%46,7
AK PARTİ birinci
40.731 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niksar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,7 ile birinci; 40.731 geçerli oy, katılım %88,0.
Kayıtlı seçmen 49.023 · Oy kullanan 43.137 (katılım %88,0) · Geçerli 40.731 · Geçersiz 2.406
Niksar İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 19.022 | %46,7 |
| CHP | 11.002 | %27,0 |
| MHP | 9.225 | %22,7 |
| SAADET | 805 | %2,0 |
| BBP | 536 | %1,3 |
| BTP | 141 | %0,4 |
Seçilenler
- Sadullah Karataş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şahin Günseren · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Kamil Yıldırım · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Atalay Karahan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niksar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 4 | 1.338 | %84,6 | AKP | %50,7 |
| Akgüney Köyü | 1 | 164 | %94,5 | CHP | %87,2 |
| Akıncı Köyü | 1 | 143 | %93,7 | AKP | %52,6 |
| Akpınar Mah. | 1 | 259 | %93,1 | AKP | %41,4 |
| Araköy | 1 | 116 | %96,6 | CHP | %77,5 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 198 | %96,0 | AKP | %70,1 |
| Arıpınar Köyü | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %83,9 |
| Arpaören Köyü | 1 | 310 | %95,5 | AKP | %65,7 |
| Asar Köyü | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %60,9 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 354 | %98,3 | AKP | %55,4 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 107 | %95,3 | CHP | %74,4 |
| Ayvaz Mah. | 3 | 861 | %81,5 | AKP | %39,1 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.254 | %83,6 | AKP | %50,6 |
| Bayraktepe Köyü | 1 | 130 | %76,2 | AKP | %75,8 |
| Bağlar Mah. | 5 | 1.668 | %83,6 | AKP | %38,2 |
| Bengiler Mah. | 4 | 1.124 | %80,8 | AKP | %48,0 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 172 | %93,6 | AKP | %72,8 |
| Boyluca Köyü | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %67,5 |
| Bozcaarmut Köyü | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %52,0 |
| Budaklı Köyü | 1 | 200 | %96,0 | AKP | %86,7 |
| Büyükyurt Köyü | 1 | 191 | %91,1 | AKP | %78,4 |
| Bilgili Köyü | 1 | 266 | %95,5 | AKP | %65,3 |
| Camidere Köyü | 1 | 157 | %88,5 | AKP | %75,4 |
| Cedit Mah. | 4 | 1.241 | %85,9 | AKP | %48,4 |
| Cepnibey Mah. | 1 | 320 | %87,2 | AKP | %48,4 |
| Cerköy | 1 | 246 | %89,8 | CHP | %78,7 |
| Dalkaya Köyü | 1 | 34 | %91,2 | AKP | %76,7 |
| Derindere Köyü | 1 | 52 | %84,6 | AKP | %71,4 |
| Dönekse Mah. | 2 | 536 | %95,0 | CHP | %88,4 |
| Direkli Köyü | 1 | 126 | %99,2 | AKP | %67,5 |
| Edilli Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %86,8 |
| Eryaba Köyü | 1 | 132 | %98,5 | AKP | %63,2 |
| Esence Köyü | 1 | 114 | %93,9 | CHP | %67,0 |
| Eyneağzı Köyü | 1 | 170 | %94,7 | CHP | %91,7 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.805 | %82,9 | AKP | %57,9 |
| G.Osmanpaşa Mah. | 5 | 1.596 | %83,9 | AKP | %48,5 |
| Gaziahmet Mah. | 2 | 517 | %88,0 | AKP | %48,5 |
| Geritköyü | 1 | 83 | %86,8 | CHP | %82,6 |
| Geyikgölü Köyü | 1 | 112 | %95,5 | CHP | %85,6 |
| Gökçeli-Bahçelievler Mah. | 2 | 374 | %89,6 | AKP | %54,0 |
| Gökçeli-Ballıca Mah. | 1 | 141 | %94,3 | AKP | %62,5 |
| Gökçeli-Gözpınar Mah. | 2 | 495 | %90,5 | AKP | %63,9 |
| Gökçeli-Yakınca Mah. | 2 | 363 | %90,9 | AKP | %77,2 |
| Gökçeli-Yeni Mah. | 2 | 511 | %84,5 | AKP | %48,9 |
| Gökçeoluk Köyü | 1 | 241 | %86,7 | CHP | %87,6 |
| Güdüklü Köyü | 1 | 91 | %84,6 | AKP | %72,0 |
| Gülbayır Köyü | 2 | 450 | %90,2 | CHP | %82,5 |
| Gülebi Köyü | 1 | 248 | %94,0 | AKP | %54,8 |
| Gültepe Köyü | 1 | 101 | %101,0 | AKP | %61,2 |
| Günebakan Köyü | 3 | 733 | %95,8 | AKP | %69,7 |
| Günlüce Köyü | 1 | 230 | %92,6 | AKP | %76,9 |
| Gürçeşme-Buz Mah. | 1 | 283 | %96,1 | MHP | %53,6 |
| Gürçeşme-Eskidir Mah. | 2 | 444 | %93,9 | AKP | %58,3 |
| Gürçeşme-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 470 | %95,7 | AKP | %60,7 |
| Gürçeşme-Yapraklı Mah. | 2 | 368 | %97,0 | AKP | %51,0 |
| Güvenli Köyü | 2 | 374 | %90,9 | CHP | %84,4 |
| Güzelyayla Köyü | 1 | 225 | %92,4 | CHP | %97,5 |
| Hacılı Köyü | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %59,7 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 141 | %89,4 | AKP | %61,3 |
| Hanyeri Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %73,6 |
| Hayderbey Mah. | 1 | 294 | %90,1 | CHP | %72,4 |
| Hüseyingazi Köyü | 1 | 172 | %96,5 | AKP | %65,9 |
| Işıklı Köyü | 1 | 217 | %95,4 | AKP | %74,6 |
| Kapıağzı Köyü | 1 | 302 | %86,8 | AKP | %80,5 |
| Karabodur Köyü | 1 | 88 | %92,1 | AKP | %50,0 |
| Karakaş Köyü | 1 | 87 | %86,2 | AKP | %79,4 |
| Kayapaşa Mah. | 5 | 1.523 | %84,2 | AKP | %48,2 |
| Kaşıkçı Köyü | 1 | 76 | %72,4 | CHP | %46,3 |
| Kılıçarslan Mah. | 2 | 432 | %82,6 | AKP | %53,1 |
| Kırkkızlar Mah. | 4 | 1.054 | %86,4 | AKP | %48,9 |
| Korulu Köyü | 1 | 237 | %85,2 | CHP | %95,5 |
| Kumçiftlik Mah. | 1 | 215 | %96,3 | AKP | %68,5 |
| Kuyucak Köyü | 2 | 474 | %92,8 | CHP | %91,2 |
| Köklüce Köyü | 1 | 192 | %90,1 | AKP | %64,9 |
| Kültür Mah. | 6 | 1.836 | %81,4 | AKP | %40,9 |
| Kümbetli Köyü | 1 | 298 | %77,9 | AKP | %64,2 |
| Kiracı Köyü | 1 | 193 | %98,5 | AKP | %63,6 |
| Mahmudiye Köyü | 3 | 729 | %95,9 | AKP | %76,9 |
| Melikgazi Mah. | 3 | 877 | %88,3 | AKP | %53,0 |
| Mercimekdüzü Köyü | 1 | 95 | %86,3 | AKP | %74,1 |
| Mezraa Köyü | 1 | 140 | %95,7 | CHP | %95,5 |
| Muhtardüzü Köyü | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %66,7 |
| Musapınarı Köyü | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %57,4 |
| Mutluca Köyü | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %79,2 |
| Oluklu Köyü | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %94,8 |
| Ormancık Köyü | 2 | 373 | %94,1 | CHP | %79,8 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 49 | %104,1 | AKP | %82,4 |
| Pelitlik Köyü | 1 | 67 | %88,1 | CHP | %84,8 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 188 | %92,0 | AKP | %56,8 |
| Serenli-Ayvaköy Mah. | 2 | 427 | %92,0 | MHP | %52,2 |
| Serenli-Beyazıt Mah. | 2 | 406 | %87,0 | MHP | %59,7 |
| Serenli-Fatih Mah. | 2 | 630 | %87,8 | MHP | %46,9 |
| Serenli-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 487 | %84,8 | AKP | %48,2 |
| Serenli-Tamlar Mah. | 1 | 168 | %94,6 | MHP | %57,3 |
| Sorkun Köyü | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %85,7 |
| Sulugöl Köyü | 1 | 226 | %98,2 | AKP | %61,8 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 75 | %98,7 | AKP | %65,2 |
| Teknealan Köyü | 1 | 113 | %88,5 | AKP | %80,8 |
| Tepeyatak Köyü | 1 | 75 | %101,3 | AKP | %79,7 |
| Terzioğlu Köyü | 1 | 92 | %89,1 | CHP | %72,5 |
| Umurlu Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %83,3 |
| Ustahasan Köyü | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %97,6 |
| Yalıköy | 1 | 282 | %96,5 | AKP | %76,1 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %56,0 |
| Yazıcık-Kültür Mah. | 3 | 852 | %85,7 | CHP | %94,2 |
| Yazıcık-Yeni Mah. | 2 | 626 | %84,2 | CHP | %90,5 |
| Yazıcık-Yeşilçam Mah. | 1 | 154 | %94,8 | CHP | %97,6 |
| Yazıcık-Şafak Mah. | 2 | 528 | %85,8 | CHP | %94,1 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 277 | %91,3 | AKP | %64,5 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 335 | %87,2 | AKP | %64,1 |
| Yeşilköy | 1 | 78 | %80,8 | AKP | %46,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %84,2 |
| Yolkonak-Hasyer Mah. | 2 | 533 | %93,8 | AKP | %53,6 |
| Yolkonak-Katipgölü Mah. | 1 | 292 | %90,1 | CHP | %39,5 |
| Yolkonak-Merkez Mah. | 2 | 613 | %94,8 | CHP | %34,4 |
| Yolkonak-Yeşilyurt Mah. | 2 | 604 | %91,1 | AKP | %45,6 |
| Yusufşah Mah. | 2 | 593 | %83,1 | AKP | %41,6 |
| Çalca Köyü | 2 | 375 | %96,5 | AKP | %63,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 210 | %91,0 | CHP | %95,1 |
| Çayköy | 1 | 115 | %91,3 | CHP | %88,9 |
| Çengelli Mah. | 1 | 150 | %95,3 | CHP | %38,9 |
| Çimenözü Köyü | 1 | 177 | %81,4 | AKP | %48,6 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 333 | %97,0 | AKP | %72,5 |
| Örenler Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %87,9 |
| Özalan Köyü | 2 | 462 | %71,0 | CHP | %80,7 |
| Özveren Köyü | 1 | 257 | %86,8 | CHP | %81,3 |
| İsmetpaşa Mah. | 6 | 2.054 | %84,2 | AKP | %56,4 |
| Şahinli Köyü | 1 | 271 | %93,4 | AKP | %57,5 |
| Şair Emrah Mah. | 3 | 1.020 | %86,8 | AKP | %49,0 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 159 | %76,7 | CHP | %90,1 |