%38,6
AK PARTİ birinci
47.192 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sorgun ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %38,6 ile birinci; 47.192 geçerli oy, katılım %86,0.
Kayıtlı seçmen 56.800 · Oy kullanan 48.819 (katılım %86,0) · Geçerli 47.192 · Geçersiz 1.627
Sorgun İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 18.232 | %38,6 |
| MHP | 16.724 | %35,4 |
| BBP | 6.366 | %13,5 |
| İYİ | 2.535 | %5,4 |
| CHP | 1.862 | %4,0 |
| DSP | 623 | %1,3 |
| SAADET | 535 | %1,1 |
| DP | 219 | %0,5 |
| VATAN | 96 | %0,2 |
Seçilenler
- Bekir Bozkurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Muaz Ağan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mesut Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Osman Yeşil · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Şanlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sorgun mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Agahefendi Mah. | 8 | 2.779 | %82,0 | MHP | %43,1 |
| Ahmetefendi Mah. | 10 | 3.252 | %85,2 | MHP | %40,1 |
| Akoluk Köyü | 1 | 111 | %94,6 | MHP | %49,0 |
| Alcı Köyü | 1 | 127 | %93,7 | BBP | %44,8 |
| Alişar Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %47,9 |
| Araplı-Güzel Yurt Mah. | 2 | 603 | %95,7 | MHP | %52,1 |
| Araplı-Merkez Mah. | 2 | 355 | %94,9 | MHP | %54,6 |
| Araplı-Yaycılar Mah. | 1 | 303 | %94,7 | AKP | %59,1 |
| Aydınlıkevler Mah. | 18 | 6.244 | %82,2 | AKP | %39,4 |
| Ayrıdam Köyü | 1 | 172 | %87,8 | BBP | %51,4 |
| Ağcın Köyü | 1 | 82 | %89,0 | AKP | %52,8 |
| Aşağıcumafakılı Köyü | 1 | 315 | %90,2 | MHP | %70,4 |
| Aşağıemirler Köyü | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %53,7 |
| Aşağıkarahacılı Köyü | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %55,9 |
| Aşağıkarakaya Köyü | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %54,0 |
| Babalı Köyü | 1 | 142 | %94,4 | AKP | %58,2 |
| Bahadın- Sorgun Tatlısı Mah. | 1 | 86 | %97,7 | MHP | %56,1 |
| Bahadın-Aydınlar Mah. | 2 | 365 | %80,6 | CHP | %64,6 |
| Bahadın-Gümüşkavak Mah. | 1 | 146 | %81,5 | CHP | %30,4 |
| Bahadın-Hürriyet Mah. | 2 | 585 | %78,0 | CHP | %58,9 |
| Bahadın-Mülazım Mah. | 2 | 598 | %81,3 | DSP | %49,3 |
| Bahadın-Salur Mah. | 1 | 171 | %96,5 | AKP | %40,7 |
| Bahadın-Sungur Mah. | 1 | 127 | %96,9 | AKP | %24,3 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.091 | %78,7 | MHP | %39,1 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 101 | %89,1 | İYİ | %61,8 |
| Bedirbaba Mah. | 10 | 3.292 | %83,3 | AKP | %41,0 |
| Belencumafakılı Köyü | 2 | 622 | %96,8 | MHP | %47,9 |
| Boğazcumafakılı Köyü | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %35,6 |
| Büyükeynelli Köyü | 1 | 124 | %93,6 | MHP | %58,0 |
| Büyükkışla Köyü | 1 | 11 | %100,0 | CHP | %45,5 |
| Büyüktaşlık Köyü | 1 | 44 | %104,6 | MHP | %60,9 |
| Büyükören Köyü | 1 | 80 | %78,8 | AKP | %56,5 |
| Caferli Köyü | 1 | 123 | %86,2 | AKP | %71,2 |
| Cihanşarlı Köyü | 1 | 181 | %90,1 | AKP | %48,0 |
| Doğankent-Aksaray Mah. | 1 | 155 | %79,4 | AKP | %40,4 |
| Doğankent-Kayabaşı Mah. | 2 | 355 | %76,9 | AKP | %61,9 |
| Doğankent-Mahmatlı Mah. | 1 | 154 | %85,7 | MHP | %52,0 |
| Doğankent-Yeni Mah. | 2 | 508 | %72,2 | AKP | %62,5 |
| Doğankent-Çavuşlu Mah. | 1 | 71 | %63,4 | CHP | %66,7 |
| Doğanlı Köyü | 1 | 188 | %91,0 | AKP | %57,1 |
| Dişli Köyü | 1 | 214 | %93,0 | MHP | %77,2 |
| Emirhan Köyü | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %42,9 |
| Emirler Köyü | 1 | 309 | %84,5 | CHP | %68,2 |
| Erkekli Köyü | 1 | 309 | %93,2 | AKP | %63,3 |
| Eymir-Akocak Mah. | 1 | 224 | %97,8 | AKP | %52,9 |
| Eymir-Karşıyaka Mah. | 2 | 549 | %89,1 | AKP | %39,2 |
| Eymir-Kayakışla Mah. | 1 | 246 | %92,7 | AKP | %63,7 |
| Eymir-Musu Baba Mah. | 1 | 39 | %105,1 | AKP | %30,0 |
| Eymir-Çarşıbaşı Mah. | 1 | 315 | %91,1 | AKP | %41,4 |
| Eymir-Çay Mah. | 1 | 295 | %87,8 | BBP | %39,8 |
| Garipler Köyü | 1 | 26 | %92,3 | BBP | %45,8 |
| Gedikhasanlı Köyü | 2 | 512 | %86,9 | AKP | %73,6 |
| Gevrek Köyü | 1 | 253 | %95,7 | AKP | %55,0 |
| Gököz Köyü | 1 | 123 | %99,2 | AKP | %50,8 |
| Gökiniş Köyü | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %78,2 |
| Gözbaba Köyü | 1 | 116 | %100,0 | MHP | %41,2 |
| Gülşehri-Faraşlı Mah. | 2 | 505 | %96,2 | BBP | %40,7 |
| Gülşehri-Hoşumlu Mah. | 1 | 332 | %97,3 | BBP | %51,0 |
| Gülşehri-Keser Mah. | 1 | 281 | %95,7 | AKP | %91,4 |
| Gülşehri-Çötelli Mah. | 2 | 372 | %96,0 | AKP | %31,2 |
| Güngören Köyü | 1 | 39 | %79,5 | AKP | %83,3 |
| Günpınar Köyü | 1 | 84 | %97,6 | AKP | %53,1 |
| Günyazı Köyü | 1 | 197 | %95,4 | AKP | %92,0 |
| Güzelyurt Mah. | 7 | 2.202 | %86,3 | AKP | %40,4 |
| Halilfakılı Köyü | 1 | 178 | %92,7 | AKP | %47,2 |
| Hanbaşı Mah. | 2 | 544 | %84,7 | MHP | %49,1 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 130 | %97,7 | BBP | %42,5 |
| Karaabalı Köyü | 1 | 159 | %76,1 | CHP | %70,1 |
| Karaburun Köyü | 1 | 64 | %101,6 | BBP | %38,5 |
| Karakocaoğlu Köyü | 1 | 52 | %101,9 | CHP | %52,8 |
| Karalık Köyü | 2 | 462 | %97,2 | AKP | %57,1 |
| Karaveli Köyü | 1 | 170 | %91,8 | AKP | %49,7 |
| Karlık Ayvalık Köyü | 1 | 96 | %89,6 | AKP | %94,1 |
| Karşıyaka Mah. | 7 | 2.382 | %84,1 | AKP | %43,3 |
| Kepirce Köyü | 1 | 61 | %83,6 | İYİ | %43,1 |
| Kodallı Köyü | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %45,8 |
| Kodallıçiftliği Köyü | 1 | 18 | %111,1 | MHP | %40,0 |
| Külhüyük Köyü | 2 | 439 | %91,8 | AKP | %43,0 |
| Küçükeynelli Köyü | 1 | 91 | %102,2 | AKP | %54,4 |
| Küçükköhne Köyü | 1 | 91 | %100,0 | AKP | %43,7 |
| Küçüktaşlık Köyü | 1 | 35 | %97,1 | AKP | %51,5 |
| Mansuroğlu Köyü | 1 | 84 | %89,3 | MHP | %41,3 |
| Mehmetbeyli Köyü | 1 | 240 | %89,2 | MHP | %33,5 |
| Muğallı Köyü | 1 | 116 | %94,8 | CHP | %72,2 |
| Mükremin Mah. | 1 | 191 | %94,2 | AKP | %34,4 |
| Mirahor Köyü | 1 | 224 | %95,5 | MHP | %65,1 |
| Ocaklı Köyü | 1 | 101 | %99,0 | MHP | %49,0 |
| Osmançavuş Mah. | 7 | 2.402 | %84,1 | MHP | %39,5 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 86 | %98,8 | AKP | %35,3 |
| Peyniryemez Köyü | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %48,4 |
| Sarıhacılı Köyü | 1 | 47 | %97,9 | AKP | %54,6 |
| Sarıhamzalı Köyü | 1 | 166 | %86,1 | AKP | %50,0 |
| Sivri Köyü | 1 | 106 | %96,2 | İYİ | %49,5 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 110 | %94,6 | AKP | %62,8 |
| Temrezli Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %56,5 |
| Tulum Köyü | 1 | 109 | %93,6 | CHP | %74,0 |
| Tuzlacık Köyü | 1 | 87 | %98,9 | MHP | %35,3 |
| Tiftik Köyü | 1 | 48 | %85,4 | AKP | %58,5 |
| Veliöldüğü Köyü | 1 | 66 | %78,8 | AKP | %53,9 |
| Yazılıtaş Köyü | 1 | 124 | %98,4 | AKP | %67,0 |
| Yazlak Mah. | 4 | 1.232 | %84,4 | AKP | %37,6 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.728 | %79,5 | MHP | %41,1 |
| Yenidoğan Mah. | 11 | 3.528 | %84,5 | AKP | %42,3 |
| Yeniyer-Ahmetfakılı Mah. | 2 | 646 | %91,3 | MHP | %72,6 |
| Yeniyer-Karakız Mah. | 3 | 951 | %92,7 | AKP | %54,9 |
| Yeşilöz Mah. | 9 | 2.910 | %82,9 | MHP | %35,3 |
| Çakırhacılı Köyü | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %37,2 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 64 | %96,9 | CHP | %49,2 |
| Çavuş Köyü | 1 | 201 | %95,5 | AKP | %53,9 |
| Çay Mah. | 3 | 976 | %82,7 | MHP | %43,5 |
| Çayözü Köyü | 1 | 96 | %85,4 | İYİ | %43,0 |
| Çiğdemli-Burunören Mah. | 1 | 214 | %93,9 | MHP | %55,7 |
| Çiğdemli-Camiikebir Mah. | 1 | 147 | %83,0 | AKP | %52,9 |
| Çiğdemli-Duralidayılı Mah. | 1 | 229 | %89,5 | MHP | %58,3 |
| Çiğdemli-Gülveren Mah. | 2 | 413 | %87,7 | MHP | %52,6 |
| Çiğdemli-Kale Mah. | 1 | 187 | %87,2 | AKP | %44,2 |
| Çiğdemli-Karşıyaka Mah. | 1 | 300 | %80,0 | MHP | %73,3 |
| Çiğdemli-İsmailhacılı Mah. | 1 | 87 | %96,6 | MHP | %53,7 |
| İdrisli Köyü | 1 | 26 | %107,7 | CHP | %46,4 |
| İkikara Köyü | 1 | 79 | %91,1 | AKP | %50,0 |
| İncesu Köyü | 1 | 225 | %96,9 | AKP | %65,3 |
| İsafakılı Köyü | 1 | 148 | %74,3 | AKP | %64,7 |
| Şahmuratlı Köyü | 1 | 138 | %94,2 | MHP | %36,1 |