%45,6
AK PARTİ birinci
21.306 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Boğazlıyan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,6 ile birinci; 21.306 geçerli oy, katılım %87,2.
Kayıtlı seçmen 25.548 · Oy kullanan 22.269 (katılım %87,2) · Geçerli 21.306 · Geçersiz 963
Boğazlıyan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.713 | %45,6 |
| CHP | 6.265 | %29,4 |
| MHP | 3.771 | %17,7 |
| İYİ | 1.189 | %5,6 |
| BTP | 130 | %0,6 |
| SAADET | 111 | %0,5 |
| DP | 90 | %0,4 |
| VATAN | 37 | %0,2 |
Seçilenler
- Muktat Erdem · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Emin Mustafa Baran · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mikayil Demir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Boğazlıyan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdilli Köyü | 1 | 145 | %82,8 | CHP | %52,1 |
| Aşağı Karakoç Mah. | 1 | 150 | %95,3 | CHP | %67,2 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.588 | %88,1 | AKP | %48,4 |
| Bahariye Köyü | 1 | 259 | %93,1 | AKP | %48,7 |
| Bahçeler Mah. | 3 | 773 | %93,4 | CHP | %56,1 |
| Bağlarbaşı Mah. | 7 | 2.073 | %88,2 | AKP | %42,9 |
| Başhoroz Köyü | 1 | 145 | %93,8 | CHP | %48,1 |
| Belören Köyü | 1 | 193 | %91,7 | CHP | %41,6 |
| Dereçepni Köyü | 1 | 197 | %92,9 | AKP | %52,0 |
| Devecipınar Köyü | 1 | 310 | %83,9 | MHP | %46,3 |
| Esentepe Köyü | 1 | 115 | %80,9 | AKP | %59,1 |
| Gövdecili Köyü | 1 | 114 | %79,8 | AKP | %58,6 |
| Güveçli Köyü | 1 | 132 | %77,3 | AKP | %43,8 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 115 | %89,6 | İYİ | %32,3 |
| Kaymakam Kemal Bey Mah. | 5 | 1.457 | %88,1 | AKP | %43,6 |
| Kemaliye Mah. | 4 | 967 | %87,0 | AKP | %47,8 |
| Mevlana Mah. | 6 | 1.828 | %91,2 | AKP | %42,6 |
| Müftükışla Köyü | 1 | 87 | %82,8 | MHP | %46,9 |
| Ovakent-Aşağıhasinli Mah. | 1 | 176 | %96,0 | AKP | %57,7 |
| Ovakent-Camii Kebir Mah. | 2 | 622 | %94,5 | AKP | %58,2 |
| Ovakent-Mevlana Mah. | 1 | 292 | %92,8 | MHP | %42,3 |
| Ovakent-Namık Kemal Mah. | 3 | 620 | %95,2 | AKP | %51,7 |
| Oğulcuk Köyü | 1 | 122 | %93,4 | AKP | %42,5 |
| Poyrazlı Köyü | 1 | 168 | %78,0 | AKP | %60,2 |
| Sırçalı-Fatih Mah. | 2 | 480 | %69,4 | AKP | %52,3 |
| Sırçalı-Mevlana Mah. | 3 | 720 | %63,3 | AKP | %51,8 |
| Uzunlu-Bahçelievler Mah. | 1 | 218 | %78,9 | AKP | %46,5 |
| Uzunlu-Esentepe Mah. | 1 | 185 | %85,4 | CHP | %44,4 |
| Uzunlu-Kemaliye Mah. | 1 | 240 | %85,4 | AKP | %47,3 |
| Uzunlu-Koç Mah. | 1 | 311 | %84,2 | AKP | %50,0 |
| Uzunlu-Yenidoğan Mah. | 1 | 240 | %85,8 | CHP | %63,1 |
| Yamaçlı-Yeni Mah. | 3 | 715 | %90,4 | AKP | %57,1 |
| Yamaçlı-Yeşil Mah. | 2 | 625 | %92,2 | AKP | %60,0 |
| Yamaçlı-Zafer Mah. | 3 | 749 | %91,6 | AKP | %37,4 |
| Yapalak Köyü | 1 | 201 | %67,2 | AKP | %48,1 |
| Yazıkışla Köyü | 1 | 102 | %84,3 | CHP | %37,4 |
| Yazıçepni Köyü | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %44,6 |
| Yenidoğan Mah. | 3 | 798 | %89,1 | AKP | %44,2 |
| Yenikışla Köyü | 1 | 119 | %83,2 | CHP | %63,4 |
| Yenipazar-Aşağısarıkaya Mah. | 2 | 506 | %95,3 | MHP | %60,2 |
| Yenipazar-Eğlence Mah. | 1 | 181 | %87,9 | AKP | %59,3 |
| Yenipazar-Karşıyaka Mah. | 1 | 297 | %92,6 | AKP | %48,7 |
| Yenipazar-Selanik Mah. | 1 | 334 | %90,1 | AKP | %50,2 |
| Yenipazar-Yaraş Mah. | 1 | 48 | %106,3 | AKP | %63,8 |
| Yenipazar-Ömerli Mah. | 1 | 239 | %96,7 | MHP | %57,4 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 177 | %94,9 | AKP | %54,8 |
| Yoğunhisar Köyü | 2 | 464 | %88,2 | MHP | %33,3 |
| Yukarı Karakoç Mah. | 1 | 210 | %96,7 | CHP | %59,2 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.072 | %89,6 | AKP | %49,7 |
| Çakmak Köyü | 2 | 571 | %81,3 | AKP | %66,3 |
| Çalapverdi Köyü | 2 | 619 | %66,2 | AKP | %46,4 |
| Çarşı Mah. | 5 | 1.355 | %89,3 | AKP | %43,3 |
| Özler Köyü | 3 | 1.024 | %78,0 | AKP | %57,6 |