%42,5
AK PARTİ birinci
51.534 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turhal ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,5 ile birinci; 51.534 geçerli oy, katılım %88,1.
Kayıtlı seçmen 60.426 · Oy kullanan 53.207 (katılım %88,1) · Geçerli 51.534 · Geçersiz 1.673
Turhal İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 21.877 | %42,5 |
| CHP | 14.616 | %28,4 |
| MHP | 9.381 | %18,2 |
| İYİ | 4.401 | %8,5 |
| SAADET | 605 | %1,2 |
| BBP | 374 | %0,7 |
| DP | 147 | %0,3 |
| DSP | 107 | %0,2 |
| BTP | 26 | %0,1 |
Seçilenler
- Bahattin Çinpolat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Kepceli · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Fikri İyimaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Yaşar Soylu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mehmet Yıldırım · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Turhal mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 66 | %84,9 | AKP | %50,0 |
| Akçatarla Köyü | 1 | 184 | %96,2 | CHP | %79,3 |
| Arapören Köyü | 1 | 120 | %100,0 | AKP | %59,2 |
| Arzupınarı Köyü | 1 | 126 | %85,7 | AKP | %62,3 |
| Ataköy | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %82,1 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 172 | %96,5 | CHP | %68,1 |
| Ağcaşar Köyü | 1 | 110 | %91,8 | CHP | %91,8 |
| Bahar Mah. | 2 | 679 | %91,9 | CHP | %44,9 |
| Bahçebaşı Köyü | 1 | 139 | %88,5 | MHP | %47,4 |
| Bağlarpınarı Köyü | 1 | 35 | %77,1 | AKP | %59,3 |
| Borsa Mah. | 2 | 363 | %87,9 | CHP | %69,8 |
| Boyacılar Mah. | 4 | 1.189 | %91,2 | AKP | %59,6 |
| Buzluk Köyü | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %43,2 |
| Camikebir Mah. | 3 | 728 | %85,6 | AKP | %40,7 |
| Celal Mah. | 3 | 1.004 | %84,7 | AKP | %43,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 27 | 8.807 | %84,0 | AKP | %38,6 |
| Dazya Köyü | 1 | 187 | %92,5 | AKP | %52,0 |
| Derbentçi Köyü | 1 | 145 | %93,8 | CHP | %71,8 |
| Dökmetepe Köyü | 2 | 353 | %95,5 | AKP | %54,9 |
| Elalmış Köyü | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %34,4 |
| Emek Mah. | 4 | 1.215 | %82,0 | AKP | %57,7 |
| Erenli Köyü | 1 | 56 | %78,6 | CHP | %88,4 |
| Eriklitekke Köyü | 1 | 119 | %96,6 | CHP | %86,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 1.002 | %87,8 | CHP | %47,7 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 4 | 1.162 | %91,9 | AKP | %53,4 |
| Gökdere Köyü | 2 | 365 | %96,7 | AKP | %64,5 |
| Gündoğdu Mah. | 2 | 683 | %92,0 | CHP | %73,5 |
| Güneş Mah. | 1 | 348 | %93,4 | CHP | %61,5 |
| Gürsel Mah. | 2 | 631 | %87,8 | CHP | %62,1 |
| Hacılar Mah. | 2 | 613 | %94,1 | AKP | %77,7 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.145 | %90,0 | CHP | %64,5 |
| Hamide Köyü | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %66,1 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 99 | %98,0 | CHP | %69,1 |
| Kalaycık Köyü | 1 | 320 | %91,6 | AKP | %34,3 |
| Kamalı Köyü | 1 | 146 | %95,2 | AKP | %83,3 |
| Kargın Köyü | 1 | 62 | %90,3 | CHP | %67,9 |
| Kat Köyü | 4 | 1.071 | %92,1 | AKP | %68,4 |
| Kayacık Mah. | 4 | 1.286 | %86,8 | AKP | %53,4 |
| Kazancı Köyü | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %62,7 |
| Kazım Karabekir Mah. | 6 | 1.984 | %87,4 | AKP | %60,3 |
| Kızkayası Köyü | 1 | 344 | %95,6 | MHP | %47,1 |
| Koruluk Köyü | 1 | 185 | %96,2 | AKP | %66,7 |
| Kova Mah. | 3 | 1.005 | %88,6 | AKP | %47,1 |
| Kuytul Köyü | 1 | 185 | %97,8 | CHP | %87,2 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 12 | %91,7 | AKP | %60,0 |
| Kuşoturağı Köyü | 1 | 199 | %91,5 | AKP | %59,8 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mah. | 6 | 1.982 | %81,3 | AKP | %37,6 |
| Mevlana Mah. | 5 | 1.510 | %84,7 | AKP | %52,4 |
| Meydan Mah. | 4 | 1.081 | %87,9 | CHP | %43,4 |
| Müftü Mah. | 6 | 1.988 | %86,9 | AKP | %51,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 14 | 4.278 | %84,3 | AKP | %43,7 |
| Necipköy | 2 | 597 | %92,0 | AKP | %74,4 |
| Nurkavak Mah. | 2 | 626 | %85,5 | AKP | %37,5 |
| Ormanözü Köyü | 1 | 211 | %98,1 | CHP | %78,5 |
| Osmangazi Mah. | 9 | 2.795 | %82,1 | AKP | %42,1 |
| Pazar Mah. | 2 | 401 | %94,8 | AKP | %60,2 |
| Ray Mah. | 4 | 1.185 | %90,2 | CHP | %86,2 |
| Samurçay Köyü | 1 | 139 | %100,7 | CHP | %89,8 |
| Sarıkaya Köyü | 2 | 368 | %95,7 | AKP | %53,8 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 39 | %105,1 | MHP | %58,5 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %44,2 |
| Tatlıcak Köyü | 2 | 467 | %95,3 | MHP | %59,5 |
| Taşlıhüyük Köyü | 1 | 63 | %84,1 | MHP | %42,9 |
| Ulutepe Köyü | 2 | 523 | %93,9 | CHP | %84,8 |
| Uluöz Köyü | 1 | 130 | %88,5 | MHP | %67,5 |
| Varvara Mah. | 3 | 932 | %88,6 | CHP | %50,6 |
| Yavuz Selim Mah. | 7 | 2.229 | %82,5 | AKP | %38,3 |
| Yazıtepe Köyü | 3 | 786 | %97,2 | AKP | %71,4 |
| Yağlıalan Köyü | 1 | 196 | %99,0 | AKP | %54,5 |
| Yeniceler Köyü | 1 | 150 | %98,7 | CHP | %83,8 |
| Yeniköy | 1 | 211 | %91,9 | CHP | %46,5 |
| Yenisu Köyü | 3 | 739 | %92,8 | CHP | %93,6 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 59 | %101,7 | CHP | %59,3 |
| Yeşilırmak Mah. | 2 | 426 | %90,1 | CHP | %51,1 |
| Yunus Emre Mah. | 6 | 1.875 | %88,7 | AKP | %50,2 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 320 | %95,0 | AKP | %73,2 |
| Çarıksız Köyü | 1 | 109 | %101,8 | AKP | %40,4 |
| Çayıraltı Köyü | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %50,7 |
| Çaylı Köyü | 3 | 714 | %89,6 | CHP | %89,5 |
| Çevlikler Mah. | 4 | 1.223 | %92,2 | CHP | %42,2 |
| Çivril Köyü | 2 | 514 | %93,0 | AKP | %69,0 |
| Üçyol Köyü | 2 | 590 | %96,4 | AKP | %77,4 |
| Şatıroba Köyü | 1 | 197 | %93,4 | AKP | %51,9 |
| Şenyurt-Asarcık Mah. | 2 | 458 | %93,0 | MHP | %51,1 |
| Şenyurt-Karaevli Mah. | 1 | 308 | %95,1 | AKP | %47,8 |
| Şenyurt-Ortaköy Mah. | 2 | 381 | %92,9 | AKP | %64,5 |
| Şenyurt-Üçgözen Mah. | 2 | 477 | %94,8 | AKP | %66,9 |