%41,4
MHP birinci
9.820 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şefaatli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %41,4 ile birinci; 9820 geçerli oy, katılım %88,6.
Kayıtlı seçmen 11.746 · Oy kullanan 10.407 (katılım %88,6) · Geçerli 9.820 · Geçersiz 587
Şefaatli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 4.064 | %41,4 |
| AKP | 3.496 | %35,6 |
| İYİ | 2.169 | %22,1 |
| DP | 37 | %0,4 |
| SAADET | 30 | %0,3 |
| VATAN | 24 | %0,2 |
Seçilenler
- Abdullah Yalçınkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Adnan Kılıçaslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şefaatli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akcami Köyü | 1 | 71 | %76,1 | MHP | %52,9 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 64 | %89,1 | AKP | %71,9 |
| Alifakılı Köyü | 1 | 55 | %80,0 | MHP | %46,5 |
| Armağan Köyü | 1 | 33 | %84,9 | AKP | %57,1 |
| Arife Köyü | 1 | 87 | %75,9 | İYİ | %79,4 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.474 | %85,6 | MHP | %42,8 |
| Bağlarbaşı Mah. | 2 | 472 | %90,7 | MHP | %44,3 |
| Başköy | 1 | 119 | %76,5 | İYİ | %69,2 |
| Caferli Köyü | 1 | 74 | %96,0 | MHP | %38,5 |
| Cankılı Köyü | 1 | 67 | %85,1 | MHP | %63,2 |
| Cıcıklar Köyü | 1 | 73 | %94,5 | AKP | %44,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 531 | %86,6 | MHP | %55,6 |
| Dedeli Köyü | 1 | 175 | %96,6 | MHP | %53,1 |
| Ekinciuşağı Köyü | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %52,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 539 | %89,2 | MHP | %41,0 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 27 | %111,1 | MHP | %61,5 |
| Gülistan Köyü | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %44,3 |
| Güzelli Köyü | 1 | 32 | %106,3 | İYİ | %67,7 |
| H.Bayram Karabulut Mah. | 3 | 714 | %87,8 | MHP | %45,4 |
| Hallaçlı Köyü | 1 | 103 | %94,2 | MHP | %47,8 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 78 | %98,7 | MHP | %66,2 |
| Hüyükkışla Köyü | 1 | 71 | %84,5 | MHP | %50,0 |
| Kabacıoğlu Köyü | 1 | 111 | %100,0 | MHP | %55,7 |
| Kabakini Köyü | 1 | 163 | %98,8 | İYİ | %40,5 |
| Kale Mah. | 3 | 683 | %85,5 | AKP | %44,5 |
| Karakaya Köyü | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %56,3 |
| Karalar Mah. | 1 | 226 | %94,3 | MHP | %60,5 |
| Kaygılı Köyü | 1 | 162 | %82,7 | MHP | %57,1 |
| Kazlıuşağı Köyü | 1 | 90 | %93,3 | İYİ | %37,4 |
| Kızılkoca Köyü | 1 | 124 | %96,8 | AKP | %50,5 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 94 | %93,6 | AKP | %50,0 |
| Konaklı Mah. | 1 | 43 | %83,7 | MHP | %44,1 |
| Koçköy | 1 | 23 | %100,0 | MHP | %60,9 |
| Kumkuyu Köyü | 1 | 74 | %91,9 | AKP | %58,9 |
| Kuzayca Köyü | 2 | 590 | %80,0 | İYİ | %42,7 |
| Küçükincirli Köyü | 1 | 130 | %98,5 | AKP | %56,5 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 31 | %93,6 | MHP | %65,5 |
| Paşaköy | 2 | 599 | %89,7 | MHP | %56,3 |
| Rızvan Köyü | 1 | 75 | %94,7 | MHP | %54,4 |
| Saatlı Köyü | 1 | 47 | %93,6 | MHP | %59,1 |
| Sarıkent Köyü | 2 | 468 | %93,4 | İYİ | %45,4 |
| Saçlı Köyü | 1 | 106 | %90,6 | AKP | %35,9 |
| Seydiyar Köyü | 1 | 164 | %99,4 | AKP | %49,7 |
| Tahiroğlu Köyü | 1 | 178 | %96,1 | İYİ | %38,5 |
| Temlik Köyü | 1 | 48 | %97,9 | İYİ | %34,9 |
| Türüdüler Köyü | 1 | 42 | %100,0 | MHP | %59,5 |
| Yaylapınar Mah. | 1 | 208 | %87,0 | MHP | %47,0 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.600 | %84,3 | MHP | %47,4 |
| Çaydoğan Köyü | 1 | 114 | %97,4 | İYİ | %35,8 |
| İbrahimhacılı Köyü | 1 | 154 | %95,5 | AKP | %52,1 |
| İnceşehir Mah. | 1 | 283 | %88,3 | AKP | %40,2 |
| Şerefoğlu Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %61,5 |