%38,5
AK PARTİ birinci
15.272 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Zara ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %38,5 ile birinci; 15.272 geçerli oy, katılım %84,2.
Kayıtlı seçmen 18.686 · Oy kullanan 15.729 (katılım %84,2) · Geçerli 15.272 · Geçersiz 457
Zara İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.885 | %38,5 |
| MHP | 4.442 | %29,1 |
| CHP | 4.309 | %28,2 |
| İYİ | 324 | %2,1 |
| BBP | 211 | %1,4 |
| SAADET | 81 | %0,5 |
| BTP | 11 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
Seçilenler
- Etem Yiğit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hakan Eser · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Zara mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adamfakı Köyü | 1 | 105 | %75,2 | AKP | %79,8 |
| Ahmetbaşyurt Mah. | 3 | 957 | %80,4 | CHP | %43,3 |
| Ahmethacı Köyü | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %75,0 |
| Akdede Köyü | 1 | 48 | %70,8 | CHP | %97,0 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 14 | %78,6 | CHP | %90,9 |
| Akyazı Köyü | 1 | 17 | %76,5 | CHP | %100,0 |
| Akören Köyü | 1 | 111 | %81,1 | AKP | %71,9 |
| Alıçbel Köyü | 1 | 82 | %90,2 | AKP | %57,5 |
| Alıçlıseki Köyü | 1 | 22 | %81,8 | CHP | %77,8 |
| Alişanağılı Köyü | 1 | 27 | %96,3 | CHP | %82,6 |
| Alişir Köyü | 1 | 81 | %81,5 | CHP | %96,9 |
| Armutçayırı Köyü | 1 | 67 | %70,2 | AKP | %43,5 |
| Atalan Köyü | 1 | 99 | %86,9 | AKP | %50,6 |
| Atgeçmez Köyü | 1 | 21 | %81,0 | CHP | %64,7 |
| Atkıran Köyü | 1 | 44 | %95,5 | CHP | %92,5 |
| Avşar Köyü | 1 | 167 | %82,6 | AKP | %65,9 |
| Ağlıkçay Köyü | 1 | 50 | %84,0 | CHP | %85,4 |
| Aşağıkovacık Köyü | 1 | 29 | %79,3 | MHP | %86,4 |
| Aşağımescit Köyü | 1 | 91 | %73,6 | CHP | %89,2 |
| Aşağıçamurcu Köyü | 1 | 38 | %68,4 | CHP | %96,2 |
| Aşağıçamözü Köyü | 1 | 30 | %90,0 | CHP | %57,7 |
| Baharşeyh Köyü | 1 | 51 | %80,4 | CHP | %39,0 |
| Ballıklar Köyü | 1 | 63 | %90,5 | CHP | %68,4 |
| Bağlama Köyü | 1 | 75 | %96,0 | CHP | %94,3 |
| Becekli Köyü | 1 | 79 | %91,1 | CHP | %91,2 |
| Bedirören Köyü | 1 | 34 | %67,7 | AKP | %52,2 |
| Bektaşköy | 1 | 43 | %74,4 | CHP | %78,1 |
| Belentarla Köyü | 1 | 57 | %68,4 | CHP | %82,1 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 150 | %86,0 | CHP | %94,4 |
| Bolucan Köyü | 1 | 67 | %98,5 | CHP | %75,8 |
| Bozkır Köyü | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %75,4 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 53 | %96,2 | AKP | %56,0 |
| Büyükgüney Köyü | 1 | 61 | %78,7 | CHP | %88,1 |
| Büyükkaya Köyü | 1 | 36 | %38,9 | CHP | %92,9 |
| Büyükköy | 1 | 130 | %84,6 | CHP | %97,3 |
| Canova Köyü | 1 | 147 | %74,2 | AKP | %67,6 |
| Cemalköy | 1 | 10 | %90,0 | CHP | %88,9 |
| Danışık Köyü | 1 | 12 | %100,0 | CHP | %91,7 |
| Derbent Köyü | 1 | 121 | %90,9 | AKP | %61,8 |
| Deredam Köyü | 1 | 98 | %85,7 | CHP | %70,7 |
| Dereköy | 1 | 39 | %66,7 | AKP | %60,0 |
| Düzceli Köyü | 1 | 32 | %100,0 | CHP | %96,9 |
| Dilekpınarı Köyü | 1 | 256 | %93,8 | AKP | %53,2 |
| Dipsizgöl Köyü | 1 | 65 | %89,2 | CHP | %98,2 |
| Ekinli Köyü | 1 | 202 | %72,3 | AKP | %61,0 |
| Emirhan Köyü | 1 | 29 | %89,7 | CHP | %96,2 |
| Esenler Köyü | 1 | 20 | %80,0 | AKP | %87,5 |
| Evrencik Köyü | 1 | 11 | %63,6 | CHP | %42,9 |
| Eymir Köyü | 1 | 148 | %87,8 | CHP | %60,2 |
| Göhertaş Köyü | 1 | 298 | %92,0 | AKP | %61,4 |
| Göktepe Köyü | 1 | 90 | %94,4 | CHP | %84,7 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 42 | %61,9 | AKP | %76,9 |
| Güllüali Köyü | 1 | 44 | %61,4 | CHP | %96,2 |
| Gümüşçevre Köyü | 1 | 255 | %82,8 | AKP | %68,1 |
| Girit Köyü | 1 | 72 | %84,7 | CHP | %76,7 |
| Hatip Mah. | 2 | 471 | %85,6 | AKP | %45,3 |
| Ilıca Köyü | 1 | 139 | %82,0 | AKP | %79,7 |
| Kabaktepeler Köyü | 1 | 22 | %100,0 | CHP | %94,7 |
| Kadriye Köyü | 1 | 32 | %106,3 | MHP | %58,8 |
| Kanlıçayır Köyü | 1 | 43 | %100,0 | CHP | %77,5 |
| Kaplan Köyü | 1 | 238 | %90,8 | AKP | %67,9 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 126 | %65,9 | AKP | %81,5 |
| Karahasan Köyü | 1 | 31 | %77,4 | CHP | %79,2 |
| Karaman Köyü | 1 | 28 | %78,6 | CHP | %95,5 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 20 | %110,0 | CHP | %75,0 |
| Kardere Köyü | 1 | 29 | %103,5 | CHP | %62,1 |
| Karslılar Köyü | 1 | 54 | %94,4 | CHP | %60,8 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.203 | %85,9 | CHP | %40,7 |
| Kavasbaşı Köyü | 1 | 18 | %77,8 | AKP | %64,3 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %71,6 | AKP | %73,6 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 76 | %79,0 | AKP | %53,3 |
| Kayılıkaya Köyü | 1 | 30 | %83,3 | AKP | %64,0 |
| Kelhasan Köyü | 1 | 15 | %66,7 | CHP | %90,0 |
| Kevenli Köyü | 1 | 62 | %88,7 | AKP | %49,1 |
| Keçeyurdu Köyü | 1 | 85 | %82,4 | AKP | %64,3 |
| Kısık Köyü | 1 | 29 | %72,4 | CHP | %66,7 |
| Kızık Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %49,6 |
| Kızılırmak Mah. | 3 | 752 | %81,0 | MHP | %40,6 |
| Kızılkale Köyü | 1 | 62 | %95,2 | CHP | %82,8 |
| Korkut Köyü | 2 | 554 | %82,0 | MHP | %49,6 |
| Kumoğlu Köyü | 1 | 81 | %88,9 | CHP | %94,4 |
| Kurucaabat Köyü | 1 | 168 | %86,3 | AKP | %82,0 |
| Kuruköprü Köyü | 1 | 20 | %55,0 | CHP | %81,8 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 51 | %80,4 | AKP | %79,0 |
| Körpınar Köyü | 1 | 17 | %76,5 | CHP | %92,3 |
| Kümbet Köyü | 1 | 54 | %61,1 | AKP | %83,9 |
| Kürünlü Köyü | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %50,6 |
| Mahmutağaçiftliği Köyü | 1 | 56 | %91,1 | CHP | %85,1 |
| Müslümabat Köyü | 2 | 71 | %66,2 | AKP | %42,6 |
| Nasırköy | 1 | 199 | %73,4 | AKP | %56,9 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %54,6 |
| Pazarbeleni Köyü | 1 | 62 | %66,1 | CHP | %90,2 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 54 | %61,1 | CHP | %97,0 |
| Reşitpaşa Mah. | 5 | 1.640 | %87,5 | MHP | %43,0 |
| Sancakkale Köyü | 1 | 69 | %52,2 | CHP | %72,2 |
| Sarıyusuf Köyü | 1 | 13 | %92,3 | AKP | %75,0 |
| Sedille Köyü | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %75,2 |
| Selimiye Köyü | 1 | 57 | %57,9 | AKP | %59,4 |
| Seten Köyü | 1 | 24 | %91,7 | CHP | %76,2 |
| Sorkun Köyü | 1 | 19 | %63,2 | CHP | %58,3 |
| Sucak Köyü | 1 | 40 | %75,0 | AKP | %53,6 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 22 | %77,3 | CHP | %82,4 |
| Söğütlüağıl Köyü | 1 | 94 | %101,1 | AKP | %48,9 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 14 | %78,6 | CHP | %63,6 |
| Taşgöze Köyü | 1 | 130 | %91,5 | CHP | %93,2 |
| Tepeköy | 1 | 60 | %80,0 | AKP | %63,8 |
| Topaktaş Köyü | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %85,5 |
| Tuzlagözü Köyü | 1 | 244 | %91,0 | AKP | %56,6 |
| Tödürge Köyü | 1 | 152 | %73,7 | AKP | %63,2 |
| Yapak Köyü | 1 | 264 | %86,7 | AKP | %67,1 |
| Yarağıl Köyü | 1 | 77 | %84,4 | AKP | %84,6 |
| Yarımkaya Köyü | 1 | 22 | %72,7 | AKP | %43,8 |
| Yayıközü Köyü | 1 | 141 | %80,1 | AKP | %63,7 |
| Yenicamii Mah. | 4 | 1.199 | %86,7 | MHP | %46,3 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 35 | %68,6 | CHP | %87,0 |
| Yeşilköy | 1 | 80 | %80,0 | CHP | %42,2 |
| Yeşimli Köyü | 1 | 125 | %88,0 | AKP | %65,1 |
| Yıkılgan Köyü | 1 | 67 | %64,2 | AKP | %72,1 |
| Yolören Köyü | 1 | 74 | %89,2 | CHP | %86,4 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 28 | %96,4 | CHP | %74,1 |
| Yukarımescit Köyü | 1 | 24 | %62,5 | CHP | %73,3 |
| Yukarıçamurcu Köyü | 1 | 106 | %83,0 | CHP | %64,3 |
| Yukarıçamözü Köyü | 1 | 51 | %100,0 | CHP | %76,5 |
| Zoğallı Köyü | 1 | 59 | %66,1 | CHP | %87,2 |
| Çandır Köyü | 1 | 12 | %100,0 | CHP | %100,0 |
| Çarşıbaşı Mah. | 2 | 360 | %88,6 | MHP | %43,9 |
| Çatören Köyü | 1 | 43 | %48,8 | AKP | %76,2 |
| Çaylı Köyü | 1 | 94 | %94,7 | AKP | %64,0 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %83,6 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %81,4 |
| Çevirmehan Köyü | 1 | 125 | %91,2 | CHP | %83,7 |
| Çorak Köyü | 1 | 34 | %91,2 | CHP | %96,8 |
| Çulhaali Köyü | 1 | 16 | %68,8 | MHP | %63,6 |
| Üngür Köyü | 1 | 23 | %87,0 | CHP | %75,0 |
| Ütük Köyü | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %52,4 |
| Ütükyurdu Köyü | 1 | 147 | %87,8 | AKP | %63,3 |
| İkideğirmen Köyü | 1 | 42 | %88,1 | CHP | %89,2 |
| İğdeli Köyü | 1 | 81 | %86,4 | CHP | %92,4 |
| İğdir Köyü | 1 | 40 | %82,5 | CHP | %96,9 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 40 | %95,0 | AKP | %65,8 |
| Şehitler Mah. | 5 | 1.405 | %82,1 | MHP | %45,8 |
| Şenyayla Köyü | 1 | 37 | %94,6 | CHP | %90,6 |
| Şerefiye Köyü | 1 | 256 | %80,1 | AKP | %43,1 |
| Şeyhmerzuban Mah. | 1 | 149 | %89,9 | AKP | %53,8 |