%50,4
AK PARTİ birinci
56.099 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yozgat Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,4 ile birinci; 56.099 geçerli oy, katılım %87,5.
Kayıtlı seçmen 68.260 · Oy kullanan 59.703 (katılım %87,5) · Geçerli 56.099 · Geçersiz 3.604
Yozgat Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 28.250 | %50,4 |
| MHP | 14.965 | %26,7 |
| İYİ | 4.587 | %8,2 |
| CHP | 3.879 | %6,9 |
| BBP | 3.157 | %5,6 |
| SAADET | 685 | %1,2 |
| DP | 328 | %0,6 |
| DSP | 190 | %0,3 |
| VATAN | 58 | %0,1 |
Seçilenler
- İskender Nazlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ekrem İlker · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ümüt Şahbaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şuayıp Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Gönül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yozgat Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Agahefendi Mah. | 2 | 667 | %87,7 | AKP | %65,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 42 | %104,8 | CHP | %69,8 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %70,0 |
| Alemdar Köyü | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %62,3 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 116 | %94,0 | AKP | %45,1 |
| Azizli Köyü | 1 | 43 | %90,7 | MHP | %56,8 |
| Azizlibağları Mah. | 1 | 94 | %102,1 | MHP | %50,0 |
| Aşağı Çatak Mah. | 3 | 822 | %88,0 | AKP | %59,4 |
| Aşağınohutlu Mah. | 13 | 4.375 | %84,4 | AKP | %47,1 |
| Bacılı Köyü | 1 | 70 | %95,7 | AKP | %40,6 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %42,1 |
| Bahçeşehir Mah. | 11 | 3.411 | %87,6 | AKP | %49,2 |
| Baltasarılar Köyü | 1 | 157 | %97,5 | AKP | %73,2 |
| Battal Köyü | 1 | 82 | %81,7 | MHP | %41,8 |
| Bayatören Köyü | 1 | 78 | %98,7 | CHP | %81,8 |
| Başıbüyüklü Köyü | 1 | 168 | %91,1 | MHP | %45,4 |
| Başınayayla Köyü | 1 | 249 | %96,0 | MHP | %41,8 |
| Beyvelioğlu Köyü | 1 | 84 | %100,0 | AKP | %35,9 |
| Bozlar Köyü | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %39,4 |
| Buzağcıoğlu Köyü | 1 | 101 | %90,1 | AKP | %57,3 |
| Büyükmahal Köyü | 1 | 185 | %90,8 | CHP | %94,0 |
| Büyüknefes Köyü | 1 | 195 | %94,9 | AKP | %56,9 |
| Büyükincirli Köyü | 1 | 124 | %92,7 | CHP | %80,7 |
| Bilal Şahin Mah. | 13 | 4.257 | %86,3 | AKP | %43,4 |
| Bişek Köyü | 1 | 265 | %93,2 | AKP | %63,3 |
| Cihanpaşa Köyü | 1 | 198 | %92,9 | AKP | %77,2 |
| Dambasan Köyü | 1 | 178 | %94,4 | AKP | %61,8 |
| Darıcı Köyü | 1 | 175 | %94,3 | CHP | %43,2 |
| Dayılı Köyü | 1 | 240 | %98,3 | AKP | %68,4 |
| Dağyenicesi Köyü | 1 | 66 | %83,3 | CHP | %87,3 |
| Delihasanlı Köyü | 1 | 28 | %89,3 | MHP | %52,0 |
| Derbent Köyü | 2 | 278 | %96,0 | AKP | %56,9 |
| Dereboymul Köyü | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %52,0 |
| Derekışla Köyü | 1 | 14 | %121,4 | AKP | %52,9 |
| Deremahal Köyü | 1 | 37 | %102,7 | CHP | %57,1 |
| Deremumlu Köyü | 1 | 23 | %87,0 | CHP | %80,0 |
| Develik Mah. | 1 | 201 | %88,1 | AKP | %46,6 |
| Divanlı Mah. | 2 | 377 | %96,3 | AKP | %69,5 |
| Erdoğan Akdağ Mah. | 12 | 3.605 | %83,5 | AKP | %53,4 |
| Erkekli Köyü | 1 | 156 | %94,2 | MHP | %42,1 |
| Esenli Köyü | 3 | 637 | %93,3 | AKP | %54,3 |
| Eskipazar Mah. | 8 | 2.227 | %86,2 | AKP | %53,5 |
| Evci Köyü | 1 | 120 | %100,0 | AKP | %47,8 |
| Fakıbeyli Köyü | 1 | 150 | %87,3 | AKP | %50,8 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.245 | %86,3 | AKP | %53,4 |
| Gevrek Köyü | 1 | 50 | %100,0 | AKP | %64,6 |
| Gökçekışla Köyü | 1 | 58 | %100,0 | MHP | %58,2 |
| Güdülelmahacılı Köyü | 1 | 138 | %86,2 | AKP | %53,5 |
| Güllük Köyü | 1 | 50 | %94,0 | CHP | %67,4 |
| Güllüoluk Köyü | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %72,9 |
| Gülyayla Köyü | 1 | 277 | %93,5 | AKP | %61,4 |
| Güneşli Köyü | 1 | 149 | %89,9 | AKP | %47,4 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 70 | %101,4 | AKP | %67,1 |
| Haydarbeyli Köyü | 1 | 149 | %95,3 | AKP | %75,2 |
| Kababel Köyü | 1 | 56 | %64,3 | MHP | %48,6 |
| Kaleköy | 1 | 96 | %94,8 | AKP | %69,9 |
| Karabıyık Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %33,3 |
| Karacalar Köyü | 1 | 193 | %97,4 | MHP | %48,3 |
| Karalar Köyü | 1 | 116 | %97,4 | AKP | %57,8 |
| Karatepe Mah. | 9 | 2.879 | %86,1 | AKP | %50,3 |
| Kavurgalı Köyü | 1 | 153 | %92,8 | AKP | %45,7 |
| Kaşkışla Köyü | 1 | 73 | %97,3 | CHP | %69,0 |
| Kırıksoku Köyü | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %46,9 |
| Kırım Köyü | 1 | 169 | %95,3 | AKP | %67,1 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 83 | %94,0 | MHP | %52,6 |
| Kışlaköy | 1 | 50 | %92,0 | CHP | %53,5 |
| Kolanlı Köyü | 1 | 77 | %89,6 | CHP | %39,1 |
| Koyunculu Köyü | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %58,1 |
| Kuyumcu Köyü | 1 | 150 | %95,3 | CHP | %73,9 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 178 | %95,5 | AKP | %50,6 |
| Körpeli Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %55,8 |
| Köseoğlu Mah. | 9 | 2.706 | %86,3 | AKP | %50,3 |
| Köseyusuflu Köyü | 1 | 117 | %83,8 | AKP | %67,0 |
| Köçekkömü Köyü | 1 | 53 | %94,3 | CHP | %76,0 |
| Köçeklioğlu Köyü | 1 | 56 | %83,9 | MHP | %42,6 |
| Lökköy | 1 | 292 | %98,0 | AKP | %48,2 |
| Medrese Mah. | 6 | 2.042 | %80,6 | AKP | %40,0 |
| Mehmet Hulusi Efendi Mah. | 8 | 2.305 | %91,1 | AKP | %64,6 |
| Mezraa Köyü | 1 | 30 | %96,7 | CHP | %62,1 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 211 | %95,3 | AKP | %74,8 |
| Musabeyliboğazı Köyü | 1 | 168 | %100,0 | AKP | %71,7 |
| Mutafoğlu Mah. | 4 | 1.078 | %87,7 | AKP | %45,2 |
| Osmanpaşa Köyü | 2 | 439 | %93,4 | AKP | %55,3 |
| Pembecik Köyü | 1 | 98 | %95,9 | CHP | %73,3 |
| Recepli Köyü | 1 | 189 | %99,5 | MHP | %46,0 |
| Salmanfakılı Köyü | 1 | 86 | %102,3 | AKP | %55,2 |
| Sarıfatma Köyü | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %65,6 |
| Sarıhacılı Mah. | 1 | 137 | %97,8 | AKP | %59,5 |
| Sarımbey Köyü | 1 | 134 | %95,5 | CHP | %78,9 |
| Sarınınören Köyü | 1 | 152 | %90,8 | CHP | %70,2 |
| Sağlık Köyü | 1 | 115 | %81,7 | AKP | %66,3 |
| Söğütyayla Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %39,1 |
| Tayfur Köyü | 1 | 78 | %101,3 | AKP | %47,4 |
| Tayip Köyü | 1 | 117 | %74,4 | CHP | %87,1 |
| Taşköprü Mah. | 5 | 1.534 | %84,7 | AKP | %48,7 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.334 | %88,1 | AKP | %50,9 |
| Tekkeyenicesi Köyü | 1 | 124 | %99,2 | AKP | %61,2 |
| Topaç Köyü | 1 | 153 | %98,0 | AKP | %75,9 |
| Topçu Köyü | 1 | 190 | %92,6 | AKP | %48,0 |
| Tuzkaya Mah. | 3 | 948 | %88,3 | AKP | %59,8 |
| Türkmen Köyü | 1 | 155 | %97,4 | AKP | %69,3 |
| Türkmensarılar Köyü | 1 | 182 | %96,2 | AKP | %68,2 |
| Yassıhüyük Köyü | 1 | 133 | %97,7 | CHP | %29,7 |
| Yazpınarı Köyü | 1 | 194 | %97,9 | AKP | %68,1 |
| Yenicami Mah. | 8 | 2.479 | %85,1 | AKP | %43,7 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 109 | %94,5 | AKP | %48,5 |
| Yudan Köyü | 1 | 77 | %96,1 | AKP | %52,8 |
| Yukarınohutlu Mah. | 8 | 2.542 | %84,6 | AKP | %53,7 |
| Yukarıçatak Mah. | 2 | 544 | %88,2 | AKP | %57,6 |
| Çadırardıç Köyü | 2 | 660 | %92,9 | AKP | %73,3 |
| Çalatlı Köyü | 1 | 239 | %97,1 | AKP | %60,4 |
| Çalılı Köyü | 1 | 105 | %92,4 | AKP | %67,0 |
| Çapanoğlu Mah. | 18 | 5.852 | %83,9 | AKP | %49,5 |
| Çatma Köyü | 1 | 74 | %102,7 | AKP | %62,5 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 12 | %133,3 | AKP | %50,0 |
| Çorak Köyü | 1 | 46 | %104,4 | CHP | %57,8 |
| Örencik Köyü | 1 | 50 | %92,0 | AKP | %68,8 |
| Özlüce Köyü | 1 | 55 | %98,2 | MHP | %51,9 |
| İnceçayır Köyü | 1 | 160 | %86,3 | AKP | %60,9 |
| İstanbulluoğlu Mah. | 3 | 929 | %86,9 | AKP | %50,7 |
| İşleğen Köyü | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %55,1 |
| Şeyh Ahmet Efendi Mah. | 1 | 329 | %85,1 | AKP | %49,2 |
| Şeyhosman Mah. | 17 | 5.760 | %86,4 | AKP | %50,3 |