%44,3
AK PARTİ birinci
18.734 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkaya ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,3 ile birinci; 18.734 geçerli oy, katılım %81,1.
Kayıtlı seçmen 24.235 · Oy kullanan 19.649 (katılım %81,1) · Geçerli 18.734 · Geçersiz 915
Sarıkaya İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.290 | %44,3 |
| MHP | 7.470 | %39,9 |
| İYİ | 1.196 | %6,4 |
| BBP | 891 | %4,8 |
| CHP | 644 | %3,4 |
| SAADET | 135 | %0,7 |
| DP | 77 | %0,4 |
| VATAN | 31 | %0,2 |
Seçilenler
- Dursun Tuncer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Abdullah Güngör · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Talat İbiş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarıkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbenli Köyü | 1 | 254 | %85,0 | AKP | %45,7 |
| Akbucak Köyü | 1 | 179 | %93,3 | AKP | %48,8 |
| Akçadam Köyü | 1 | 170 | %85,3 | AKP | %70,0 |
| Alembey Köyü | 1 | 169 | %81,7 | AKP | %45,2 |
| Alifakılı Köyü | 1 | 59 | %81,4 | AKP | %64,6 |
| Arpalık Köyü | 1 | 24 | %108,3 | AKP | %75,0 |
| Azapbaşılı Köyü | 1 | 220 | %83,6 | AKP | %48,6 |
| Babayağmur Köyü | 3 | 829 | %62,6 | AKP | %43,4 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.196 | %83,8 | AKP | %49,6 |
| Baraklı Köyü | 1 | 202 | %93,6 | AKP | %69,7 |
| Battalgazi Mah. | 4 | 1.112 | %73,5 | MHP | %55,4 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 187 | %88,8 | AKP | %60,3 |
| Bebekköy | 1 | 164 | %94,5 | AKP | %46,7 |
| Beyazıt Mah. | 2 | 477 | %78,6 | AKP | %54,2 |
| Boyalık Köyü | 1 | 75 | %73,3 | AKP | %38,8 |
| Burunkışla Köyü | 1 | 266 | %91,7 | AKP | %43,6 |
| Büyükçalağıl Köyü | 1 | 102 | %89,2 | AKP | %46,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 539 | %75,7 | AKP | %49,0 |
| Deredoğan Köyü | 1 | 178 | %96,1 | MHP | %45,7 |
| Derekaplancı Köyü | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %61,5 |
| Doğansaray Köyü | 1 | 235 | %91,5 | AKP | %43,3 |
| Emirbey Köyü | 1 | 270 | %90,0 | MHP | %40,4 |
| Erbek Köyü | 1 | 319 | %71,8 | AKP | %57,1 |
| Fatih Mah. | 3 | 724 | %77,4 | AKP | %44,5 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 515 | %73,0 | AKP | %46,4 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 82 | %76,8 | AKP | %62,9 |
| Gündüzlü Köyü | 1 | 66 | %95,5 | MHP | %51,7 |
| Hasbek Köyü | 1 | 208 | %84,6 | MHP | %55,6 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 412 | %81,1 | MHP | %48,7 |
| Hisarbey Köyü | 2 | 391 | %82,1 | MHP | %58,3 |
| Ilısu Köyü | 1 | 136 | %72,1 | MHP | %57,1 |
| Kadıgüllü Köyü | 2 | 568 | %84,2 | MHP | %47,4 |
| Kadılı Köyü | 2 | 358 | %93,0 | AKP | %51,7 |
| Kaplıca Mah. | 4 | 1.112 | %82,7 | AKP | %38,2 |
| Karabacak Köyü | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %53,9 |
| Karacalar Köyü | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %46,4 |
| Karaelli Köyü | 1 | 99 | %78,8 | AKP | %53,3 |
| Karahallı Köyü | 1 | 89 | %84,3 | AKP | %49,3 |
| Karayakup-Merkez Mah. | 2 | 421 | %96,2 | AKP | %40,0 |
| Karayakup-Terzili Mah. | 2 | 535 | %74,4 | AKP | %40,8 |
| Karayakup-Çıkrıkçı Mah. | 1 | 231 | %86,6 | AKP | %44,6 |
| Kargalık Köyü | 1 | 130 | %93,9 | MHP | %47,3 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.119 | %73,3 | MHP | %46,1 |
| Kayapınar Mah. | 2 | 410 | %92,4 | MHP | %48,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 506 | %81,0 | AKP | %47,4 |
| Kemallı Köyü | 1 | 197 | %92,9 | MHP | %48,6 |
| Kerpiççik Köyü | 1 | 240 | %92,9 | AKP | %44,7 |
| Konurlu Köyü | 1 | 87 | %94,3 | AKP | %40,0 |
| Koçak Köyü | 1 | 75 | %84,0 | AKP | %73,8 |
| Koççağız Köyü | 1 | 140 | %83,6 | MHP | %43,4 |
| Köprücek Mah. | 1 | 178 | %87,6 | MHP | %78,2 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 204 | %83,3 | AKP | %52,4 |
| Küçükçalağıl Köyü | 2 | 403 | %71,7 | AKP | %58,4 |
| Mescitli Köyü | 1 | 78 | %85,9 | AKP | %35,4 |
| Osman Gazi Mah. | 3 | 981 | %77,4 | AKP | %45,0 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 88 | %85,2 | AKP | %44,6 |
| Ramazanlı Köyü | 1 | 164 | %73,2 | MHP | %52,6 |
| Selimli Köyü | 1 | 290 | %91,0 | MHP | %56,0 |
| Söylemez Köyü | 1 | 227 | %94,7 | AKP | %48,0 |
| Tepedoğan Köyü | 1 | 302 | %95,7 | MHP | %53,4 |
| Tomarcahüyüğü Köyü | 1 | 64 | %95,3 | AKP | %51,7 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %62,8 |
| Toprakpınar Köyü | 1 | 183 | %92,4 | AKP | %66,0 |
| Yahyalı Köyü | 1 | 89 | %91,0 | AKP | %49,4 |
| Yaylagül Köyü | 1 | 36 | %97,2 | MHP | %45,5 |
| Yazıkaplancı Köyü | 1 | 138 | %84,8 | AKP | %54,6 |
| Yenidoğan Mah. | 3 | 842 | %76,7 | MHP | %50,0 |
| Yukarısarıkaya Köyü | 2 | 640 | %72,3 | MHP | %46,3 |
| Çatak Köyü | 1 | 57 | %68,4 | MHP | %43,2 |
| Çokumeşme Köyü | 1 | 119 | %100,8 | MHP | %54,4 |
| Ürkütlü Köyü | 1 | 106 | %62,3 | AKP | %61,5 |
| İnevi Köyü | 1 | 125 | %67,2 | MHP | %61,5 |
| İnkışla Celalhüyüğü Köyü | 1 | 116 | %81,0 | AKP | %54,4 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.026 | %83,3 | AKP | %52,2 |
| Şekerpınar Mah. | 5 | 1.423 | %75,2 | AKP | %45,3 |