%50,7
CHP birinci
18.364 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Almus ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %50,7 ile birinci; 18.364 geçerli oy, katılım %87,6.
Kayıtlı seçmen 22.198 · Oy kullanan 19.447 (katılım %87,6) · Geçerli 18.364 · Geçersiz 1.083
Almus İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 9.316 | %50,7 |
| AKP | 5.000 | %27,2 |
| MHP | 3.285 | %17,9 |
| İYİ | 441 | %2,4 |
| HDP | 159 | %0,9 |
| SAADET | 70 | %0,4 |
| BBP | 63 | %0,3 |
| BTP | 30 | %0,2 |
Seçilenler
- Coşkun Çatak · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Yılmaz Özer · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Hayri Uçar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Almus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarçay Görümlü-Akarçay Armutalan Mah. | 1 | 261 | %83,9 | CHP | %91,5 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay İstiklal Mah. | 2 | 358 | %85,5 | CHP | %90,6 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay Şehit Turan Yıldız Mah. | 2 | 386 | %86,8 | CHP | %98,2 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay Şenyurt Mah. | 2 | 508 | %83,3 | CHP | %93,3 |
| Akarçay Görümlü-Atatürk Mah. | 2 | 364 | %87,4 | CHP | %91,9 |
| Akarçay Görümlü-Cumhuriyet Mah. | 2 | 368 | %87,2 | CHP | %84,1 |
| Akarçay Görümlü-İnönü Mah. | 1 | 295 | %81,4 | CHP | %88,5 |
| Akarçay Görümlü-Şehit Tuncay Çoban Mah. | 1 | 279 | %86,7 | CHP | %77,0 |
| Alanköy | 1 | 291 | %96,6 | CHP | %85,3 |
| Arısu Köyü | 1 | 232 | %91,8 | CHP | %95,7 |
| Ataköy-Ata Mah. | 2 | 552 | %86,1 | CHP | %63,6 |
| Ataköy-Bahçeköy Mah. | 2 | 458 | %87,1 | CHP | %81,8 |
| Ataköy-Katranlık Mah. | 1 | 109 | %87,2 | CHP | %93,3 |
| Ataköy-Kuruseki Mah. | 1 | 216 | %81,5 | CHP | %92,6 |
| Ataköy-Sağırlar Mah. | 1 | 144 | %82,6 | CHP | %92,9 |
| Ataköy-Yeni Mah. | 2 | 504 | %85,3 | CHP | %61,9 |
| Ataköy-Çambulak Mah. | 2 | 583 | %88,3 | CHP | %96,6 |
| Babaköy | 1 | 327 | %97,6 | AKP | %74,6 |
| Bakımlı Köyü | 2 | 386 | %93,8 | MHP | %81,5 |
| Bağtaşı Köyü | 1 | 222 | %67,6 | AKP | %75,9 |
| Cihet Köyü | 2 | 543 | %83,6 | CHP | %88,1 |
| Dereköy | 1 | 71 | %81,7 | CHP | %58,2 |
| Değeryer Köyü | 1 | 115 | %79,1 | AKP | %65,9 |
| Durudere Köyü | 1 | 158 | %93,0 | CHP | %75,7 |
| Dikili Köyü | 1 | 296 | %73,7 | AKP | %49,8 |
| Erek Mah. | 2 | 621 | %88,9 | AKP | %45,5 |
| Esentepe Mah. | 2 | 669 | %81,3 | AKP | %47,0 |
| Gebeli Köyü | 1 | 98 | %91,8 | AKP | %72,2 |
| Gölgeli-Atatürk Mah. | 2 | 689 | %82,3 | CHP | %85,9 |
| Gölgeli-Cumhuriyet Mah. | 2 | 433 | %86,4 | CHP | %89,1 |
| Gölgeli-Hürriyet Mah. | 2 | 656 | %87,4 | CHP | %91,5 |
| Gölgeli-Salkavak Mah. | 2 | 387 | %88,9 | CHP | %89,9 |
| Göltepe Köyü | 1 | 96 | %74,0 | AKP | %77,6 |
| Gümeleönü Köyü | 1 | 119 | %84,0 | AKP | %66,3 |
| Hubyar Köyü | 1 | 212 | %81,6 | CHP | %94,2 |
| Kapıcı Köyü | 1 | 102 | %84,3 | CHP | %78,6 |
| Karadere Köyü | 1 | 221 | %89,6 | CHP | %90,0 |
| Kınık-Cumhuriyet Mah. | 1 | 305 | %84,6 | CHP | %95,2 |
| Kınık-Gevrek Mah. | 4 | 1.107 | %90,6 | CHP | %94,5 |
| Kınık-Hürriyet Mah. | 1 | 215 | %85,1 | CHP | %92,6 |
| Kınık-Kurtuluş Mah. | 1 | 305 | %93,4 | CHP | %97,1 |
| Kınık-Yuvaköy Mah. | 2 | 442 | %92,3 | CHP | %92,2 |
| Kızılelma Köyü | 1 | 74 | %91,9 | AKP | %44,8 |
| Kolköy | 1 | 129 | %70,5 | AKP | %67,8 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 641 | %90,0 | MHP | %43,1 |
| Mescitköy | 1 | 55 | %69,1 | CHP | %91,9 |
| Ormandibi Köyü | 3 | 866 | %93,9 | AKP | %81,3 |
| Oğulbey Köyü | 2 | 419 | %91,2 | AKP | %60,0 |
| Sahilköy | 1 | 154 | %96,1 | CHP | %87,3 |
| Sarıören Köyü | 1 | 44 | %84,1 | AKP | %83,8 |
| Serince Köyü | 1 | 89 | %79,8 | CHP | %94,4 |
| Siteler Mah. | 2 | 535 | %85,1 | AKP | %44,8 |
| Teknecik Köyü | 1 | 109 | %95,4 | AKP | %42,6 |
| Çamdalı Köyü | 1 | 124 | %88,7 | CHP | %90,7 |
| Çamköy | 1 | 219 | %84,9 | AKP | %71,7 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 130 | %82,3 | AKP | %68,7 |
| Çaykıyı Köyü | 1 | 198 | %86,9 | AKP | %87,5 |
| Çevreli-Aydınlar Mah. | 2 | 603 | %94,2 | MHP | %46,8 |
| Çevreli-Birlik Mah. | 3 | 767 | %94,3 | AKP | %51,4 |
| Çevreli-Hürriyet Mah. | 2 | 641 | %94,4 | AKP | %49,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 190 | %76,8 | AKP | %56,2 |
| Çilehane Köyü | 1 | 65 | %73,9 | AKP | %64,6 |
| Ötükent Mah. | 1 | 333 | %85,9 | MHP | %42,2 |
| Üçgöl Köyü | 2 | 351 | %93,5 | AKP | %68,4 |
| İstiklal Mah. | 3 | 759 | %88,1 | AKP | %46,6 |