%36,0
CHP birinci
36.179 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zile ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %36,0 ile birinci; 36.179 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 42.287 · Oy kullanan 37.351 (katılım %88,3) · Geçerli 36.179 · Geçersiz 1.172
Zile İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 13.008 | %36,0 |
| AKP | 11.853 | %32,8 |
| MHP | 8.978 | %24,8 |
| İYİ | 1.939 | %5,4 |
| SAADET | 267 | %0,7 |
| BBP | 104 | %0,3 |
| BTP | 30 | %0,1 |
Seçilenler
- Memet Erdaş · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Kenan Can · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Rahmi Erbuğa · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Camal Ocak · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zile mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 291 | %89,0 | CHP | %89,0 |
| Acısu Köyü | 1 | 314 | %76,4 | CHP | %90,8 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %64,1 |
| Akgüller Köyü | 1 | 58 | %103,5 | CHP | %78,2 |
| Akkılıç Köyü | 1 | 136 | %96,3 | CHP | %91,3 |
| Alacamescitzir Mah. | 1 | 264 | %84,9 | CHP | %62,2 |
| Alamescitbala Mah. | 2 | 415 | %89,9 | MHP | %42,3 |
| Alayurt Köyü | 1 | 167 | %83,8 | CHP | %90,5 |
| Alıçözü Köyü | 1 | 189 | %96,3 | CHP | %75,8 |
| Alibağı Köyü | 1 | 104 | %99,0 | CHP | %71,0 |
| Alihoca Köyü | 1 | 161 | %94,4 | CHP | %95,8 |
| Alikadı Mah. | 2 | 511 | %91,6 | AKP | %49,4 |
| Armutalan Köyü | 1 | 52 | %92,3 | CHP | %81,3 |
| Ayvalı Köyü | 3 | 730 | %94,0 | AKP | %47,3 |
| Ağcakeçili Köyü | 1 | 110 | %100,9 | CHP | %86,9 |
| Ağılcık Köyü | 1 | 219 | %94,1 | AKP | %57,5 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.630 | %85,5 | AKP | %37,4 |
| Bayırköy | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %71,4 |
| Belkaya Köyü | 1 | 215 | %95,4 | AKP | %66,8 |
| Belpınar Köyü | 1 | 82 | %98,8 | CHP | %88,9 |
| Boldacı Köyü | 2 | 516 | %90,9 | AKP | %50,1 |
| Büyükaköz Köyü | 1 | 45 | %93,3 | CHP | %64,3 |
| Büyükkarayün Köyü | 1 | 136 | %94,9 | CHP | %69,0 |
| Büyükkozluca Köyü | 1 | 189 | %94,7 | AKP | %58,2 |
| Büyüközlü Köyü | 1 | 220 | %93,6 | AKP | %52,0 |
| Binbaşıoğlu Köyü | 1 | 58 | %65,5 | AKP | %76,3 |
| Cedit Mah. | 1 | 324 | %78,4 | AKP | %42,0 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 192 | %94,3 | AKP | %60,5 |
| Dutlupınar Mah. | 2 | 399 | %87,5 | AKP | %44,9 |
| Dinçerler Mah. | 3 | 789 | %86,7 | AKP | %31,5 |
| Edeköy | 1 | 301 | %83,1 | AKP | %72,4 |
| Elmacık Köyü | 1 | 64 | %92,2 | CHP | %71,2 |
| Emirören Köyü | 1 | 118 | %98,3 | CHP | %66,4 |
| Eskidağiçi Köyü | 1 | 81 | %79,0 | AKP | %62,5 |
| Eskiderbent Köyü | 1 | 115 | %90,4 | AKP | %63,6 |
| Evrenköy | 3 | 822 | %93,9 | AKP | %62,5 |
| Fatih Köyü | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %46,5 |
| Gölcük Köyü | 1 | 34 | %94,1 | CHP | %71,9 |
| Göçenli Köyü | 1 | 96 | %102,1 | CHP | %85,1 |
| Gümüşkaş Köyü | 1 | 86 | %94,2 | CHP | %76,0 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 63 | %96,8 | CHP | %71,7 |
| Güzelbeyli Köyü | 2 | 377 | %86,2 | CHP | %80,8 |
| Hacılar Köyü | 1 | 179 | %96,7 | AKP | %64,0 |
| Hacımehmet Mah. | 2 | 414 | %87,4 | MHP | %47,1 |
| Haramikışla Köyü | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %60,0 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 44 | %72,7 | AKP | %71,9 |
| Hatippınarı Köyü | 1 | 47 | %63,8 | MHP | %44,8 |
| Kahya Mah. | 5 | 1.633 | %85,8 | MHP | %43,0 |
| Karabalçık Köyü | 1 | 85 | %97,7 | CHP | %63,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 210 | %88,6 | CHP | %89,9 |
| Karakaya Köyü | 1 | 227 | %94,7 | AKP | %69,8 |
| Karakuzu Köyü | 2 | 351 | %92,0 | AKP | %68,5 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 190 | %95,3 | AKP | %72,1 |
| Karşıpınar Köyü | 1 | 171 | %75,4 | CHP | %91,5 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 149 | %83,9 | CHP | %85,4 |
| Kazılı Köyü | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %32,3 |
| Kepez Köyü | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %69,2 |
| Kervansaray Köyü | 2 | 563 | %92,4 | CHP | %76,6 |
| Kırlar Köyü | 1 | 129 | %92,3 | MHP | %47,1 |
| Kızılca Köyü | 1 | 163 | %91,4 | CHP | %83,2 |
| Korucuk Köyü | 1 | 85 | %92,9 | MHP | %55,7 |
| Kozdere Köyü | 1 | 152 | %95,4 | CHP | %92,0 |
| Koçaş Köyü | 1 | 103 | %94,2 | MHP | %43,6 |
| Kurupınar Köyü | 1 | 153 | %93,5 | CHP | %84,5 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 192 | %91,2 | CHP | %92,9 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %73,0 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 175 | %82,3 | CHP | %61,5 |
| Köylüürünü Köyü | 1 | 158 | %101,3 | AKP | %77,9 |
| Küplüce Köyü | 1 | 272 | %98,2 | CHP | %95,4 |
| Küçükaköz Köyü | 1 | 37 | %94,6 | CHP | %82,4 |
| Küçükkarayün Köyü | 1 | 72 | %94,4 | CHP | %86,6 |
| Küçükkozluca Köyü | 1 | 49 | %100,0 | CHP | %83,3 |
| Küçüközlü Köyü | 1 | 199 | %90,5 | AKP | %50,0 |
| Kireçli Köyü | 1 | 166 | %83,7 | AKP | %56,9 |
| Kislik Mah. | 2 | 569 | %88,1 | CHP | %40,5 |
| Minareikebir Mah. | 3 | 745 | %83,6 | CHP | %57,7 |
| Minareisağır Mah. | 9 | 2.759 | %86,2 | CHP | %88,0 |
| Nakkaş Mah. | 4 | 1.283 | %87,6 | AKP | %47,7 |
| Narlıkışla Köyü | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %55,0 |
| Olukman Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %77,8 |
| Orta Mah. | 2 | 416 | %90,4 | AKP | %38,9 |
| Osmanpınarı Köyü | 1 | 112 | %96,4 | AKP | %56,5 |
| Palanlı Köyü | 1 | 76 | %94,7 | CHP | %89,9 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 207 | %94,2 | MHP | %55,4 |
| Salur Köyü | 1 | 133 | %81,2 | AKP | %54,7 |
| Saraçköy | 1 | 112 | %87,5 | CHP | %89,7 |
| Savcıköy | 1 | 126 | %97,6 | CHP | %90,2 |
| Sekikışla Köyü | 1 | 46 | %87,0 | AKP | %75,0 |
| Selamet Köyü | 1 | 129 | %99,2 | AKP | %62,2 |
| Sofular Köyü | 1 | 121 | %88,4 | CHP | %81,9 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 116 | %99,1 | AKP | %54,5 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 43 | %72,1 | AKP | %61,3 |
| Taşkıran Köyü | 1 | 125 | %94,4 | CHP | %82,8 |
| Temecük Köyü | 1 | 162 | %93,8 | CHP | %92,6 |
| Turgutalp Köyü | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %74,0 |
| Uzunköy | 1 | 163 | %86,5 | CHP | %73,1 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %82,3 |
| Uğurluören Köyü | 1 | 34 | %85,3 | MHP | %65,5 |
| Yalınyazı Köyü | 2 | 470 | %88,1 | CHP | %72,7 |
| Yalnızköy | 1 | 98 | %70,4 | CHP | %75,0 |
| Yapalak Köyü | 1 | 203 | %94,6 | AKP | %60,1 |
| Yaraş Köyü | 1 | 89 | %83,2 | AKP | %71,6 |
| Yaylakent Köyü | 1 | 175 | %96,0 | CHP | %85,6 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 144 | %91,0 | CHP | %92,1 |
| Yenidağiçi Köyü | 1 | 155 | %89,7 | CHP | %86,6 |
| Yeniderbent Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %47,4 |
| Yeniköy | 1 | 104 | %88,5 | CHP | %84,8 |
| Yeşilce Köyü | 1 | 188 | %92,0 | AKP | %71,0 |
| Yıldıztepe Köyü | 2 | 679 | %89,7 | MHP | %61,4 |
| Yunusemre Mah. | 23 | 6.637 | %84,5 | AKP | %31,8 |
| Yücepınar Köyü | 1 | 36 | %94,4 | CHP | %77,4 |
| Yünlük Köyü | 1 | 274 | %86,1 | AKP | %70,3 |
| Zincirli Ülya Mah. | 2 | 450 | %90,0 | AKP | %52,3 |
| Zincirlisüfla Mah. | 5 | 1.293 | %89,2 | AKP | %46,4 |
| Çakırcalı Köyü | 1 | 93 | %75,3 | CHP | %92,7 |
| Çamdere Köyü | 1 | 65 | %101,5 | CHP | %81,5 |
| Çapak Köyü | 1 | 106 | %96,2 | CHP | %65,0 |
| Çayırköy | 1 | 290 | %94,1 | CHP | %91,6 |
| Çayıroluğu Köyü | 1 | 47 | %100,0 | AKP | %83,0 |
| Çeltek Köyü | 1 | 199 | %91,5 | MHP | %48,0 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 113 | %77,9 | CHP | %67,8 |
| Çiçekpınarı Köyü | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %75,0 |
| Özyurt Köyü | 1 | 133 | %98,5 | AKP | %45,8 |
| Ütük Köyü | 1 | 80 | %97,5 | CHP | %61,3 |
| Üyük Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %67,1 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 207 | %82,6 | CHP | %83,0 |
| Üçköy | 1 | 116 | %94,0 | AKP | %72,3 |
| İmirtolu Köyü | 1 | 157 | %94,9 | CHP | %88,5 |
| İstasyon Mah. | 2 | 411 | %92,2 | CHP | %61,1 |
| İğdir Köyü | 1 | 197 | %94,4 | AKP | %33,7 |
| Şeyhali Mah. | 11 | 2.860 | %83,8 | CHP | %36,5 |
| Şeyhkolu Mah. | 2 | 474 | %90,9 | AKP | %46,4 |
| Şeyhköy | 1 | 104 | %85,6 | CHP | %90,8 |
| Şeyhnusrettin Köyü | 1 | 63 | %106,4 | AKP | %54,6 |