%47,8
AK PARTİ birinci
24.323 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reşadiye ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %47,8 ile birinci; 24.323 geçerli oy, katılım %83,8.
Kayıtlı seçmen 30.353 · Oy kullanan 25.436 (katılım %83,8) · Geçerli 24.323 · Geçersiz 1.113
Reşadiye İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.621 | %47,8 |
| MHP | 6.766 | %27,8 |
| CHP | 4.327 | %17,8 |
| BBP | 1.255 | %5,2 |
| SAADET | 281 | %1,2 |
| BTP | 73 | %0,3 |
Seçilenler
- Yusuf Avşar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Emre Erdoğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ali Erdem · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Reşadiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahmanlı Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %54,6 |
| Akdoğmuş Köyü | 1 | 63 | %74,6 | AKP | %47,8 |
| Akçakolay Mah. | 1 | 95 | %109,5 | AKP | %41,0 |
| Altıparmak Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %75,3 |
| Baydarlı-Gökcesüleymanlı Mah. | 1 | 86 | %75,6 | AKP | %54,8 |
| Baydarlı-Gündoğdu Mah. | 2 | 354 | %74,9 | AKP | %49,4 |
| Baydarlı-Medrese Mah. | 2 | 447 | %76,1 | AKP | %67,1 |
| Baydarlı-Merkez Mah. | 2 | 644 | %75,9 | AKP | %63,8 |
| Baydarlı-Yükseliş Mah. | 2 | 467 | %80,1 | AKP | %58,8 |
| Bayırbaşı Köyü | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %65,4 |
| Bağdatlı Köyü | 1 | 32 | %100,0 | MHP | %50,0 |
| Bereketli-Eskituraç Mah. | 2 | 453 | %87,9 | AKP | %50,4 |
| Bereketli-Hebüllü Mah. | 2 | 383 | %92,4 | AKP | %61,7 |
| Bereketli-Kayalık Mah. | 2 | 493 | %86,0 | MHP | %58,0 |
| Bereketli-Orta Mah. | 2 | 549 | %75,4 | MHP | %71,3 |
| Bereketli-Yeni Mah. | 2 | 498 | %70,3 | MHP | %68,6 |
| Bereketli-Çakraz Mah. | 3 | 731 | %90,0 | AKP | %54,2 |
| Beşdere Köyü | 1 | 75 | %70,7 | CHP | %60,9 |
| Bostankolu Köyü | 1 | 141 | %97,9 | CHP | %47,3 |
| Bozçalı-Gerdengeç Mah. | 1 | 140 | %82,9 | MHP | %72,3 |
| Bozçalı-Hacı Abidin Mah. | 1 | 325 | %90,5 | MHP | %54,4 |
| Bozçalı-Işıklar Mah. | 2 | 494 | %90,7 | AKP | %68,8 |
| Bozçalı-Nizam Mah. | 2 | 588 | %89,3 | AKP | %74,5 |
| Bozçalı-Orta Mah. | 2 | 495 | %89,9 | MHP | %46,4 |
| Bozçalı-Zafer Mah. | 1 | 336 | %92,0 | AKP | %57,2 |
| Büşürüm Köyü | 2 | 510 | %74,9 | CHP | %87,7 |
| Cimitekke-Alpler Mah. | 1 | 344 | %93,3 | MHP | %54,3 |
| Cimitekke-Cimisadi Mah. | 2 | 362 | %93,4 | MHP | %50,2 |
| Cimitekke-Erenler Mah. | 2 | 493 | %92,3 | MHP | %54,2 |
| Cimitekke-Halaçlı Mah. | 2 | 373 | %89,3 | AKP | %49,5 |
| Cimitekke-Kavaklıdere Mah. | 2 | 502 | %85,1 | AKP | %51,7 |
| Cimitekke-Keteniği Mah. | 2 | 528 | %91,1 | AKP | %63,3 |
| Cimitekke-Çamlık Mah. | 1 | 162 | %90,7 | AKP | %65,3 |
| Dalpınar Köyü | 1 | 36 | %83,3 | AKP | %90,0 |
| Danişment Köyü | 1 | 41 | %82,9 | AKP | %93,6 |
| Darıdere Köyü | 1 | 310 | %96,5 | AKP | %67,6 |
| Demircili Köyü | 1 | 345 | %47,8 | AKP | %70,9 |
| Dolay Köyü | 1 | 41 | %82,9 | CHP | %64,7 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 205 | %95,1 | AKP | %57,7 |
| Dutdibi Köyü | 1 | 68 | %57,4 | AKP | %85,3 |
| Döllük Köyü | 1 | 66 | %86,4 | CHP | %90,6 |
| Elmacık Köyü | 2 | 351 | %76,1 | AKP | %85,0 |
| Emirşeyhyakup Mah. | 1 | 199 | %90,5 | CHP | %30,0 |
| Esenköy | 1 | 66 | %86,4 | CHP | %89,1 |
| Eymir Köyü | 1 | 72 | %48,6 | AKP | %74,3 |
| Eyüp Köyü | 1 | 150 | %89,3 | AKP | %90,7 |
| Gurbetli Köyü | 1 | 24 | %50,0 | AKP | %83,3 |
| Gökköy | 1 | 79 | %68,4 | CHP | %55,6 |
| Gölburnu Köyü | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %89,7 |
| Göllüköy | 1 | 190 | %93,2 | AKP | %58,7 |
| Gülkonak Köyü | 1 | 66 | %50,0 | AKP | %72,7 |
| Güllüce Köyü | 1 | 91 | %86,8 | CHP | %69,2 |
| Güneygölcük Köyü | 1 | 43 | %79,1 | AKP | %97,1 |
| Güvenlik Köyü | 1 | 114 | %77,2 | MHP | %77,2 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %83,8 |
| Hasanşeyh-Gündoğan Mah. | 1 | 266 | %85,0 | AKP | %78,2 |
| Hasanşeyh-Gürpınar Mah. | 1 | 280 | %76,8 | AKP | %70,9 |
| Hasanşeyh-Hasangazi Mah. | 2 | 371 | %55,8 | AKP | %61,3 |
| Hasanşeyh-Keçiköy Mah. | 1 | 290 | %55,2 | AKP | %62,1 |
| Hasanşeyh-Tahirbey Mah. | 2 | 389 | %58,9 | AKP | %55,5 |
| Hasanşeyh-Uluköy Mah. | 1 | 209 | %73,7 | AKP | %63,8 |
| Hasanşeyh-Şeyhlioğlu Mah. | 2 | 524 | %69,7 | AKP | %48,4 |
| Kabalı Köyü | 1 | 243 | %94,2 | CHP | %41,8 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 81 | %91,4 | AKP | %52,7 |
| Karacaağaç Köyü | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %81,5 |
| Karataş Köyü | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %63,0 |
| Karlıyayla Köyü | 1 | 212 | %79,7 | AKP | %50,0 |
| Karşıkent Köyü | 1 | 208 | %92,3 | CHP | %91,2 |
| Kayalık Mah. | 3 | 967 | %90,3 | CHP | %41,4 |
| Kaşpınar Köyü | 1 | 51 | %54,9 | AKP | %85,7 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 339 | %81,4 | AKP | %56,5 |
| Konakköy | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %42,3 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.738 | %83,7 | AKP | %40,2 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 236 | %92,0 | AKP | %54,3 |
| Kuzbağı Köyü | 1 | 234 | %74,8 | AKP | %59,7 |
| Kuzgölcük Köyü | 1 | 42 | %81,0 | AKP | %90,6 |
| Köklü Köyü | 1 | 107 | %92,5 | AKP | %62,5 |
| Muratkaya Köyü | 1 | 137 | %67,2 | AKP | %53,9 |
| Nebişeyh Köyü | 1 | 272 | %66,9 | AKP | %63,4 |
| Osmaniye Mah. | 4 | 1.233 | %84,4 | AKP | %36,2 |
| Saraykışla Köyü | 1 | 336 | %87,2 | CHP | %80,6 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 118 | %85,6 | AKP | %43,3 |
| Sazak Köyü | 2 | 380 | %90,8 | CHP | %90,3 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 343 | %90,1 | CHP | %78,0 |
| Taşlıca Köyü | 2 | 458 | %93,9 | AKP | %56,8 |
| Toklar Köyü | 1 | 307 | %86,3 | CHP | %82,6 |
| Tozanlıfındıcak Köyü | 1 | 130 | %88,5 | AKP | %66,4 |
| Umurca Köyü | 1 | 251 | %85,3 | AKP | %69,6 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 107 | %88,8 | AKP | %66,7 |
| Yağsiyan Köyü | 1 | 243 | %93,0 | AKP | %58,1 |
| Yenituraç Köyü | 1 | 17 | %64,7 | AKP | %81,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 123 | %95,9 | CHP | %67,9 |
| Yolüstü Köyü | 2 | 411 | %81,0 | AKP | %85,4 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 78 | %91,0 | AKP | %85,9 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 96 | %89,6 | CHP | %62,7 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 79 | %68,4 | AKP | %85,2 |
| Çakmak Köyü | 1 | 113 | %94,7 | AKP | %71,7 |
| Çambalı Köyü | 1 | 119 | %74,8 | AKP | %72,4 |
| Çamlıca Mah. | 3 | 744 | %86,2 | AKP | %34,1 |
| Çamlıkaya Köyü | 1 | 255 | %83,9 | AKP | %51,5 |
| Çatköy | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %74,3 |
| Çavuşbeyli Köyü | 1 | 80 | %97,5 | AKP | %64,3 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 253 | %87,8 | CHP | %83,3 |
| Çermik Mah. | 4 | 1.386 | %88,6 | AKP | %37,0 |
| Çevrecik Köyü | 2 | 453 | %85,2 | CHP | %88,5 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 113 | %56,6 | AKP | %75,0 |
| Özen Köyü | 1 | 31 | %87,1 | CHP | %57,7 |
| Özlüce Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %80,8 |
| İbrahimşeyh Köyü | 1 | 172 | %90,7 | AKP | %55,9 |
| İslamlı Köyü | 1 | 106 | %87,7 | AKP | %68,5 |
| İsmailiye Köyü | 1 | 292 | %91,4 | AKP | %70,9 |