%46,5
AK PARTİ birinci
114.860 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tokat Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,5 ile birinci; 114.860 geçerli oy, katılım %87,7.
Kayıtlı seçmen 134.752 · Oy kullanan 118.171 (katılım %87,7) · Geçerli 114.860 · Geçersiz 3.311
Tokat Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 53.458 | %46,5 |
| MHP | 31.129 | %27,1 |
| CHP | 13.538 | %11,8 |
| İYİ | 12.870 | %11,2 |
| SAADET | 2.223 | %1,9 |
| BBP | 1.051 | %0,9 |
| DP | 243 | %0,2 |
| HDP | 151 | %0,1 |
| BTP | 138 | %0,1 |
| VATAN | 59 | %0,1 |
Seçilenler
- Erol Duyum · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ömer Elibol · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Veli Gökyıldız · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Kaya Çakırtaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Salih Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ahmet Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tokat Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 126 | %100,0 | CHP | %45,8 |
| Ahmetalan Köyü | 1 | 195 | %99,0 | CHP | %74,7 |
| Akbelen Köyü | 2 | 480 | %92,7 | AKP | %64,8 |
| Akdeğirmen Mah. | 5 | 1.412 | %83,1 | AKP | %48,1 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 320 | %90,0 | CHP | %75,3 |
| Akyurt Köyü | 1 | 125 | %99,2 | AKP | %53,1 |
| Alanköy | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %60,5 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 180 | %97,2 | AKP | %60,3 |
| Altıyüzevler Mah. | 9 | 2.798 | %81,5 | AKP | %44,8 |
| Aluç Köyü | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %84,5 |
| Alipaşa Mah. | 6 | 2.028 | %83,8 | AKP | %47,1 |
| Avlunlar Köyü | 1 | 314 | %91,4 | AKP | %57,5 |
| Avşarağzı Köyü | 1 | 105 | %101,9 | AKP | %70,7 |
| Aydınca Köyü | 1 | 114 | %96,5 | AKP | %61,8 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 125 | %100,0 | CHP | %69,7 |
| Aşağıfırındere Köyü | 1 | 222 | %96,9 | AKP | %52,1 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.577 | %85,0 | AKP | %49,0 |
| Bakışlı Köyü | 2 | 372 | %95,7 | AKP | %66,9 |
| Ballıdere Köyü | 1 | 166 | %95,2 | CHP | %62,3 |
| Batmantaş Köyü | 1 | 112 | %74,1 | MHP | %45,6 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 247 | %97,2 | AKP | %59,5 |
| Bedestenlioğlu Mah. | 4 | 1.069 | %86,7 | AKP | %48,7 |
| Bedirkale Köyü | 1 | 279 | %100,0 | AKP | %45,4 |
| Beşören Köyü | 1 | 269 | %99,6 | AKP | %72,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 136 | %97,1 | AKP | %82,2 |
| Bulaköy | 1 | 126 | %98,4 | AKP | %71,3 |
| Büyük Bağlar Köyü | 1 | 290 | %97,9 | AKP | %56,4 |
| Büyük Beybağı Mah. | 8 | 2.465 | %85,3 | AKP | %53,0 |
| Büyükyıldız Köyü | 3 | 893 | %94,1 | AKP | %72,4 |
| Binecek Köyü | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %67,6 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 535 | %90,7 | AKP | %50,0 |
| Cemalettin Mah. | 3 | 836 | %91,6 | AKP | %55,1 |
| Dayılıhacı Köyü | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %78,7 |
| Dedeli Köyü | 1 | 342 | %99,4 | AKP | %70,0 |
| Derbent Mah. | 5 | 1.624 | %89,2 | AKP | %56,6 |
| Dereağzı Köyü | 1 | 64 | %100,0 | AKP | %51,6 |
| Derekışla Köyü | 1 | 89 | %100,0 | AKP | %59,3 |
| Dereyaka Köyü | 1 | 323 | %98,1 | AKP | %61,2 |
| Devegörmez Mah. | 11 | 3.620 | %87,1 | AKP | %55,9 |
| Dodurga Köyü | 1 | 87 | %78,2 | CHP | %83,8 |
| Doğancıbağları Mah. | 2 | 374 | %94,1 | AKP | %61,9 |
| Doğukent Mah. | 7 | 2.342 | %83,4 | AKP | %48,6 |
| Döllük Köyü | 1 | 299 | %98,0 | CHP | %79,5 |
| Efeköy | 1 | 204 | %98,5 | AKP | %64,8 |
| Ekincik Köyü | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %62,2 |
| Emirseyit-Bahçelievler Mah. | 3 | 746 | %98,0 | AKP | %37,1 |
| Emirseyit-Bozatalan Mah. | 2 | 529 | %96,4 | MHP | %69,3 |
| Emirseyit-Güneşli Mah. | 1 | 334 | %95,5 | AKP | %42,3 |
| Erenler Mah. | 5 | 1.428 | %86,9 | AKP | %50,3 |
| Esentepe Mah. | 29 | 9.819 | %84,4 | AKP | %51,8 |
| Eskiköy | 1 | 80 | %100,0 | CHP | %53,9 |
| Eze Köyü | 2 | 441 | %94,6 | AKP | %49,4 |
| Gaziosmanpaşa Köyü | 1 | 206 | %92,7 | AKP | %60,4 |
| Geyras Mah. | 1 | 318 | %95,9 | AKP | %43,2 |
| Gezirlik Mah. | 3 | 813 | %89,7 | AKP | %48,6 |
| Gökdere Köyü | 1 | 217 | %92,6 | AKP | %57,0 |
| Gökçe Köyü | 1 | 118 | %103,4 | AKP | %59,5 |
| Gökçeyol Köyü | 2 | 399 | %94,0 | AKP | %65,1 |
| Gölcük Köyü | 1 | 56 | %75,0 | AKP | %65,0 |
| Gözova Köyü | 3 | 731 | %96,2 | AKP | %63,3 |
| Gülbaharhatun Mah. | 13 | 4.375 | %81,8 | AKP | %38,8 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 136 | %96,3 | AKP | %57,8 |
| Gümenek Köyü | 1 | 310 | %98,7 | AKP | %55,5 |
| Günevi Köyü | 2 | 430 | %96,5 | CHP | %88,3 |
| Güneşli Mah. | 5 | 1.409 | %86,4 | AKP | %42,9 |
| Günçalı Köyü | 1 | 295 | %89,5 | CHP | %88,9 |
| Güryıldız-Ali Yücel Mah. | 1 | 349 | %94,0 | MHP | %48,4 |
| Güryıldız-Bahçelievler Mah. | 2 | 392 | %95,7 | MHP | %46,5 |
| Güryıldız-Kanalaltı Mah. | 1 | 194 | %97,9 | AKP | %64,2 |
| Güryıldız-Küçükyıldız Mah. | 1 | 320 | %96,3 | AKP | %56,2 |
| Güryıldız-Şht.Abdullah Özer Mah. | 2 | 484 | %96,9 | MHP | %51,3 |
| Güzelce Köyü | 1 | 263 | %95,8 | CHP | %85,4 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 144 | %83,3 | AKP | %76,3 |
| Güğümlü Köyü | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %58,9 |
| Halilalan Köyü | 1 | 41 | %112,2 | CHP | %32,6 |
| Hanpınar Köyü | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %52,0 |
| Hasanbaba Köyü | 1 | 152 | %97,4 | AKP | %62,6 |
| Hocaahmet Mah. | 3 | 993 | %88,9 | AKP | %53,5 |
| Kabakboğazı Köyü | 1 | 99 | %85,9 | AKP | %66,7 |
| Kabe-İ Mescid Mah. | 2 | 527 | %83,7 | AKP | %51,6 |
| Kadıvakfı Köyü | 1 | 269 | %97,8 | AKP | %56,3 |
| Kaleardı Mah. | 4 | 1.196 | %85,7 | AKP | %34,7 |
| Karakaya Köyü | 1 | 178 | %94,4 | CHP | %73,2 |
| Kargın Köyü | 1 | 49 | %77,6 | İYİ | %42,1 |
| Kargıncık Köyü | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %63,6 |
| Karşıyaka Mah. | 28 | 9.430 | %83,3 | AKP | %41,6 |
| Kaşıkcıbağları Mah. | 5 | 1.567 | %83,5 | AKP | %41,9 |
| Kemalpaşa Köyü | 3 | 825 | %85,0 | CHP | %69,2 |
| Kemer Mah. | 2 | 690 | %88,6 | AKP | %53,5 |
| Kervansaray Köyü | 1 | 184 | %94,0 | AKP | %57,7 |
| Keşlik Köyü | 1 | 264 | %96,6 | AKP | %76,8 |
| Kızık Köyü | 2 | 523 | %93,7 | AKP | %76,8 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %69,0 |
| Kızılköy | 2 | 470 | %94,7 | CHP | %81,5 |
| Kızılöz Köyü | 1 | 271 | %98,9 | AKP | %58,7 |
| Kocacık Köyü | 1 | 289 | %97,2 | CHP | %67,6 |
| Kömeç Köyü | 2 | 502 | %94,2 | MHP | %45,8 |
| Kümbet Mah. | 7 | 2.380 | %84,8 | AKP | %46,9 |
| Küçük Bağlar Köyü | 3 | 748 | %95,2 | AKP | %57,4 |
| Küçükbey Bağı Mah. | 5 | 1.705 | %84,7 | AKP | %48,7 |
| Killik Köyü | 1 | 101 | %101,0 | CHP | %65,7 |
| Madas Köyü | 2 | 458 | %96,1 | AKP | %52,6 |
| Mahmutpaşa Mah. | 12 | 4.138 | %86,1 | AKP | %51,8 |
| Mehmetpaşa Mah. | 6 | 2.026 | %88,5 | AKP | %52,0 |
| Musullu Köyü | 1 | 44 | %81,8 | CHP | %52,8 |
| Mülkköy | 1 | 158 | %96,8 | AKP | %66,9 |
| Nebiköy | 1 | 302 | %95,7 | CHP | %88,8 |
| Ormanbeyli Köyü | 3 | 797 | %96,1 | AKP | %49,2 |
| Ortaören Köyü | 2 | 509 | %92,7 | AKP | %65,0 |
| Oğulbey Mah. | 3 | 719 | %85,5 | CHP | %48,7 |
| Perakende Mah. | 10 | 3.212 | %87,3 | AKP | %47,1 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %63,4 |
| Sarıtarla Köyü | 1 | 19 | %73,7 | AKP | %57,1 |
| Semerci Köyü | 3 | 759 | %99,1 | AKP | %74,2 |
| Semerkant Mah. | 5 | 1.536 | %83,6 | AKP | %45,6 |
| Sevindik Köyü | 1 | 57 | %86,0 | AKP | %50,0 |
| Seyitnecmettin Mah. | 3 | 717 | %92,8 | AKP | %55,9 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 76 | %86,8 | CHP | %61,5 |
| Soğukpınar Mah. | 10 | 3.415 | %86,3 | AKP | %50,1 |
| Söngüt Köyü | 1 | 326 | %93,3 | AKP | %68,2 |
| Tahtoba Köyü | 2 | 380 | %95,0 | AKP | %65,5 |
| Taşlıçiftlik Köyü | 2 | 679 | %91,8 | AKP | %45,6 |
| Tekneli Köyü | 1 | 36 | %94,4 | AKP | %36,4 |
| Topçam Mah. | 13 | 4.457 | %84,5 | AKP | %48,7 |
| Topçubağı Mah. | 5 | 1.598 | %87,9 | AKP | %57,3 |
| Ulaş Köyü | 2 | 472 | %96,6 | AKP | %60,9 |
| Uğrak Köyü | 1 | 147 | %93,2 | AKP | %59,9 |
| Yakacık Köyü | 1 | 209 | %92,3 | AKP | %68,3 |
| Yarahmet Mah. | 3 | 985 | %82,8 | AKP | %50,6 |
| Yatmış Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %56,6 |
| Yayladalı Köyü | 2 | 406 | %95,3 | AKP | %62,2 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 306 | %98,7 | AKP | %69,2 |
| Yağmurlu Köyü | 2 | 574 | %91,3 | CHP | %75,4 |
| Yelpe Köyü | 1 | 331 | %95,5 | AKP | %56,5 |
| Yeni Mah. | 15 | 5.016 | %83,4 | AKP | %37,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 59 | %88,1 | AKP | %59,6 |
| Yeniyurt Mah. | 3 | 958 | %84,5 | AKP | %38,1 |
| Yeşilırmak Mah. | 22 | 7.633 | %82,6 | CHP | %35,7 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 440 | %93,9 | AKP | %38,4 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 119 | %85,7 | AKP | %71,7 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 250 | %99,2 | AKP | %70,0 |
| Çamağzı Köyü | 1 | 331 | %96,4 | AKP | %50,3 |
| Çamdere Köyü | 1 | 278 | %98,2 | AKP | %64,3 |
| Çamlıbel-Akın Mah. | 2 | 543 | %96,9 | AKP | %56,5 |
| Çamlıbel-Aktepe Mah. | 2 | 469 | %95,3 | CHP | %33,5 |
| Çamlıbel-Behram Mah. | 1 | 192 | %97,9 | MHP | %50,8 |
| Çamlıbel-Karasu Mah. | 2 | 442 | %91,6 | AKP | %40,8 |
| Çamlıbel-Yunusemre Mah. | 1 | 282 | %98,9 | MHP | %48,9 |
| Çamlıbel-Çekerek Mah. | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %35,0 |
| Çamlık Köyü | 1 | 99 | %96,0 | AKP | %67,4 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 3 | 815 | %98,2 | MHP | %64,6 |
| Çat-Karşıyaka Mah. | 3 | 832 | %97,4 | AKP | %61,4 |
| Çat-Merkez Mah. | 2 | 653 | %101,1 | MHP | %50,9 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 42 | %81,0 | CHP | %73,5 |
| Çay Mah. | 7 | 2.174 | %89,1 | AKP | %62,4 |
| Çayören Köyü | 1 | 76 | %88,2 | MHP | %53,0 |
| Çerdiğin Köyü | 1 | 289 | %96,9 | CHP | %79,1 |
| Çerçi Köyü | 2 | 635 | %98,0 | CHP | %42,2 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 208 | %87,5 | AKP | %76,2 |
| Çökelikkışla Köyü | 1 | 135 | %97,8 | AKP | %86,3 |
| Çördük Köyü | 1 | 173 | %100,0 | AKP | %68,6 |
| Çöreğibüyük Köyü | 1 | 298 | %97,3 | CHP | %68,4 |
| Örtmeliönü Mah. | 4 | 1.123 | %88,7 | AKP | %47,5 |
| İhsaniye Köyü | 1 | 41 | %80,5 | AKP | %77,4 |
| Şehitler Köyü | 1 | 116 | %101,7 | CHP | %87,6 |
| Şenköy | 1 | 281 | %93,6 | CHP | %76,8 |