%53,5
AK PARTİ birinci
12.584 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çekerek ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %53,5 ile birinci; 12.584 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 14.601 · Oy kullanan 13.138 (katılım %90,0) · Geçerli 12.584 · Geçersiz 554
Çekerek İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.732 | %53,5 |
| MHP | 3.187 | %25,3 |
| İYİ | 1.071 | %8,5 |
| CHP | 902 | %7,2 |
| BBP | 295 | %2,3 |
| DP | 236 | %1,9 |
| SAADET | 131 | %1,0 |
| VATAN | 30 | %0,2 |
Seçilenler
- Ahmet Ünsal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Gezer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çekerek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alıçlı Köyü | 1 | 140 | %97,9 | AKP | %68,9 |
| Arpaç Köyü | 1 | 287 | %94,4 | AKP | %79,7 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.353 | %84,7 | AKP | %49,6 |
| Bayındırhüyük Köyü | 2 | 509 | %92,5 | AKP | %71,5 |
| Bazlambaç Köyü | 2 | 392 | %91,1 | AKP | %62,6 |
| Bağlarbaşı Mah. | 4 | 1.263 | %89,9 | AKP | %53,2 |
| Başalan Köyü | 1 | 99 | %95,0 | CHP | %58,7 |
| Başpınar Köyü | 1 | 36 | %86,1 | AKP | %93,6 |
| Beyyurdu Köyü | 2 | 420 | %94,5 | AKP | %77,2 |
| Cemaloğlu Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %96,6 |
| Demircialan Köyü | 1 | 145 | %76,6 | CHP | %53,6 |
| Doğanoğlu Köyü | 1 | 103 | %97,1 | İYİ | %41,8 |
| Elemin Köyü | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %76,5 |
| Fakıdağı Köyü | 1 | 283 | %94,0 | AKP | %79,3 |
| Fuadiye Köyü | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %52,8 |
| Gökdere Köyü | 1 | 180 | %97,8 | AKP | %71,4 |
| Gönülyurdu Köyü | 1 | 181 | %65,8 | CHP | %75,2 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 163 | %94,5 | AKP | %69,1 |
| Kalederesi Köyü | 1 | 216 | %98,2 | MHP | %53,7 |
| Kamışcık Köyü | 1 | 97 | %101,0 | CHP | %90,4 |
| Karahacılı Köyü | 1 | 349 | %92,6 | AKP | %93,1 |
| Karakaya Köyü | 1 | 141 | %94,3 | AKP | %83,2 |
| Kavakalanı Köyü | 1 | 107 | %93,5 | AKP | %75,0 |
| Kayalar Köyü | 1 | 302 | %93,7 | AKP | %75,9 |
| Kırkdilim Köyü | 1 | 138 | %97,8 | CHP | %64,6 |
| Koyunculu Köyü | 1 | 330 | %97,6 | AKP | %63,6 |
| Kurtağılı Köyü | 1 | 156 | %99,4 | AKP | %54,4 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 208 | %95,2 | AKP | %77,5 |
| Kuzgun Köyü | 1 | 208 | %97,1 | AKP | %76,7 |
| Körpınar Köyü | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %49,6 |
| Mehmetli Köyü | 1 | 61 | %63,9 | AKP | %81,6 |
| Mevlana Mah. | 2 | 461 | %91,1 | AKP | %48,5 |
| Ortaoba Köyü | 1 | 26 | %50,0 | AKP | %61,5 |
| Sarıköy | 2 | 459 | %87,6 | CHP | %57,4 |
| Seyit Ahmet Mah. | 3 | 871 | %89,4 | MHP | %55,8 |
| Tipideresi Köyü | 1 | 56 | %78,6 | AKP | %92,9 |
| Yeniyol Mah. | 3 | 921 | %87,5 | AKP | %54,8 |
| Yukarıoba Köyü | 1 | 85 | %62,4 | CHP | %48,0 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 772 | %84,8 | AKP | %54,1 |
| Çakırköy | 1 | 75 | %78,7 | CHP | %70,2 |
| Çandır Köyü | 1 | 261 | %92,7 | AKP | %65,1 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 38 | %79,0 | MHP | %56,7 |
| Çeltek Köyü | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %88,9 |
| Özören Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %44,3 |
| Özükavak-Bağlarbaşı Mah. | 2 | 466 | %96,8 | AKP | %30,2 |
| Özükavak-Gültepe Mah. | 2 | 502 | %96,6 | AKP | %45,7 |
| İkizce Köyü | 1 | 82 | %80,5 | CHP | %47,0 |
| İlbeyli Köyü | 1 | 28 | %85,7 | AKP | %73,9 |
| İsaklı Köyü | 1 | 146 | %93,8 | AKP | %54,0 |