%50,9
AK PARTİ birinci
15.677 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Suşehri ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,9 ile birinci; 15.677 geçerli oy, katılım %85,6.
Kayıtlı seçmen 18.991 · Oy kullanan 16.255 (katılım %85,6) · Geçerli 15.677 · Geçersiz 578
Suşehri İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.983 | %50,9 |
| MHP | 3.920 | %25,0 |
| BBP | 2.395 | %15,3 |
| İYİ | 1.087 | %6,9 |
| SAADET | 211 | %1,4 |
| BTP | 54 | %0,3 |
| VATAN | 27 | %0,2 |
Seçilenler
- Süruri Koçali · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yüksel Çifci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Kaya Çetin Pehlivanoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Suşehri mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 145 | %94,5 | AKP | %68,2 |
| Aksu Köyü | 1 | 279 | %91,8 | AKP | %64,4 |
| Akçaağıl Köyü | 1 | 201 | %86,1 | AKP | %45,8 |
| Akşar Köyü | 1 | 176 | %82,4 | AKP | %67,9 |
| Arpacı Köyü | 1 | 246 | %90,7 | AKP | %66,7 |
| Arpayazı Köyü | 1 | 40 | %95,0 | AKP | %86,1 |
| Avculu Mah. | 1 | 166 | %103,6 | AKP | %50,9 |
| Aşağıakören Köyü | 1 | 106 | %88,7 | AKP | %48,9 |
| Aşağısarıca Köyü | 1 | 317 | %89,9 | AKP | %35,5 |
| Balkara Köyü | 1 | 132 | %93,2 | MHP | %42,0 |
| Beydeğirmeni Köyü | 1 | 217 | %89,9 | BBP | %45,6 |
| Bostancık Köyü | 1 | 224 | %91,1 | AKP | %41,3 |
| Boyalıca Köyü | 1 | 87 | %86,2 | AKP | %42,5 |
| Büyükgüzel Köyü | 1 | 87 | %74,7 | AKP | %57,8 |
| Camili Köyü | 1 | 140 | %91,4 | AKP | %54,2 |
| Camiiorta Mah. | 1 | 331 | %88,5 | AKP | %51,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 91 | %82,4 | AKP | %81,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 772 | %79,2 | MHP | %35,8 |
| Elmaseki Köyü | 1 | 108 | %93,5 | BBP | %51,5 |
| Erence Köyü | 1 | 194 | %85,6 | AKP | %84,0 |
| Esenyaka Köyü | 2 | 371 | %83,8 | AKP | %63,3 |
| Eskimeşe Köyü | 1 | 125 | %90,4 | AKP | %81,7 |
| Eskitoprak Köyü | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %63,2 |
| Eskişar Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %38,9 |
| Gelengeç Köyü | 1 | 66 | %83,3 | AKP | %70,9 |
| Gökçekaş Köyü | 1 | 241 | %81,7 | BBP | %65,1 |
| Gökçekent Karaağaç Köyü | 1 | 70 | %91,4 | AKP | %74,2 |
| Gökçekent Köyü | 1 | 80 | %86,3 | İYİ | %61,2 |
| Göllüköy Mah. | 1 | 130 | %93,1 | AKP | %68,3 |
| Gönüloğlu Mah. | 4 | 1.309 | %81,4 | AKP | %44,4 |
| Gözköy | 1 | 210 | %90,0 | AKP | %55,9 |
| Güdeli Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %42,4 |
| Gümüştaş Köyü | 1 | 89 | %87,6 | AKP | %81,6 |
| Güneyli Köyü | 1 | 149 | %89,3 | AKP | %65,4 |
| Güngören Köyü | 1 | 92 | %92,4 | AKP | %56,0 |
| Günlüce Köyü | 1 | 171 | %85,4 | AKP | %58,5 |
| Hödücek Köyü | 1 | 37 | %73,0 | AKP | %70,4 |
| Kaleköy | 1 | 214 | %66,8 | AKP | %87,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 137 | %88,3 | AKP | %79,5 |
| Karalar Köyü | 1 | 150 | %92,0 | AKP | %51,5 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 305 | %90,2 | AKP | %61,9 |
| Kavşıt Köyü | 1 | 63 | %84,1 | AKP | %59,6 |
| Kayadelen Köyü | 1 | 37 | %91,9 | BBP | %65,6 |
| Kekeç Köyü | 1 | 243 | %86,4 | AKP | %65,4 |
| Kemalli Köyü | 1 | 28 | %78,6 | AKP | %77,3 |
| Kemalpaşa Mah. | 5 | 1.604 | %86,3 | AKP | %40,3 |
| Kesikkaş Köyü | 1 | 56 | %83,9 | AKP | %78,3 |
| Kızıltaş Köyü | 1 | 71 | %90,1 | AKP | %59,7 |
| Kışlalar Mah. | 1 | 52 | %73,1 | İYİ | %42,1 |
| Kozçukur Köyü | 1 | 151 | %78,8 | AKP | %33,6 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %52,6 |
| Kuzdere Köyü | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %72,6 |
| Küçükgüzel Köyü | 1 | 17 | %105,9 | AKP | %44,4 |
| Kiziryurdu Köyü | 1 | 41 | %85,4 | İYİ | %42,9 |
| Merkez Karaağaç Köyü | 1 | 100 | %91,0 | AKP | %43,5 |
| Olucak Köyü | 1 | 37 | %94,6 | AKP | %82,4 |
| Polat Köyü | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %60,0 |
| Saraycık Köyü | 1 | 89 | %94,4 | AKP | %53,1 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 78 | %84,6 | AKP | %67,7 |
| Solak Köyü | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %72,5 |
| Sökün Köyü | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %73,4 |
| Taklak Köyü | 1 | 57 | %86,0 | İYİ | %43,8 |
| Tatarköy | 1 | 230 | %88,3 | AKP | %66,0 |
| Taşbayır Köyü | 1 | 153 | %86,9 | AKP | %68,8 |
| Taşköprü Mah. | 7 | 2.193 | %82,4 | AKP | %48,6 |
| Tepeardı Mah. | 2 | 382 | %75,9 | MHP | %36,5 |
| Türkmenler Köyü | 1 | 79 | %59,5 | AKP | %69,6 |
| Yalnızbağlar Mah. | 7 | 2.338 | %82,6 | AKP | %48,1 |
| Yamaç Köyü | 1 | 69 | %92,8 | AKP | %70,0 |
| Yaygınsöğüt Köyü | 1 | 144 | %91,7 | AKP | %75,2 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 181 | %89,0 | AKP | %54,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 279 | %89,3 | MHP | %35,6 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 157 | %80,9 | AKP | %54,1 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %58,7 |
| Yukarıakören Köyü | 1 | 159 | %89,3 | AKP | %64,0 |
| Yürekli Köyü | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %62,8 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 141 | %97,2 | AKP | %69,5 |
| Çamlıdere Köyü | 1 | 15 | %93,3 | MHP | %85,7 |
| Çataloluk Köyü | 2 | 536 | %87,7 | AKP | %53,1 |
| Çokrak Köyü | 1 | 48 | %91,7 | MHP | %34,9 |
| Çitlice Köyü | 1 | 74 | %79,7 | AKP | %65,5 |
| Öksülü Mah. | 1 | 156 | %92,3 | AKP | %49,6 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 77 | %93,5 | AKP | %59,4 |
| Şarköy | 1 | 113 | %94,7 | İYİ | %44,9 |