKP | %59,3 |
| Velibeyler Köyü | 1 | 273 | %88,6 | AKP | %68,1 |
| Yassıören Köyü | 1 | 328 | %89,9 | AKP | %70,2 |
| Yazıcık Köyü | 2 | 516 | %72,7 | AKP | %47,2 |
| Yazıcıoğlu Köyü | 1 | 341 | %87,4 | AKP | %47,9 |
| Yağmurca Köyü | 2 | 392 | %92,9 | AKP | %49,7 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.072 | %83,3 | CHP | %43,7 |
| Yeniköy | 1 | 287 | %92,3 | AKP | %59,8 |
| Yeşilada Köyü | 1 | 176 | %87,5 | AKP | %69,6 |
| Yeşilköy | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %72,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 245 | %88,2 | AKP | %74,3 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 316 | %93,4 | AKP | %61,7 |
| Yılanlıca Köyü | 1 | 337 | %89,0 | AKP | %54,9 |
| Yılanlıcakuz Köyü | 1 | 273 | %92,7 | AKP | %59,7 |
| Çaydeğirmeni-Hümmetoğlu Mah. | 1 | 174 | %74,1 | AKP | %71,8 |
| Çaydeğirmeni-Kemerler Mah. | 2 | 620 | %85,3 | AKP | %63,6 |
| Çaydeğirmeni-Merkez Mah. | 5 | 1.561 | %77,8 | AKP | %61,7 |
| Çaydeğirmeni-Yeni Mah. | 5 | 1.618 | %83,5 | AKP | %64,5 |
| Çaydeğirmeni-Çay Mah. | 1 | 328 | %89,6 | AKP | %75,0 |
| Çağlar Köyü | 1 | 277 | %82,7 | AKP | %78,1 |
| Çolakpehlivan Köyü | 1 | 314 | %91,7 | AKP | %48,2 |
| Çomaklar Köyü | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %58,2 |
| Çorak Köyü | 2 | 452 | %90,3 | AKP | %49,4 |
| Özbağı Köyü | 2 | 372 | %79,0 | AKP | %41,2 |
| Özpınar Köyü | 2 | 361 | %92,5 | CHP | %47,0 |
| Özyurt Köyü | 1 | 198 | %69,7 | AKP | %74,6 |
| İsabeyli Köyü | 1 | 245 | %87,4 | AKP | %70,5 |
| İslamköy | 1 | 171 | %91,2 | AKP | %59,7 |
| İsmet Paşa Mah. | 20 | 6.523 | %82,8 | AKP | %40,9 |