%46,7
AK PARTİ birinci
5.943 geçerli oy · katılım %92,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artova ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,7 ile birinci; 5943 geçerli oy, katılım %92,8.
Kayıtlı seçmen 6.621 · Oy kullanan 6.141 (katılım %92,8) · Geçerli 5.943 · Geçersiz 198
Artova İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.774 | %46,7 |
| MHP | 1.766 | %29,7 |
| CHP | 1.340 | %22,6 |
| SAADET | 35 | %0,6 |
| BBP | 24 | %0,4 |
| BTP | 4 | %0,1 |
Seçilenler
- Cemil Bıyık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmet Dirican · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Artova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetdanişmend Köyü | 1 | 96 | %91,7 | AKP | %81,0 |
| Aktaş Köyü | 1 | 182 | %88,5 | CHP | %86,6 |
| Alpaslan Mah. | 2 | 594 | %91,1 | AKP | %47,0 |
| Altınova Mah. | 1 | 320 | %95,6 | AKP | %48,2 |
| Ağmusa Köyü | 1 | 254 | %88,2 | AKP | %67,0 |
| Aşağıgüçlü Köyü | 1 | 327 | %93,6 | AKP | %59,0 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 242 | %88,8 | CHP | %83,3 |
| Bebekderesi Köyü | 1 | 165 | %92,7 | CHP | %65,5 |
| Boyunpınar Köyü | 1 | 200 | %94,0 | AKP | %77,1 |
| Devecikargın Köyü | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %72,9 |
| Evlideresi Köyü | 1 | 81 | %93,8 | CHP | %92,0 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 2 | 434 | %91,0 | MHP | %47,9 |
| Gazipınarı Köyü | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %81,8 |
| Gümüşyurt Köyü | 1 | 109 | %95,4 | CHP | %86,3 |
| Gürardıç Köyü | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %70,2 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 67 | %88,1 | AKP | %64,9 |
| Kızılca Mah. | 1 | 333 | %95,8 | AKP | %45,9 |
| Kunduz Köyü | 1 | 46 | %84,8 | CHP | %69,2 |
| Kunduzağılı Köyü | 1 | 171 | %94,7 | AKP | %79,5 |
| Mertekli Köyü | 1 | 62 | %85,5 | CHP | %77,1 |
| Poyrazalan Köyü | 1 | 37 | %91,9 | CHP | %54,6 |
| Salur Köyü | 1 | 151 | %93,4 | AKP | %74,3 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 149 | %96,6 | MHP | %47,2 |
| Tanyeli Köyü | 1 | 115 | %97,4 | CHP | %85,5 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 85 | %83,5 | MHP | %48,6 |
| Tuzla Köyü | 1 | 82 | %87,8 | CHP | %72,9 |
| Ulusulu Köyü | 1 | 93 | %88,2 | CHP | %93,9 |
| Yağcımusa Köyü | 1 | 249 | %94,0 | AKP | %57,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 112 | %93,8 | CHP | %97,1 |
| Yukarıgüçlü Köyü | 1 | 321 | %94,4 | AKP | %61,3 |
| Çelikli Mah. | 2 | 672 | %92,9 | MHP | %50,5 |
| İstasyon Mah. | 2 | 472 | %97,0 | AKP | %49,8 |
| İğdir Mah. | 1 | 143 | %94,4 | AKP | %62,6 |