%45,5
AK PARTİ birinci
23.749 geçerli oy · katılım %84,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şarkışla ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,5 ile birinci; 23.749 geçerli oy, katılım %84,9.
Kayıtlı seçmen 28.807 · Oy kullanan 24.459 (katılım %84,9) · Geçerli 23.749 · Geçersiz 710
Şarkışla İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.804 | %45,5 |
| BBP | 6.712 | %28,3 |
| CHP | 2.995 | %12,6 |
| MHP | 1.648 | %6,9 |
| İYİ | 1.235 | %5,2 |
| SAADET | 234 | %1,0 |
| BTP | 59 | %0,3 |
| VATAN | 39 | %0,2 |
| DP | 23 | %0,1 |
Seçilenler
- Burhanettin Uğurlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Orhan Tamer · BBP · listede 1. sıra
- Hasan Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şarkışla mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdallı Köyü | 1 | 56 | %85,7 | AKP | %87,5 |
| Ahmetli Köyü | 1 | 22 | %95,5 | İYİ | %42,9 |
| Akçakışla Köyü | 2 | 505 | %82,2 | AKP | %57,0 |
| Akçasu Köyü | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %69,1 |
| Alaman Köyü | 1 | 42 | %95,2 | CHP | %90,0 |
| Alaçayır Köyü | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %45,7 |
| Alıkören Köyü | 1 | 18 | %77,8 | AKP | %35,7 |
| Arıklar Köyü | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %78,4 |
| Bahçealan Köyü | 1 | 58 | %89,7 | AKP | %88,2 |
| Baltalar Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %46,3 |
| Bağlararası Köyü | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %40,4 |
| Başağaç Köyü | 1 | 11 | %100,0 | CHP | %63,6 |
| Başören Köyü | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %38,3 |
| Benlihasan Köyü | 1 | 41 | %95,1 | AKP | %56,8 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 125 | %95,2 | CHP | %97,4 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %53,3 |
| Burnukara Köyü | 1 | 41 | %97,6 | AKP | %79,0 |
| Büyüktopaç Köyü | 1 | 16 | %87,5 | AKP | %50,0 |
| Büyükyüreğil Köyü | 1 | 139 | %90,7 | AKP | %62,7 |
| Canabdal Köyü | 1 | 39 | %105,1 | AKP | %53,7 |
| Cemel-Bahçelievler Mah. | 2 | 432 | %66,9 | AKP | %64,2 |
| Cemel-Karşıyaka Mah. | 1 | 260 | %62,7 | AKP | %44,2 |
| Cemel-Yeni Mah. | 2 | 381 | %65,9 | AKP | %51,4 |
| Damlaca Mah. | 3 | 716 | %91,2 | AKP | %50,0 |
| Demirboğa Köyü | 1 | 49 | %102,0 | CHP | %28,6 |
| Demirköprü Köyü | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %56,5 |
| Dökmetaş Köyü | 1 | 114 | %92,1 | AKP | %73,5 |
| Döllük Köyü | 1 | 271 | %84,1 | AKP | %53,3 |
| Dikili Köyü | 1 | 124 | %82,3 | MHP | %33,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 112 | %92,0 | BBP | %48,4 |
| Emlakkaracaören Köyü | 1 | 203 | %90,2 | AKP | %61,4 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.783 | %84,4 | AKP | %49,7 |
| Fakılı Köyü | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %69,1 |
| Faraşderesi Köyü | 1 | 101 | %79,2 | AKP | %88,3 |
| Gaziköy | 1 | 96 | %96,9 | AKP | %73,1 |
| Gücük Köyü | 1 | 116 | %99,1 | AKP | %47,3 |
| Gültekin Mah. | 5 | 1.571 | %82,0 | AKP | %48,4 |
| Gülören Köyü | 1 | 47 | %93,6 | CHP | %90,9 |
| Gümüştepe Köyü | 2 | 514 | %89,9 | AKP | %46,7 |
| Gürçayır-Doğu Mah. | 2 | 372 | %88,2 | AKP | %50,9 |
| Gürçayır-Yeni Mah. | 2 | 543 | %82,3 | AKP | %58,6 |
| Gürçayır-Çiçekli Mah. | 2 | 592 | %93,4 | AKP | %56,8 |
| Hardal Köyü | 1 | 73 | %76,7 | CHP | %50,0 |
| Harunköy | 1 | 94 | %93,6 | AKP | %66,7 |
| Hocabey Köyü | 1 | 82 | %98,8 | CHP | %83,3 |
| Hüyükköy | 1 | 162 | %90,1 | CHP | %83,1 |
| Kahvepınar Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %40,9 |
| Kale Mah. | 7 | 2.113 | %82,7 | AKP | %46,6 |
| Kalecik Köyü | 1 | 172 | %84,3 | AKP | %52,1 |
| Kaleköy | 1 | 190 | %90,5 | CHP | %90,5 |
| Kandemir Mah. | 2 | 382 | %84,6 | AKP | %41,8 |
| Kapaklıpınar Köyü | 1 | 160 | %92,5 | AKP | %57,8 |
| Karacaören Köyü | 1 | 26 | %61,5 | MHP | %25,0 |
| Karakuz Köyü | 1 | 43 | %86,1 | AKP | %78,4 |
| Kavakköy | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %59,5 |
| Kayalıyokuş Mah. | 2 | 490 | %81,0 | AKP | %41,8 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 175 | %97,1 | AKP | %42,4 |
| Kaymak Köyü | 1 | 45 | %91,1 | CHP | %68,3 |
| Kazancık Köyü | 1 | 43 | %86,1 | AKP | %37,8 |
| Kevenli Köyü | 1 | 72 | %79,2 | AKP | %48,2 |
| Kılıççı Köyü | 1 | 34 | %94,1 | CHP | %54,8 |
| Kızılcakışla Köyü | 4 | 879 | %76,2 | AKP | %54,7 |
| Kışlaköy | 1 | 11 | %118,2 | AKP | %69,2 |
| Konakyazı Köyü | 1 | 102 | %92,2 | AKP | %57,6 |
| Konalga Köyü | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %76,5 |
| Kömürkaya Köyü | 1 | 250 | %96,0 | AKP | %48,9 |
| Kümbet Köyü | 1 | 43 | %62,8 | CHP | %88,9 |
| Küçüktopaç Köyü | 1 | 19 | %94,7 | AKP | %68,8 |
| Küçükyüreğil Köyü | 1 | 61 | %88,5 | BBP | %75,5 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 202 | %89,6 | AKP | %48,6 |
| Mengensofular Köyü | 1 | 125 | %91,2 | AKP | %59,5 |
| Mescit Köyü | 1 | 96 | %95,8 | CHP | %71,8 |
| Mezraa Köyü | 1 | 102 | %71,6 | CHP | %63,0 |
| Oluktaş Köyü | 1 | 108 | %96,3 | AKP | %37,8 |
| Ortaköy | 2 | 378 | %80,4 | CHP | %87,3 |
| Ortatopaç Köyü | 1 | 64 | %81,3 | CHP | %82,0 |
| Osmanpınarı Köyü | 1 | 101 | %83,2 | AKP | %50,6 |
| Otluk Köyü | 1 | 55 | %90,9 | CHP | %68,8 |
| Pınarönü Mah. | 3 | 846 | %81,1 | AKP | %41,7 |
| Polatpaşa Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %32,6 |
| Samankaya Köyü | 2 | 587 | %93,0 | AKP | %60,2 |
| Saraç Köyü | 1 | 120 | %73,3 | CHP | %89,7 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 42 | %104,8 | BBP | %52,6 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 90 | %91,1 | CHP | %87,3 |
| Sarıtekke Köyü | 1 | 53 | %60,4 | CHP | %56,3 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 128 | %92,2 | AKP | %46,0 |
| Sağır Mah. | 1 | 350 | %87,1 | AKP | %62,1 |
| Sultanköy | 1 | 60 | %88,3 | AKP | %68,6 |
| Sivrialan Köyü | 1 | 126 | %71,4 | CHP | %90,7 |
| Tavladere Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %54,2 |
| Temecik Köyü | 1 | 11 | %90,9 | CHP | %55,6 |
| Uçuk Köyü | 1 | 29 | %82,8 | AKP | %70,8 |
| Yahyalı Köyü | 1 | 207 | %91,8 | CHP | %94,6 |
| Yalanı Köyü | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %33,0 |
| Yapracık Köyü | 1 | 97 | %91,8 | AKP | %67,1 |
| Yeni Mah. | 1 | 240 | %80,8 | BBP | %34,8 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 36 | %58,3 | İYİ | %33,3 |
| Yıldırım Mah. | 14 | 4.725 | %81,8 | AKP | %42,9 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.074 | %87,2 | BBP | %42,2 |
| Yunusören Köyü | 1 | 85 | %96,5 | BBP | %43,9 |
| Yükselen Köyü | 1 | 73 | %87,7 | CHP | %59,4 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %77,1 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 284 | %95,8 | AKP | %70,1 |
| Çatalyol Köyü | 1 | 167 | %89,8 | AKP | %53,7 |
| Çekem Köyü | 1 | 32 | %96,9 | İYİ | %50,0 |
| Çiçekliyurt Köyü | 1 | 40 | %90,0 | CHP | %94,4 |
| Örtülü Köyü | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %65,9 |
| Üyük Köyü | 1 | 109 | %89,9 | AKP | %60,4 |
| İlyashacı Köyü | 1 | 58 | %101,7 | CHP | %82,8 |
| İstiklal Mah. | 2 | 575 | %90,4 | AKP | %50,9 |
| İğdecik Köyü | 1 | 51 | %88,2 | CHP | %90,9 |
| İğdeliören Köyü | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %35,3 |
| İğecik Köyü | 1 | 36 | %91,7 | AKP | %43,8 |