%35,2
AK PARTİ birinci
22.139 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yerköy ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,2 ile birinci; 22.139 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 26.485 · Oy kullanan 23.118 (katılım %87,3) · Geçerli 22.139 · Geçersiz 979
Yerköy İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.791 | %35,2 |
| İYİ | 6.973 | %31,5 |
| MHP | 5.160 | %23,3 |
| CHP | 1.625 | %7,3 |
| SAADET | 478 | %2,2 |
| DP | 65 | %0,3 |
| VATAN | 47 | %0,2 |
Seçilenler
- Aziz Başak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Rasim Tez · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Arslan Bozkurt · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yerköy mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 8 | 2.270 | %86,6 | İYİ | %35,3 |
| Akpınar Köyü | 1 | 69 | %76,8 | İYİ | %54,0 |
| Altmış Evler Mah. | 3 | 813 | %87,5 | İYİ | %47,1 |
| Ali Galip Gençoğlu Mah. | 1 | 208 | %90,4 | AKP | %45,1 |
| Arslanhacılı Köyü | 1 | 137 | %94,2 | AKP | %42,6 |
| Arifeoğlu Köyü | 1 | 118 | %97,5 | İYİ | %40,7 |
| Ayanoğlu Mah. | 16 | 5.310 | %84,4 | AKP | %34,0 |
| Aydıngün Köyü | 1 | 184 | %92,4 | AKP | %36,1 |
| Aşağıelmahacılı Köyü | 1 | 121 | %95,9 | AKP | %55,4 |
| Aşağıeyerci Köyü | 1 | 105 | %94,3 | İYİ | %36,7 |
| Bağlarbaşı Mah. | 2 | 549 | %91,3 | İYİ | %40,3 |
| Belkavak Köyü | 1 | 106 | %100,9 | İYİ | %59,4 |
| Beserek Köyü | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %46,4 |
| Buruncuk Köyü | 1 | 100 | %79,0 | AKP | %41,6 |
| Bicikler Köyü | 1 | 49 | %87,8 | AKP | %57,5 |
| Cakcak Köyü | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %45,7 |
| Delice Köyü | 1 | 103 | %98,1 | CHP | %55,2 |
| Derebağ Köyü | 1 | 175 | %90,3 | AKP | %67,7 |
| Derecik Köyü | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %24,1 |
| Erzurum Mah. | 5 | 1.572 | %86,3 | İYİ | %35,3 |
| Göçerli Köyü | 1 | 83 | %85,5 | AKP | %32,4 |
| Gültepe Mah. | 5 | 1.711 | %86,3 | AKP | %33,0 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %50,0 |
| Hacılı Köyü | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %50,9 |
| Hacımusalı Köyü | 1 | 38 | %92,1 | CHP | %32,4 |
| Hacıosmanlı Köyü | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %68,2 |
| Hacıuşağı Köyü | 1 | 56 | %85,7 | AKP | %31,3 |
| Hacıçeşmesi Köyü | 1 | 81 | %85,2 | AKP | %50,7 |
| Hargaşan Köyü | 1 | 85 | %98,8 | AKP | %34,5 |
| Hatip Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %59,3 |
| Haşim Kılıç Mah. | 9 | 3.009 | %82,1 | İYİ | %34,5 |
| Hüyük Mah. | 4 | 1.344 | %87,2 | İYİ | %39,6 |
| Kahyaköy | 1 | 87 | %100,0 | MHP | %34,5 |
| Kale Mah. | 2 | 699 | %91,0 | İYİ | %43,4 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 65 | %96,9 | AKP | %33,9 |
| Karacaahmetli Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %52,0 |
| Karacaosmanoğlu Köyü | 1 | 25 | %88,0 | AKP | %68,2 |
| Karacaşar Mah. | 3 | 759 | %90,0 | İYİ | %36,6 |
| Karlı Köyü | 1 | 25 | %104,0 | AKP | %50,0 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 169 | %79,3 | AKP | %67,7 |
| Kocaoğlu Köyü | 1 | 36 | %105,6 | MHP | %50,0 |
| Kumluca Köyü | 1 | 78 | %84,6 | İYİ | %50,0 |
| Kömüşören Köyü | 1 | 75 | %84,0 | MHP | %52,5 |
| Kördeve Köyü | 1 | 131 | %83,2 | MHP | %42,3 |
| Köycü Köyü | 1 | 110 | %82,7 | MHP | %52,8 |
| Küçüknefes Köyü | 1 | 109 | %98,2 | AKP | %40,4 |
| Küçükçalıklı Köyü | 1 | 135 | %83,0 | AKP | %51,9 |
| Orhan Köyü | 1 | 54 | %100,0 | İYİ | %37,7 |
| Poyraz Köyü | 1 | 30 | %103,3 | AKP | %86,7 |
| Salihli Köyü | 1 | 22 | %104,6 | AKP | %70,0 |
| Saray Köyü | 2 | 591 | %85,6 | MHP | %42,0 |
| Sarıyaprak Köyü | 1 | 227 | %95,6 | MHP | %58,3 |
| Sedir Köyü | 1 | 135 | %92,6 | AKP | %68,9 |
| Sekili Köyü | 2 | 445 | %93,5 | AKP | %33,0 |
| Selçuk Mah. | 3 | 830 | %84,0 | İYİ | %38,9 |
| Susuz Köyü | 1 | 170 | %101,2 | AKP | %63,6 |
| Süleymanlı Köyü | 1 | 139 | %93,5 | SAADET | %27,3 |
| Terzili Köyü | 1 | 176 | %97,2 | AKP | %66,1 |
| Topaç Köyü | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %44,2 |
| Vefi Pandır Mah. | 2 | 634 | %88,0 | İYİ | %38,2 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 27 | %88,9 | AKP | %45,8 |
| Yerköy | 1 | 36 | %86,1 | MHP | %51,6 |
| Yukarıelmahacılı Köyü | 1 | 88 | %97,7 | CHP | %76,7 |
| Yukarıeyerci Köyü | 1 | 56 | %94,6 | MHP | %34,2 |
| Yukarıihsangazili Köyü | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %83,0 |
| Zincir Köyü | 1 | 65 | %70,8 | AKP | %65,2 |
| Çakırhacılı Köyü | 1 | 235 | %91,1 | AKP | %70,4 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 53 | %79,3 | İYİ | %47,6 |
| Çalıklı Köyü | 1 | 135 | %99,3 | AKP | %30,6 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 143 | %89,5 | AKP | %46,9 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %81,0 |
| Çayköy | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %36,8 |
| İğdecik Köyü | 1 | 128 | %99,2 | AKP | %43,7 |
| Şentepe Mah. | 1 | 332 | %87,4 | İYİ | %39,7 |