%45,3
AK PARTİ birinci
24.503 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eşme ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,3 ile birinci; 24.503 geçerli oy, katılım %91,6.
Kayıtlı seçmen 28.312 · Oy kullanan 25.921 (katılım %91,6) · Geçerli 24.503 · Geçersiz 1.418
Eşme İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.106 | %45,3 |
| CHP | 9.871 | %40,3 |
| MHP | 2.951 | %12,0 |
| BBP | 249 | %1,0 |
| SAADET | 127 | %0,5 |
| DP | 99 | %0,4 |
| VATAN | 52 | %0,2 |
| BTP | 48 | %0,2 |
Seçilenler
- Osman Ersoysal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Emin Toplu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Şefika Tosun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eşme mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetler Köyü | 4 | 850 | %86,8 | AKP | %55,0 |
| Akçaköy | 1 | 63 | %98,4 | CHP | %60,0 |
| Alahabalı Köyü | 1 | 184 | %95,1 | AKP | %63,3 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %63,2 |
| Araplar Köyü | 1 | 177 | %96,1 | AKP | %41,4 |
| Armutlu Köyü | 3 | 708 | %95,3 | AKP | %46,1 |
| Aydınlı Köyü | 1 | 76 | %81,6 | CHP | %63,9 |
| Ağabey Köyü | 3 | 741 | %92,9 | AKP | %55,2 |
| Balabancı Köyü | 1 | 200 | %91,5 | CHP | %49,1 |
| Bekişli Köyü | 1 | 153 | %98,7 | CHP | %79,7 |
| Bozlar Köyü | 2 | 205 | %98,1 | AKP | %68,7 |
| Caberler Köyü | 1 | 42 | %107,1 | AKP | %45,5 |
| Camili Köyü | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %75,0 |
| Cemalçavuş Köyü | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %51,4 |
| Cevizli Köyü | 1 | 93 | %95,7 | CHP | %79,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.254 | %90,2 | AKP | %49,5 |
| Davutlar Köyü | 1 | 132 | %97,7 | CHP | %57,0 |
| Delibaşlı Köyü | 1 | 183 | %96,2 | AKP | %61,1 |
| Dereköy | 2 | 370 | %91,4 | AKP | %55,4 |
| Dereli Köyü | 1 | 179 | %80,5 | AKP | %58,2 |
| Dervişli Köyü | 2 | 446 | %95,5 | AKP | %64,5 |
| Elvanlar Mah. | 6 | 1.804 | %91,0 | CHP | %48,4 |
| Emirli Köyü | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %73,6 |
| Eşmeli Köyü | 1 | 216 | %92,6 | AKP | %60,2 |
| Eşmetaş Köyü | 1 | 248 | %84,7 | MHP | %52,0 |
| Gökçukur Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %60,0 |
| Güllü Köyü | 3 | 795 | %93,8 | CHP | %54,5 |
| Güllübağ Köyü | 2 | 433 | %94,7 | CHP | %58,9 |
| Güney Köyü | 1 | 128 | %96,9 | CHP | %60,8 |
| Günyaka Köyü | 1 | 143 | %97,2 | AKP | %86,9 |
| Hamamdere Köyü | 1 | 151 | %98,0 | AKP | %67,4 |
| Hardallı Köyü | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %57,5 |
| Kandemirler Köyü | 1 | 136 | %89,7 | CHP | %44,5 |
| Karaahmetli Köyü | 3 | 932 | %96,6 | AKP | %46,6 |
| Karabacaklı Köyü | 1 | 175 | %98,3 | AKP | %56,2 |
| Karacaömerli Köyü | 1 | 106 | %96,2 | AKP | %53,6 |
| Katrancılar Köyü | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %63,6 |
| Kayalı Köyü | 2 | 557 | %93,0 | AKP | %53,7 |
| Kayapınar Köyü | 2 | 401 | %94,0 | CHP | %58,0 |
| Kazaklar Köyü | 1 | 121 | %100,0 | CHP | %74,5 |
| Keklikli Köyü | 1 | 308 | %94,5 | CHP | %50,2 |
| Kemer Mah. | 1 | 324 | %97,2 | AKP | %55,4 |
| Kıranköy | 2 | 529 | %91,3 | AKP | %45,7 |
| Kocabey Köyü | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %79,2 |
| Kolankaya Köyü | 1 | 207 | %92,8 | AKP | %55,9 |
| Konak Köyü | 1 | 204 | %95,1 | AKP | %65,1 |
| Köseler Köyü | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %68,0 |
| Köylüoğlu Köyü | 1 | 276 | %97,1 | AKP | %52,5 |
| Manavlı Köyü | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %60,7 |
| Narıncalı Köyü | 1 | 48 | %64,6 | CHP | %45,2 |
| Narlı Köyü | 1 | 153 | %96,1 | CHP | %60,3 |
| Oymalı Köyü | 1 | 197 | %98,0 | AKP | %77,5 |
| Puslu Köyü | 1 | 318 | %98,1 | AKP | %40,9 |
| Saraycık Köyü | 3 | 819 | %95,7 | AKP | %53,8 |
| Takmak Köyü | 2 | 411 | %89,8 | AKP | %44,6 |
| Uluyayla Köyü | 2 | 397 | %96,7 | AKP | %75,4 |
| Yaylaköy | 1 | 44 | %90,9 | CHP | %60,0 |
| Yeleğen-Hürriyet Mah. | 3 | 988 | %96,9 | MHP | %42,1 |
| Yeleğen-Yıldırımlar Mah. | 1 | 168 | %97,6 | CHP | %38,9 |
| Yeleğen-İstiklal Mah. | 2 | 699 | %92,6 | MHP | %46,4 |
| Yeniköy | 1 | 149 | %88,6 | CHP | %44,7 |
| Yeşilkavak Köyü | 2 | 628 | %88,5 | AKP | %44,2 |
| Çaykışla Köyü | 1 | 255 | %99,6 | AKP | %67,4 |
| Üçeylül Mah. | 6 | 1.827 | %90,5 | AKP | %50,7 |
| İsalar Köyü | 1 | 84 | %84,5 | CHP | %71,4 |
| İstasyon Mah. | 10 | 3.098 | %87,0 | CHP | %47,0 |
| Şehitalibey Mah. | 9 | 2.991 | %83,6 | CHP | %49,5 |
| Şehitli Köyü | 1 | 146 | %95,2 | CHP | %56,5 |